wtorek, 14 luty 2017 09:53

Spadochroniarskie trio z okazji Walentynek wykonało skok nad wyspą w kształcie serca.

Napisane przez Red Bull Content Pool
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Autor: Wolfgang Lienbacher / Red Bull Content Pool Autor: Wolfgang Lienbacher / Red Bull Content Pool

Amy Chmelecki, Marco Fürst i Marco Waltenspiel są jednymi z najlepszych skoczków swojego pokolenia i dołączyli tego dnia do wszystkich, którzy świętują walentynki.

Cała trójka udała się do centrum Chorwacji, aby skoczyć nad obszarem w którym znajduję się „pocztówkowa” wyspa Galešnjak. Czemu? Cóż, jest to wyspa miłości ze względu na kształt serca i ekstremalni skoczkowie musieli zaznaczyć na niebie za pomocą smugaczy ślady jakby zrobiły je strzały Kupidyna.

Ciekawostką jest to, że właściciel wyspy jest ciągle bombardowany prośbami, by można było wziąć ślub na tym idyllicznym zakątku świata usianym drzewami oliwnymi w rejonie Morza Adriatyckiego.

Skoczkowie ze względu na szybkie zmiany w zimowej pogodzie, mieli tylko małe okno czasowe, aby osiągnąć swój cel, gdy znany lokalny wiatr bura przepędził chmury.

Waltenspiel wyjaśnił: "Było zimno, a wiatr był silny, ale to były niesamowite dni bez chmurki, nie było ani jednej na niebie.

redbull choracja wyspa serceAutor: Tomislav Moze / Red Bull Content Pool

Chmelecki, weteran z ponad 16.000 skokach, niestety stracił bagaż w trasie, więc musiał pożyczyć sprzęt od lokalnych skoczków. Wyjawił - "Jedna z moich ulubionych rzeczy do zrobienia w tym świecie to jest latać nad pięknymi miejscami, więc ten projekt był bardzo wyjątkowy dla mnie!”

Źródło informacji i zdjęć: Red Bull COntent Pool
Tłumaczenie: Mariusz Barszcz

Czytany 1964 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 14 luty 2017 10:07

Artykuły powiązane

Top