Pierwsze zwycięstwo Martina Šonki w Red Bull Air Race.

Napisane przez Redbull.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Martin Sonka © Naim Chidiac/Red Bull Content Pool Martin Sonka © Naim Chidiac/Red Bull Content Pool

Wyścig w Abu Dhabi ponownie otworzył nowy sezon Mistrzostw Świata Red Bull Air Race. W sobotę Martin Šonka odniósł pierwsze zwycięstwo w karierze w najszybszym sporcie motorowym świata.

Startujący od 2010 roku czeski pilot sprostał niełatwym warunkom na podniebnym torze i rywalom. Drugi był Hiszpan Juan Velarde, któremu po raz pierwszy wywalczył awans do sesji lotniczej Final 4. Trzecie miejsce zajął Kanadyjczyk Pete McLeod.

Zobacz powtórkę zawodów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na Red Bull TV

„Poza kilkoma błędami podczas treningów cały tydzień był dobry i nie mógłbym być bardziej szczęśliwy” – powiedział Šonka, który wcześniej czterokrotnie stawał na podium, ale jeszcze nigdy na jego najwyższym stopniu. „W końcu wygrałem. Dobrze się czuję w moim samolocie i to daje mi pewność siebie” – dodał.

Czytany 1235 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 12 luty 2017 10:18