czwartek, 02 luty 2017 07:49

Mistrzostwa Świata Modeli Śmigłowców we Włocławku.

Napisane przez Aeroklub Polski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Oficjalne logo mistrzostw. Oficjalne logo mistrzostw.

W dniach 21-30 lipca 2017 na lotnisku w Kruszynie odbędą się Mistrzostwa Świata Modeli Śmigłowców we Włocławku. Gospodarzem zawodów jest Aeroklub Włocławski wraz z Aeroklubem Polskim.

Decyzją Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI, organizatorem kolejnych Mistrzostw Świata FAI Modeli Śmigłowców dla Seniorów i Juniorów (w konkurencjach F3C i F3N) jest Aeroklub Polski wspólnie z Aeroklubem Włocławskim. Ta prestiżowa impreza odbędzie się na lotnisku aeroklubowym w Kruszynie, w dniach 21-30 lipca br.

Warto dodać, że historia imprez najwyższej rangi w konkurencji modeli śmigłowców RC, zawiera wiele akcentów polskich. Tegoroczne zawody będą już siódmą imprezą, której organizację powierzono naszemu krajowi. To najlepszy dowód uznania dla polskich organizatorów. Wszystko zaczęło się od Mistrzostw Europy w 1994 w Lesznie. Kolejne imprezy to: Mistrzostwa Świata w 1999 w Dęblinie, Mistrzostwa Świata w 2007 we Włocławku, Mistrzostwa Świata w 2013 we Włocławku oraz Mistrzostwa Europy w 2016 we Włocławku. Przed nami kolejne wielkie wydarzenie w tym roku, którego gospodarzem również będzie Aeroklub Włocławski.

Miłośników śmigłowcowej akrobacji precyzyjnej F3C oraz latania freestyle’owego F3N zapraszamy na stronę internetową Mistrzostw Świata oraz profil na Facebooku.

Źródło informacji: Aeroklub Polski

Czytany 1455 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 luty 2017 08:05

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top