Interwencje związane z agresywnymi pasażerami na polskich lotniskach.

Interwencje związane z agresywnymi pasażerami na polskich lotniskach.

W ciągu ostatniej doby funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zmuszeni byli dwukrotnie interweniować wobec podróżnych zakłócających porządek publiczny. W pierwszym przypadku interweniowano wobec obywatela Kanady na warszawskim lotnisku Chopina. 59 letni mężczyzna, od którego wyczuwalna była woń alkoholu został wycofany z rejsu przez obsługę, za zachowanie mogące stanowić zagrożenie dla innych pasażerów.

Z uwagi na niepodporządkowanie się poleceniom funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie, wobec pasażera użyto środków przymusu bezpośredniego i doprowadzono do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej. Po wykonaniu niezbędnych czynności mężczyzna został zwolniony.

Kolejna interwencja miała miejsce w hali odlotów Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Funkcjonariusze Straży Granicznej interweniowali tam wobec dwóch obywateli RP. Mężczyźni w wieku 26 i 32 lata zachowywali się agresywnie i nie wykonywali poleceń personelu lotniska. Na ich zachowanie skarżyli się także współpodróżni. Od „awanturników” wyczuwalna była też silna woń alkoholu. Obydwaj przy użyciu środków przymusu bezpośredniego zostali przeprowadzeni do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej. Z uwagi na ich stan upojenia alkoholowego i brak możliwości przeprowadzenia dalszych czynności zostali osadzeni w PDOZ w Nowym Dworze Mazowieckim. Dzisiaj (16.11.16 r.) wobec zatrzymanych kontynuowano czynności służbowe. Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi na podstawie art. 51 § 2 kk a następnie zwolnieni. Ponadto wobec starszego z niedoszłych pasażerów, za znieważenie funkcjonariusza publicznego skierowano wniosek o ukaranie do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim (art. 226 § 1 kk).

Źródło informacji: http://www.nadwislanski.strazgraniczna.pl/wis/aktualnosci/19849,Niesforni-pasazerowie.html

Top