czwartek, 09 luty 2017 14:48

Przekazanie obowiązków dowódcy 22 BLT nastąpiło podczas środowego uroczystego apelu w hangarze na lotnisku.

Napisane przez 22.BLT
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Decyzją Ministra Obrony Narodowej płk pil. mgr inż. Mirosław ZIMA z dniem 08 lutego 2017 r. objął obowiązki Dowódcy 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Podczas uroczystej zbiórki, w obecności zastępcy Dowódcy 1. SLT płk. dypl. pil. Roberta CIERNIAKA , zaproszonych gości oraz kadry i pracowników wojska. Nowy dowódca Bazy, płk Mirosław Zima, ostatnie 3,5 roku spędził w Dowództwie 1. SLT - z sukcesami, bo m.in. otrzymał tytuł pilota instruktora roku 2014 w całym skrzydle. Był odpowiedzialny za szkolenie lotnicze. Tak jak odchodzący dowódca, jego następca również jest pilotem klasy mistrzowskiej - pilotował m.in. samoloty typu Zlin, TS-11 Iskra, MiG-21 oraz MiG-29.

Uroczystość odbyła się zgodnie z Ceremoniałem Wojskowym. W swoim krótkim wystąpieniu Dowódca Skrzydła złożył gratulacje nowemu Dowódcy wraz z życzeniami osiągania wielu sukcesów na nowym odpowiedzialnym stanowisku służbowym. Zapewniam, że będę dążył do tego, aby czas, kiedy będę miał zaszczyt dowodzić 22 Bazą Lotnictwa Taktycznego, zapisał się jak najlepiej w jej historii - mówił podczas apelu pułkownik ZIMA.

Źródło informacji i zdjęcia: http://22blot.wp.mil.pl/pl/1_805.html

Czytany 1681 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 09 luty 2017 14:51

Artykuły powiązane

 • Por. Katarzyna Tomiak-Siemieniewicz pilotem roku.

  W dniach 30 stycznia oraz 5 lutego odbyły się uroczyste zbiórki nadania tytułów Żołnierzy Roku. Dowódca 22. BLT płk pil. mgr inż. Mirosław Zima wyróżnił żołnierzy oraz pracownika Resortu Obrony Narodowej: - Za znaczące osiągnięcia w służbie wojskowej , wzorową postawę i zaangażowanie w codziennej realizacji zadań służbowych niżej wymienionym żołnierzom zawodowym przyznaję wyróżniające tytuły „Żołnierza Roku” w poszczególnych kategoriach oraz wyróżniam listem gratulacyjnym oraz statuetką pamiątkową:

 • Film "Moje marzenie" otrzymał nagrodę Ministra Obrony Narodowej.

  Jak możemy przeczytać na stronie 22 Bazy Lotniczej w Malborku w dniach 17 - 20 października w Klubie 3. batalionu zmechanizowanego w Zamościu przeprowadzono Konkurs Filmów, Fotografii i Plastyki Wojska Polskiego Military Art, gdzie spotkali się najlepsi artyści sztuk wizualnych.

 • 22. Baza Lotnictwa Taktycznego zaprasza na Open Air Day 2017.

  16 września w godz. 9.00 - 17.00 na lotnisku 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Królewie Malborskim odbędzie się Dzień Otwartego Lotniska.

 • Pierwsze w tym roku szkolenie spadochronowe w 42. BLSz.

  Pierwsze w tym roku skoki spadochronowe odbyły się w 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Skoki były inauguracją praktycznego szkolenia spadochronowego w jednostkach 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top