czwartek, 16 luty 2017 10:21

Przegląd incydentów i wypadków lotniczych na świecie z ostatnich 24h.

Napisane przez Jakub Mrugała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Autor: By Cory W. Watts from Madison, Wisconsin, United States of America (THE CRJ-700 in black and white) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons / Jeleń Autor: Photo of Cervus schomburgki, Schomburgk's Deer, from West Berlin Zoo though Lothar Schlawe (1911) - Wikimedia.com Autor: By Cory W. Watts from Madison, Wisconsin, United States of America (THE CRJ-700 in black and white) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons / Jeleń Autor: Photo of Cervus schomburgki, Schomburgk's Deer, from West Berlin Zoo though Lothar Schlawe (1911) - Wikimedia.com

Kolejna porcja lotniczych zdarzeń z ostatnich 24 godzin. Jak widać lotniczy świat jest niestety ich pełen.

Do niecodziennej sytuacji doszło na lotnisku w Charlotte. Bombardier CRJ700 lecący z Charlotte do Gulf Port wystartował a następnie wylądował awaryjnie powodem takiego manewru była kolizja z ……. jeleniem podczas startu. Pilot stwierdził, że uszkodzenia maszyny zagrażają bezpieczeństwu pasażerów i wrócił bezpiecznie na lotnisko. Nikomu z 44 pasażerów nic się nie stało. FAA naliczyło że był to 946 przypadek zderzenia z dzikim zwierzęciem na tym lotnisku od 2010 roku  i co ciekawe nie pierwszy gdy pechowcem okazał się jeleń, jednak najczęściej kolizję występują z ptakami i kojotami.
https://twitter.com/wsoctv/status/831916089294594048 , http://www.wsoctv.com/news/local/images-plane-hits-deer-at-charlotte-airport/494475696 - zdjęcia ze zdarzenia

Do groźnego incydentu doszło nad lotniskiem Ben Guriona w Tel-Avivie lądujący EasyJet z Berlina został zmuszony do rezygnacji z lądowania 300metrów od progu pasa lotniska. Powodem takiej decyzji kontrolerów był znajdujący się na pasie samolot Turkish Airlines który  pomimo poleceń z wieży kontynuował przejazd na próg pasa w celu startu. Po odejściu na drugi krąg EasyJet bezpiecznie wylądował, sprawą zajmują się odpowiednie służby.

W Krasnojarsku na Syberii awaryjnie lądował A330 lini China Eastern z Londynu do Szanghaju po tym jak pojawił się alarm mówiący o usterce prawego silnika, na ziemi okazało się, że samolot nie może kontynuować lotu i z Szanghaju został wysłany samolot zastępczy.

Również z powodów technicznych na lotnisku w Bostonie awaryjnie lądował Airbus British Airways z Chicago do Londynu, na pokładzie nie było pasażerów i nie ma na razie szczegółów tego incydentu.

Zaś AirCanada z Toronto do Tel-Avivu został przekierowany na londyńskie Heathrow z powodu niesfornej pasażerki, która wg załogi stanowiła zagrożenie dla pasażerów, na lotnisku została przejęta przez służby, a samolot odleciał do portu docelowego.

Źródło informacji o jeleniu: http://www.fox46charlotte.com/news/local-news/235940310-story

Autor publikacji: Jakub Mrugała

Czytany 1689 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 16 luty 2017 11:45

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top