Najnowsze informacje

Międzynarodowy sukces Naukowego Koła Młodych Konstruktorów.

Międzynarodowy sukces Naukowego Koła Młodych Konstruktorów Naukowe Koło Młodych Konstruktorów WSOSP wzięło udział w międzynarodowych zawodach Turkey UAV organizowanych przez instytut TUBITAK (odpowiednik ITWL). Zawody te odbywały się na terenie kampusu Politechniki Gebze w Turcji, w dniach od 10 do 16 października 2016 roku.

Aby zakwalifikować się do tych zawodów trzeba było przejść przez dwa etapy eliminacji. Pierwszym z nich był wstępny raport techniczny, a drugim dokładny raport z załączonym filmem z oblotu modelu. Naszej drużynie udało przejść się przez oba te etapy z bardzo dobrym wynikiem, ponieważ za raport techniczny otrzymaliśmy 98 punktów na 100 możliwych. Do samych zawodów zostało dopuszczonych 100 drużyn a zgłosiło się około 200.
Zawody odbywały się w dwóch kategoriach, wirnikowców (rotary wings) i samolotów (fixed wings). Regulamin zawodów nakładał wymóg latania w technologii FPV, czyli pilot miał na sobie gogle na których miał wyświetlany obraz z kamery zamontowanej na modelu. Na samych zawodach model musiał przejść kontrolę techniczną i zaliczyć dwie misje. Pierwsza z nich polegała na slalomie pomiędzy masztami, podczas którego był mierzony czas przelotu. W drugiej misji statek powietrzny musiał zrzucić do celu 4 kostki (patrz rys. trasy misji 2), tutaj również był mierzony czas przelotu, ale znaczenie miała również masa modelu i celność zrzutu. Po zakończeniu zawodów naszej drużynie udało się zająć 2 miejsce w ogólnej klasyfikacji zaraz za drużyną z Politechniki w Stambule. Na ceremonii zakończenia nasza drużyna została uhonorowana dwoma pucharami i medalami za zajęcie drugiego miejsca oraz za najlepszy raport techniczny.
Międzynarodowy sukces Naukowego Koła Młodych Konstruktorów Międzynarodowy sukces Naukowego Koła Młodych Konstruktorów

Źródło publikacji i zdjęć: Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych
Materiał: płk Adam Wetoszka, pchor. Adrian Szymański
Źródło: http://www.wsosp.pl/index.php/pl/aktualnosci-uczelnia/571-miedzynarodowy-sukces-naukowego-kola-mlodych-konstruktorow

Top