wtorek, 03 styczeń 2017 14:19

LOTNICZE PODKARPACKIE dla WOŚP

Napisane przez Lotnicze Podkarpackie
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Plakat ufundowany przez Lotnicze Podkarpackie. Plakat ufundowany przez Lotnicze Podkarpackie.

W ramach 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można licytować unikatowy plakat z lotniczego podkarpackiego, na którym swój podpisy złożyli piloci z różnych regionów naszego kraju. To inicjatywa autorki bloga LOTNICZE PODKAPRACKIE. Ten plakat to gratka nie tylko dla kolekcjonera awiacji. To przede wszystkim niepowtarzalna, unikatowa lotnicza pamiątka.

25 czerwca 2016 roku do podrzeszowskiej Jasionki na II Podkarpackie Pokazy Lotnicze przybyło wielu lotników z różnych regionów kraju, którzy reprezentowali różne formacje, aerokluby, firmy i zakłady lotnicze. Ten event poprzedzał tzw. wspólny lot po lotniskach południowej Polski pilotów m.in. z krajowych aeroklubów i firm lotniczych, którzy potem zaprezentowali się na wspomnianym lotniczym show. Wtedy pojawił się pomysł stworzenia nietypowej pamiątki z tego wydarzenia. Do Jasionki zawitali bardziej i mniej znani lotnicy, którzy zaznaczyli swoją obecność na prezentowanym plakacie. – Ponieważ lotnicy to taka wielka rodzina, która jednoczy się nie tylko w sytuacjach ekstremalnych, ale także, w szlachetnych akcjach. Dlatego teraz w Wasze ręce oddaję unikatowy, niepowtarzalny plakat z naszego lotniczego województwa, na którym podpisała się m.in. Grupa Akrobacyjna Żelazny, ekipa z Firebirds, regionalny, krośnieński Cellfast Flying Team, rzeszowski Sky Dive Club, piloci doświadczalni z PZL Mielec oraz z aeroklubów: opolskiego, jarosławskiego, stalowowolskiego i in. – informuje Katarzyna Hadała, autorka ww. lotniczego. W sumie to ponad 70 podpisów zarówno indywidualnych jak i załogowych. Jest tam m.in. Artur Kielak, Wojciech Krupa, Jerzy Makula, Łukasz Czepiela, ale również Ci mniej znani lotnicy. Z plakatu można dowiedzieć się kto i czym latał podczas tych pokazów oraz jakie statki powietrzne prezentowano na wymienionej imprezie. – Nie jestem zbieraczem lotniczych pamiątek, ale wiem, że taka impreza, w takim składzie już nie powtórzy się. Ktoś kto nabędzie ten obrazek stanie się właścicielem czegoś bezcennego, „odlotowego”, co być może będzie miało swój udział w ratowaniu życia tym najmłodszym, najsłabszym, co „uskrzydli” nie tylko nabywcę, ale również wszystkich tych, którzy złożyli na nim swój autograf oraz samą ideę na którą został przekazany – puentuje Katarzyna Hadała.

Plakat ufundowany przez Lotnicze Podkarpackie.
Plakat można licytować na poniższej stronie>>

http://aukcje.wosp.org.pl/plakat-z-podpisami-pilotow-lotnicze-podkarpackie-i4009485

Blog LOTNICZE PODKARPACKIE to prywatna, non profitowa inicjatywa Katarzyny Hadały. Jego celem jest popularyzacja i promocja lotniczego regionu wśród ogółu społeczeństwa. Autorka dość przewrotnie opisuje powody jego założenia na swojej stronie: Pomysł na stronę o lotniczym województwie wziął się zapewne z nieba… Chociaż może jednak wpadł mi do głowy podczas zmywania naczyń. Wtedy pomyślałam, że to tak głupie i nudne zajęcie, że muszę zacząć robić coś „odlotowego” i „uskrzydlającego”. Niegdyś jako dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów, współtworząc popularnonaukową audycję połknęła bakcyla techniki. Obecnie pisze także o lotnictwie na portalu lotniczym aviation24.pl.

Czytany 2491 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 03 styczeń 2017 14:27

Artykuły powiązane

Top