Napisane przez Redbull.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W Abu Dhabi będzie się działo! © Daniel Grund/Red Bull Content Pool W Abu Dhabi będzie się działo! © Daniel Grund/Red Bull Content Pool

To już 10. raz, kiedy otwarcie sezonu Mistrzostw Świata Red Bull Air Race nastąpi w Abu Dhabi. 75. podniebny wyścig będzie można oglądać na Red Bull TV – od kwalifikacji po ścisły finał.

Transmisja z wyścigu głównego klasy Master startuje w sobotę 11 lutego o 13:00 polskiego czasu. Dzień wcześniej, o tej samej porze będzie można zobaczyć kwalifikacje. Platforma jest dostępna na wszystkich urządzeniach z dostępem do internetu, także na telewizorach smart i konsolach. Kliknij tutaj, aby oglądać!

Pierwszy wyścig nowego sezonu to nie tylko powód do świętowania okrągłych liczb. To także wielkie emocje, ponieważ po raz pierwszy mistrzowskiego tytułu będzie bronił pilot z Niemiec. Matthias Dolderer będzie tym, którego wszyscy będą chcieli pokonać. Rok temu w Abu Dhabi znalazł się na podium i był to początek fantastycznej drogi po zwycięstwo, które jako pierwszy zawodnik w historii Mistrzostw Świata Red Bull Air Race zapewnił sobie już podczas przedostatniego przystanku sezonu. Swojej szansy na pokonanie mistrza będzie szukał między innymi dwukrotny zdobywca drugiej lokaty Australijczyk Matt Hall. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich okaże się także, które teamy odrobiły pracę domową i dobrze przygotowały się na nowe rozdanie.

Czytany 1589 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 09 luty 2017 09:28

Artykuły powiązane

• Łukasz Czepiela trzeci w Challenger Cup w Lausitz.

W przedostatniej w sezonie 2017 rundzie zawodów dla pilotów pretendujących do Mistrzostw Świata Red Bull Air Race, Polak Łukasz Czepiela zajął 3. miejsce. Pomimo niecodziennej sytuacji i kłopotom na początku swojego przelotu na wyścigowym torze, zdołał uniknąć błędów i po raz kolejny stanął na podium Challenger Cup. W położonym niedaleko polskiej granicy Lausitz, najlepszy był Szwed Daniel Ryfa, a drugie miejsce zajął lider „generalki” Niemiec Florian Berger.

• Czeski pilot Martin Šonka wygrał wyścig w Portugalii.

Czech Martin Šonka wygrał zawody Mistrzostw Świata Red Bull w Porto i na dwa przystanki przed końcem sezonu ponownie znalazł się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. W sesji lotniczej Final 4, 600000 widzów zgromadzonych na brzegach rzeki Douro obserwowało jak Kanadyjczyk Pete McLeod zajmuje drugie, a Australijczyk Matt Hall trzecie miejsce.

• Polski pilot Łukasz Czepiela najszybszy w Rosji!

Łukasz Czepiela wygrał jeden z dwóch wyścigów Challenger Cup rozegranych w Kazaniu.

• Łukasz Czepiela drugi w Challenger Cup! Chambliss jak Feniks z popiołów.

Dwukrotny mistrz świata Red Bull Air Race wygrał pierwsze zawody od 9 lat. Łukasz Czepiela drugi w Challenger Cup!

• Budapeszt z lotu ptaka tuż przed Red Bull Air Race.

Legenda wyścigów Red Bull Air Race Peter Besenyei poprowadził obecnego lidera mistrzostw świata Yoshihide Muroya (JPN) i gwiazdę Petr Kopfstein (CZE) w locie przez serce Budapesztu.

• Wyścigi samolotów Redbull w Budapeszcie na żywo!

Przed nami Red Bull Air Race w miejscu, gdzie w drodze na start przelatuje się pod mostem, a tłumy kibiców wylęgają na brzeg rzeki, żeby to zobaczyć.

• Jedyny polski pilot w Red Bull Air Race kończy 34 lata.

Piloci są jak wino – im starsi, tym lepsi. Wystarczy podać za przykład Nigela Lamba, który w 2014 roku, mając 58 lat sięgnął po Mistrzostwo Świata Red Bull Air Race, czy jego rówieśnika Pétera Besenyeia - nie unikającego takich wyzwań, jak choćby przelot wzdłuż Kanału Korynckiego pomiędzy jego stromymi, skalnymi ścianami.

• Kto wygra Red Bull Air Race w Japonii? Zobacz to na żywo!

W Japonii szykuje się prawdziwe święto! Bohater publiczności, Yoshihide Muroya wraca do Chiby będąc na trzecim miejscu klasyfikacji generalnej.

• Łukasz Czepiela na podium w San Diego!

W niedzielę Niemiec Florian Bergér wygrał zawody Challenger Cup, po raz pierwszy rozgrywane podczas Red Bull Air Race w San Diego, w Kalifornii, dokąd seria powróciła po wieloletniej przerwie. Przed własną publicznością, drugie miejsce zajął Kevin Coleman. Trzeci był Polak Łukasz Czepiela. W klasie Master triumfował Yoshihide Muroya.

• Już niedługo Red Bull Air Race w San Diego.

Trzej piloci z Mistrzostw Świata Red Bull Air Race - Kirby Chambliss i Michael Goulian z USA  oraz Pete McLeod z Kanady podziwiali zatokę San Diego i cumujący tam lotniskowiec USS Midway.