czwartek, 16 luty 2017 07:48

AWACS nad wschodnią flanką NATO – akredytacje dla mediów.

Napisane przez DGRSZ
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Samolot AWACS z Komponentu E-3A. Fot. ppor. Robert Suchy. Samolot AWACS z Komponentu E-3A. Fot. ppor. Robert Suchy.
W poniedziałek, 20 lutego br. w godz. 12.30 – 15.30 na terenie 1 Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie odbędzie się prezentacja samolotu AWACS z Komponentu E-3A w Geilenkirchen w Niemczech oraz samolotów F-16 i MiG-29 z 31 i 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Wydarzenie związane jest z wykonaniem misji nadzoru przestrzeni powietrznej wschodniej flanki NATO przez NATO-wski samolot wczesnego ostrzegania i dowodzenia AWACS.

Zapraszamy przedstawicieli mediów do udziału w spotkaniu. Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, nr dowodu osobistego, nazwę redakcji i nr ważnej legitymacji prasowej oraz nr rejestracyjny i markę wozu transmisyjnego należy przesyłać w terminie do 16 lutego 2017 r. do godz. 15.00 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ze względów organizacyjnych akredytacje wydawane będą tylko dziennikarzom posiadającym obywatelstwo polskie.
 
W dniu wydarzenia akredytowani przedstawiciele mediów proszeni są o przybycie do biura przepustek 1BLTr (Warszawa, ul. Żwirki i Wigury 1C) w godz. 11.00 - 12.00.

Dodatkowych informacji nt. obsługi medialnej wydarzenia udziela mjr Michał Romańczuk, na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 602 173 866.

Źródło informacji: DGRSZ

Czytany 1309 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 16 luty 2017 07:51

Artykuły powiązane

 • F-16 zapalił się na płycie lotniska. Przegląd incydentów lotniczych.

  Maszyna linii EasyJet z Manchesteru do Antalyi lądowała awaryjnie na lotnisku w Stansted z powodu awanturującej się pasażerki, którą z samolotu musiała wyprowadzić policja.

 • Rozpoznać cel – polscy piloci na misji w Kuwejcie.

  DB-110 oraz Sniper XR to dwa systemy, które wykorzystują polscy piloci w trakcie misji rozpoznawczych wykonywanych w ramach operacji „Inherent Resolve”. Dzięki nim są w stanie z pokładów samolotów F-16 wykonać dobrej jakości zdjęcia, które służą sztabowcom międzynarodowej koalicji w walce z tzw. Państwem Islamskim.

 • Wizyta Wiceministra Obrony Narodowej Republiki Litewskiej Edvinasa Kerza w PKW Orlik 7.

  Wczoraj z roboczą wizytą do bazy lotniczej w Szawlach przybył  Wiceminister Obrony Narodowej Republiki Litewskiej Edvinas Kerza.

 • 1500 godzin lotów rozpoznawczych. Operacja "Inherent Resolve".

  150 żołnierzy polskich i cztery wielozadaniowe myśliwce F-16 już prawie od roku uczestniczy w operacji "Inherent Resolve". Jej celem jest walka z tzw. państwem islamskim. Działania prowadzone przez polskich żołnierzy trwają nieprzerwanie przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

 • Piknik lotniczy w Świdwinie. 1 lipca moc lotniczych atrakcji.

  O godzinie 9:30 1 lipca 2017 roku w bazie lotniczej w Świdwinie rozpocznie się piknik lotniczy.

 • Bomby z Nitro-Chemu dla polskich jastrzębi.

  Zakłady Chemiczne Nitro-Chem razem z firmą RWM Italia chcą produkować bomby lotnicze do polskich myśliwców F-16. Spółka należąca do PGZ podpisała w tej sprawie list intencyjny z przedsiębiorstwem, które wchodzi w skład grupy Rheinmetall Defence, znanego na świecie producenta uzbrojenia lotniczego. Plany zakładają m.in. eksport bomb, które mają być wytwarzane w Bydgoszczy.

 • Samoloty AWACS, czyli radary na polskim niebie.

  Strzegą wschodniej flanki i uczestniczą w operacji przeciw tzw. Państwu Islamskiemu. Choć w strukturach NATO służą już ponad czterdzieści lat, samoloty wczesnego ostrzegania i dowodzenia AWACS wciąż są kluczowym elementem sił Sojuszu.

 • Airbus realizuje pierwszy automatyczny kontakt podczas operacji tankowania w powietrzu.

  Airbus Defence and Space z powodzeniem dokonał demonstracji operacji tankowania w powietrzu z automatycznym kontaktem między myśliwcem a sztywnym przewodem tankującym tankowca. Tego typu operację przeprowadzono po raz pierwszy na świecie.

 • Przekazanie klucza do nieba Państw Bałtyckich.

  W obecności wiceministra Obrony Republiki Litewskiej Vytautasa  Umbrasasa Dowódca PKW ORLIK 7 ppłk pil. Piotr Ostrouch przejął z rąk cpt. Barta Van Huekeloma  symboliczny klucz do nieba bałtyckiego.

 • PKW Orlik wystartował.
  1 maja br. swój czteromiesięczny dyżur w ramach misji wojskowego nadzoru przestrzeni powietrznej Republiki Estońskiej, Republiki Litewskiej i Republiki Łotewskiej rozpoczęli polscy lotnicy z 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top