Linie Emirates uruchomiły loty A380 do dwóch portów w Nowej Zelandii.

Linie Emirates uruchomiły loty A380 do dwóch portów w Nowej Zelandii

Linie Emirates uruchomiły jednego dnia loty dwupokładowego A380 do dwóch portów w Nowej Zelandii. Zwiększenie oferowania zarówno na trasie do Christchurch, jak i bezpośredniej trasie Dubaj-Auckland, oznacza, że każdego dnia wszystkie pięć lotów do Nowej Zelandii będzie obsługiwanych przez A380. Nowy rozkład lotów A380 na bezpośrednim połączeniu Dubaj-Auckland rozpoczął się 16-godzinnym rejsem nr EK448. Wcześniej połączenie to obsługiwane było przez Boeinga 777-200LR. Samolot A380 linii Emirates wyruszył także do Christchurch, zastępując tym samym Boeinga 777-300ER, który dotychczas latał do głównego portu na Wyspie Południowej.

Oprócz połączenia bezpośredniego, linie Emirates wykonują obecnie trzy codzienne połączenia A380 z Dubaju do Auckland przez Australię (Sydney, Melbourne lub Brisbane).

Emirates jest pierwszym przewoźnikiem, który oferuje regularne połączenie z Christchurch, obsługiwane przez A380 w miejsce Boeinga realizującego dotąd codzienne loty na tej trasie. Jednocześnie pominięty zostanie postój w Bangkoku, dzięki czemu pasażerowie będą mogli podróżować z Christchurch do Dubaju i z powrotem z tylko jednym postojem w Sydney.

Po całonocnym locie oba A380 wylądowały w Nowej Zelandii. Dwupokładowiec linii Emirates został entuzjastycznie przyjęty przez tłum czekający na samolot na Międzynarodowym Lotnisku Christchurch w specjalnie przygotowanym punkcie widokowym, tuż przy fragmencie pasa startowego, na którym wylądował A380. Punkt ten nazwany został „parkiem planespotterów”. Samolot, dowodzony przez pochodzącego z Christchurch kapitana Shane’a Russela, kołował wśród kanonady z armatek wodnych, po czym wylądował bezpośrednio przed gośćmi biznesowymi, dziennikarzami oraz VIP-ami, którzy znajdowali się w międzynarodowym terminalu na specjalnej uroczystości powitalnej Emirates.

Na pasażerów A380 czekał tradycyjny londyński czerwony autobus. Podstawienie takiego środka transportu miało na celu podkreślenie, że pasażerowie linii Emirates będą mogli teraz latać na trasie Londyn-Christchurch wyłącznie samolotami A380.

Rejs nr EK412 z Dubaju zaplanowano na 10.15, co zapewni dogodną przesiadkę podróżującym z miast Europy, takich jak Amsterdam, Barcelona, Londyn, Manchester i wielu innych spośród 38 miejscowości znajdujących się w europejskiej siatce połączeń przewoźnika. EK412 zatrzyma się po drodze tylko w Sydney, przylatując do Christchurch o 13.50 następnego dnia (czasu lokalnego). Rejs powrotny EK413 z Christchurch zaplanowano na 18.45 z lądowaniem w Dubaju o 5.15 następnego dnia po postoju w Sydney. Tym samym podróż między Nową Zelandią a Dubajem i Europą ulegnie skróceniu o około dwie godziny w obie strony.

airbus 380 emirates nowa zelandiaairbus 380 emirates nowa zelandia

Jednocześnie pasażerowie korzystający z połączenia z Dubaju do Auckland przez Sydney będą mieli sposobność zwiedzenia po drodze Azji Południowo-Wschodniej lub Australii – rejs EK418 realizowany jest przez popularne lotnisko przesiadkowe w Bangkoku oraz Sydney. Lot EK418 z Dubaju rozpocznie się o 8.55 z przylotem do Auckland o 15.55 następnego dnia (czasu lokalnego). Rejs powrotny EK419 z Auckland przez Sydney i Bangkok rozpocznie się o 16.30 z lądowaniem w Dubaju następnego dnia o 6.45.

Christchurch, zwane także „miastem ogrodów”, jest głównym portem na Wyspie Południowej położonym na Równinie Canterbury. Przez miasto liczące ponad 380 tysięcy mieszkańców przepływa malownicza rzeka Avon. Wzdłuż jej brzegów ciągną się ścieżki rowerowe, a także ogromne połacie zieleni należące do Hagley Park oraz ogrodów botanicznych Christchurch. Wśród pozostałych atrakcji turystycznych należy wymienić Międzynarodowe Centrum Antarktyczne, Christchurch Art Gallery, a także stację początkową kolei TranzAlpine Express.

Emirates to jedyny przewoźnik oferujący całoroczne regularne połączenia A380 do Nowej Zelandii. Wszystkie codzienne loty A380 zapewniają bezpośrednie połączenie z Dubaju do 38 miejscowości w Europie i szeregu miast w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Na wielu trasach Emirates pasażerowie będą mogli odbyć całą podróż z Auckland lub Christchurch i z powrotem na pokładzie A380 na trasach łączących Nową Zelandię z Londynem (Heathrow i Gatwick), Manchesterem, Paryżem, Amsterdamem, Rzymem, Mediolanem, Frankfurtem, Monachium, Barceloną i Zurychem.

Ponadto nowe połączenie z Christchurch zapewni większy wybór lotów A380 podróżującym z Sydney, obok dotychczasowych dwóch codziennych lotów A380 Emirates i połączenia A380 do Dubaju realizowanego przez partnerskie linie Qantas.

Na wszystkich trasach do Nowej Zelandii przewoźnik w dalszym ciągu będzie realizował loty w trzech klasach rezerwacyjnych – pierwszej, biznes i ekonomicznej, oferując pasażerom wysokie limity bagażu (do 35 kg w klasie ekonomicznej, 40 kg w klasie biznes i 50 kg w klasie pierwszej).

Na pokładzie A380 Emirates pasażerowie klasy pierwszej mogą liczyć na luksus w zaciszu prywatnej kabiny i dostęp do jedynego wśród przewoźników pokładowego prysznica Shower Spa. Podróżujący klasami pierwszą i biznes mogą spotykać się i rozmawiać oraz próbować przekąsek i drinków w popularnym salonie pokładowym. Natomiast pasażerowie wszystkich klas mogą delektować się posiłkami przyrządzanymi przez najlepszych szefów kuchni oraz korzystać z wielokrotnie nagradzanego systemu rozrywki pokładowej ice oferującego 2500 kanałów, a także z darmowego Internetu bezprzewodowego, dostępnego na pokładzie wszystkich samolotów A380 linii Emirates.

Źródło zdjęć i informacji: Emirates

Top