Wkrótce pasażerowie Air France KLM polecą do Kostaryki, Salwadoru, Gwatemali, Nikaragui i Hondurasu!

Wkrótce pasażerowie Air France KLM polecą do Kostaryki, Salwadoru, Gwatemali, Nikaragui i Hondurasu!

Air France i linie Copa Airlines podpisały nową umowę o wspólnym oferowaniu lotów (tzw. code-share), aby zaoferować wspólnie 5 nowych tras w Ameryce Środkowej obsługiwanych przez panamskie linie Copa. Od 19 listopada b.r. klienci grupy Air France KLM będą mogli korzystać z lotów na kolejnych trasach w Ameryce Środkowej. Po przylocie z Europy do Panamy (lotami Air France lub KLM) będą mogli się przesiąść na jeden z dwóch codziennych lotów Copa Airlines do San José (Kostaryka) lub do miasta San Salvador (Salwador) – połączenie codzienne.

Dodatkowo wkrótce po podpisaniu rządowej zgody między państwami, do dyspozycji pasażerów Air France KLM będą codzienne loty do miasta Gwatemala (Gwatemala), Managua (Nikaragua) oraz Tegucigalpa (Honduras).

Dzięki współpracy pomiędzy liniami, klienci mogą kupić bilety na powyższe połączenia rezerwując je w Air France KLM, a cała podróż odbywa się na jednym bilecie, co gwarantuje opiekę Air France KLM nad pasażerami na każdym etapie podróży i gwarancję kontynuacji lotu, nawet w przypadku utraty dalszego połączenia, jeśli wcześniejszy samolot się opóźni.

Kolejną korzyścią dla pasażerów jest automatyczny transfer bagażu do finalnego celu podróży, bez konieczności odbioru i ponownego nadawania bagażu w Panamie.

Co więcej za loty Copa Airlines do Kostaryki, Salwadoru, Gwatemali, Managua i Tegucigalpa można zbierać mile w programie Flying Blue, jak też wydawać mile na loty nagrodowe do wspomnianych miast.
air france bilety kierunki nikaraguaair france bilety kierunki panama

"Wzmocnienie partnerstwa z Copa Airlines pozwoli grupie Air France-KLM na dalsza ekspansję na rynek Ameryki Środkowej. Nowa umowa o loty współdzielone tzw. code-share jest doskonałym uzupełnieniem oferty lotów na trasie Paryż-Panama oraz niedawno uruchomionego (2 listopada 2016) połączenia Air France z Paryża do San José w Kostaryce". – powiedział Patrick Alexandre, wiceprezes Air France KLM ds. Handlowych, Sprzedaży i Aliansów Partnerskich.

"Nowa umowa pomiędzy Copa Airlines i Air France wzmacnia nasze zobowiązania wobec podróżnych odbywających loty między Europą a Ameryką Łacińską poprzez Panamę, która jest ważnym portem transferowym dla Ameryk. Dzięki tej umowie możemy podnieść gospodarczą konkurencyjność regionu, a także promować turystykę oraz usługi logistyczne - powiedział Dennis Cary, Pierwszy Wiceprezes Copa Airlines ds. Handlowych i Planowania Siatki. 

Dotychczas funkcjonuje już 11 połączeń oferowanych przez KLM na podstawie umów code-share z Copa Airlines. Są to trasy do Ameryki Środkowej oraz Południowej z wylotem z Panama City (jako kontynuacja lotów KLM z Amsterdamu do Panamy). Są to: Santiago (w Chile), San José (w Kostaryce), Miasto Gwatemala (w Gwatemali), miasta San Pedro oraz Tegucigalpa (w Hondurasie), Kingston oraz Montego (na wyspie Jamajka), Managua (w Nikaragui), Lima (w Peru), San Juan (w Puerto Rico) oraz San Salvador (w Salwadorze).

***

O Air France KLM

Air France i KLM Royal Dutch Airlines tworzą jeden z największych sojuszy w transporcie lotniczym. Grupa oferuje przewozy pasażerskie, jak również również transport towarów (cargo) i usługi konserwacyjne dla lotnictwa. Grupa jest liderem w miedzynarodowych przewozach z Europy i dysponuje potężną siatką połączeń na trasach dalekiego zasięgu, realizowanych z Europy. W 2016 roku, Grupa Air France, KLM wraz ze swoimi czteroma markami (Air France, KLM Royal Dutch Airlines, Transavia i Hop! Air France), oferuje pasażerom połączenia do 320 miast w 114 krajach. Flota Grupy liczy obecnie 534 samoloty. W 2015 roku z jej usług skorzystało 89.8  mln pasażerów. Air France-KLM obsługuje do 2 200 lotów dziennie, a przeloty realizowane są z lotnisk bazowych Paris-Charles de Gaulle i Amsterdam-Schiphol.

Do Grupy należy wiodący w Europie program lojalnościowy Flying Blue, liczący już ponad 27 mln członków. Air France KLM wspólnie z partnerskimi liniami – Delta i Alitalia – tworzą największe transatlantyckie joint venture, które obsługuje ponad 270 lotów dziennie. Linie Air France i KLM należą do sojuszu SkyTeam, który zrzesza 20 przewoźników lotniczych. Za pośrednictwem SkyTeam pasażerowie zyskują szeroki dostęp do globalnej sieci połączeń: ponad 16 tys. lotów dziennie, do 1057 miast, w 179 krajach.

Więcej informacji stronie: www.airfrance.pl oraz www.klm.pl

O Copa Airlines

Copa Airlines oraz Copa Airlines Kolumbia, należące do holding “Copa Holding” są liderem na rynku Ameryki Łacińskiej w przewozie pasażerskim i cargo. Linie oferują połączenia do ponad 70 miast w 31 krajach w Ameryce Północnej, Południowej, Środkowej oraz w regionie Karaibów. Copa korzysta z lotniska w Panama City, które na przestrzeni 69 lat aktywnej operacji stało się czołowym portem bazowym kontynentu. Linie Copa dysponują jedną z najmłodszych i najbardziej nowoczesnych flot na rynku, która składa się ze 100 maszyn – w tym 77 Boeingów 737 „nowej generacji” i 23 Embraerów-190. Copa szczyci się też punktualnością na poziomie 91 procent, co stawia linię w czołówce najlepszych. Dzięki temu wynikowi Copa Airlines została uznana przez branżowy portal „FlightStats” za najbardziej punktualną linię w Ameryce Łacińskiej już przez trzeci rok z rzędu. W 2015 przewoźnik otrzymał nagrodę od World Travel Awards jako „Czołowa Linia w Meksyku i Ameryce Środkowej”, a w 2016 roku 3 nagrody od Skytrax w trzech różnych kategoriach. Copa Airlines należą do Star Alliance. Posiadają umowy o współdzielenie lotów/kodów (code-share) z Air France KLM, a także z United Airlines, Aeromexico, Lufthansą, Aviancą, Iberią, GOL oraz TAME.

Rezerwacja biletów oraz szczegółowe informacje są dostępne na www.copa.com.

Źródło zdjęć i informacji: Air France/KLM

Top