czwartek, 16 luty 2017 10:21

Przegląd incydentów i wypadków lotniczych na świecie z ostatnich 24h.

Napisane przez Jakub Mrugała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Autor: By Cory W. Watts from Madison, Wisconsin, United States of America (THE CRJ-700 in black and white) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons / Jeleń Autor: Photo of Cervus schomburgki, Schomburgk's Deer, from West Berlin Zoo though Lothar Schlawe (1911) - Wikimedia.com Autor: By Cory W. Watts from Madison, Wisconsin, United States of America (THE CRJ-700 in black and white) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons / Jeleń Autor: Photo of Cervus schomburgki, Schomburgk's Deer, from West Berlin Zoo though Lothar Schlawe (1911) - Wikimedia.com

Kolejna porcja lotniczych zdarzeń z ostatnich 24 godzin. Jak widać lotniczy świat jest niestety ich pełen.

Do niecodziennej sytuacji doszło na lotnisku w Charlotte. Bombardier CRJ700 lecący z Charlotte do Gulf Port wystartował a następnie wylądował awaryjnie powodem takiego manewru była kolizja z ……. jeleniem podczas startu. Pilot stwierdził, że uszkodzenia maszyny zagrażają bezpieczeństwu pasażerów i wrócił bezpiecznie na lotnisko. Nikomu z 44 pasażerów nic się nie stało. FAA naliczyło że był to 946 przypadek zderzenia z dzikim zwierzęciem na tym lotnisku od 2010 roku  i co ciekawe nie pierwszy gdy pechowcem okazał się jeleń, jednak najczęściej kolizję występują z ptakami i kojotami.
https://twitter.com/wsoctv/status/831916089294594048 , http://www.wsoctv.com/news/local/images-plane-hits-deer-at-charlotte-airport/494475696 - zdjęcia ze zdarzenia

Do groźnego incydentu doszło nad lotniskiem Ben Guriona w Tel-Avivie lądujący EasyJet z Berlina został zmuszony do rezygnacji z lądowania 300metrów od progu pasa lotniska. Powodem takiej decyzji kontrolerów był znajdujący się na pasie samolot Turkish Airlines który  pomimo poleceń z wieży kontynuował przejazd na próg pasa w celu startu. Po odejściu na drugi krąg EasyJet bezpiecznie wylądował, sprawą zajmują się odpowiednie służby.

W Krasnojarsku na Syberii awaryjnie lądował A330 lini China Eastern z Londynu do Szanghaju po tym jak pojawił się alarm mówiący o usterce prawego silnika, na ziemi okazało się, że samolot nie może kontynuować lotu i z Szanghaju został wysłany samolot zastępczy.

Również z powodów technicznych na lotnisku w Bostonie awaryjnie lądował Airbus British Airways z Chicago do Londynu, na pokładzie nie było pasażerów i nie ma na razie szczegółów tego incydentu.

Zaś AirCanada z Toronto do Tel-Avivu został przekierowany na londyńskie Heathrow z powodu niesfornej pasażerki, która wg załogi stanowiła zagrożenie dla pasażerów, na lotnisku została przejęta przez służby, a samolot odleciał do portu docelowego.

Źródło informacji o jeleniu: http://www.fox46charlotte.com/news/local-news/235940310-story

Autor publikacji: Jakub Mrugała

Czytany 1974 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 16 luty 2017 11:45

Artykuły powiązane

 • Pasażer zawrócony do Kijowa. Twierdził, że Wenecja leży na Węgrzech.

  Do kontroli granicznej na warszawskim lotnisku Chopina zgłosił się mężczyzna, który twierdził, że do Polski przyjechał w celach turystycznych. Następnie udaje się do Wenecji, która jak stwierdził leży na terytorium Węgier.

 • Wypadek amerykańskiego śmigłowca piechoty morskiej, zginęło 4 osoby.

  Jak podają największe amerykańskie portale informacyjne, min. bnonews.com, śmigłowiec Super Stallion C-53E amerykańskiego korpusu piechoty morskiej, rozbił się w południowej Kalifornii niedaleko granicy z Meksykiem. Zginęła cała, czteroosobowa załoga znajdująca się na pokładzie. Przyczyna katastrofy nie jest znana.

 • Laser przeszkodą na drodze do ratowania życia – rozmowa z pilotem LPR.

  Jest godzina 23:30 ze szpitalnego lądowiska startuje śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Chwilę po starcie pilot zostaje oślepiony laserem. Na szczęście to lot szkoleniowy, nie ratunkowy ale zagrożenie bezpieczeństwa lotu jest realne. O tym czym grozi oślepienie laserem pilota opowiada  Pan Łukasz Chalupka, pilot i kierownik warszawskiego oddziału Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 • Zdarzenia lotnicze z udziałem laserów na terenie Polski.

  Pierwsze zdarzenia z udziałem lasera na terenie Polski zostały zarejestrowane w 2009 roku w ramach obowiązkowego systemu zgłaszania zdarzeń. Było ich wówczas 12. Liczba zgłaszanych zdarzeń stopniowo zwiększała się i w okresie ostatnich lat oscyluje pomiędzy wartościami 100 – 130 zdarzeń rocznie.

 • Przegląd incydentów i wypadków lotniczych ostatnich dni. Psi problem w samolocie.

  Na Filipinach na północ od stolicy kraju Manilli doszło do katastrofy samolotu lokalnych linii lotniczych Lite Air Express. Maszyna Piper PA-32 rozbiła się krótko po starcie z lokalnego lotniska. Wrak maszyny znaleziono w zgliszczach domu mieszkalnego. Zginęło 5 osób na pokładzie i 5 osobowa rodzina na ziemi, ponadto 2 osoby zostały ranne.

 • Śmigłowiec Mi-2 z 49. Bazy Lotniczej zahaczył o linię energetyczną.

  19 marca, około godziny 16.30, doszło do zdarzenia lotniczego z udziałem śmigłowca Mi-2 z 49. Bazy Lotniczej. W trakcie wykonywania lotu szkolnego na małej wysokości, w okolicy miejscowości Lędowo, maszyna zahaczyła o linię energetyczną.

 • Koszmar każdego kontrolera ruchu lotniczego. To nie dzieje się na prawdę...

  Jedna ze scen z filmu "2:22" robi ogromne wrażenie nie bez powodu. Ostatnio w mediach społecznościowych "krąży" film pokazujący niebezpieczną sytuację na lotnisku widzianą oczami kontrolerów ruchu lotniczego.

 • Oświadczenie Bombardiera w sprawie wypadku samolotu Bombardier Q400.

  Wszyscy w Bombardier są zasmuceni tragicznym wydarzeniem z udziałem samolotu Q400. Głeboko współczujemy rodzinom tych, którzy stracili życie w tym wypadku, a myślami jesteśmy z tymi, którzy przeżyli.

 • Katastrofa samolotu pasażerskiego w Nepalu.

  Jak podają media Mathrubhumi News samolot linii lotniczych Bangla Airlines z Dhaki do Katmandu rozbił się w poniedziałek na międzynarodowym lotnisku w Tribhuvan (TIA). Rzecznik TIA Prem Nath Thakur powiedział, że samolot zsunął się z pasa startowego podczas lądowania i uderzył w boisko piłkarskie w pobliżu lotniska po czym stanął w płomieniach.

 • Testowa wersja systemu Centralnej Bazy Zgłoszeń w ULC.

  Informujemy, że Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego uruchamił testową wersję systemu Centralnej Bazy Zgłoszeń (CBZ) dla zgłaszania zdarzeń lotniczych, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 376/2014 z dnia 3 kwietnia 2014 r. w sprawie zgłaszania i analizy zdarzeń w lotnictwie cywilnym oraz podejmowanych w związku z nimi działań następczych.

Top