czwartek, 16 luty 2017 10:21

Przegląd incydentów i wypadków lotniczych na świecie z ostatnich 24h.

Napisane przez Jakub Mrugała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Autor: By Cory W. Watts from Madison, Wisconsin, United States of America (THE CRJ-700 in black and white) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons / Jeleń Autor: Photo of Cervus schomburgki, Schomburgk's Deer, from West Berlin Zoo though Lothar Schlawe (1911) - Wikimedia.com Autor: By Cory W. Watts from Madison, Wisconsin, United States of America (THE CRJ-700 in black and white) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons / Jeleń Autor: Photo of Cervus schomburgki, Schomburgk's Deer, from West Berlin Zoo though Lothar Schlawe (1911) - Wikimedia.com

Kolejna porcja lotniczych zdarzeń z ostatnich 24 godzin. Jak widać lotniczy świat jest niestety ich pełen.

Do niecodziennej sytuacji doszło na lotnisku w Charlotte. Bombardier CRJ700 lecący z Charlotte do Gulf Port wystartował a następnie wylądował awaryjnie powodem takiego manewru była kolizja z ……. jeleniem podczas startu. Pilot stwierdził, że uszkodzenia maszyny zagrażają bezpieczeństwu pasażerów i wrócił bezpiecznie na lotnisko. Nikomu z 44 pasażerów nic się nie stało. FAA naliczyło że był to 946 przypadek zderzenia z dzikim zwierzęciem na tym lotnisku od 2010 roku  i co ciekawe nie pierwszy gdy pechowcem okazał się jeleń, jednak najczęściej kolizję występują z ptakami i kojotami.
https://twitter.com/wsoctv/status/831916089294594048 , http://www.wsoctv.com/news/local/images-plane-hits-deer-at-charlotte-airport/494475696 - zdjęcia ze zdarzenia

Do groźnego incydentu doszło nad lotniskiem Ben Guriona w Tel-Avivie lądujący EasyJet z Berlina został zmuszony do rezygnacji z lądowania 300metrów od progu pasa lotniska. Powodem takiej decyzji kontrolerów był znajdujący się na pasie samolot Turkish Airlines który  pomimo poleceń z wieży kontynuował przejazd na próg pasa w celu startu. Po odejściu na drugi krąg EasyJet bezpiecznie wylądował, sprawą zajmują się odpowiednie służby.

W Krasnojarsku na Syberii awaryjnie lądował A330 lini China Eastern z Londynu do Szanghaju po tym jak pojawił się alarm mówiący o usterce prawego silnika, na ziemi okazało się, że samolot nie może kontynuować lotu i z Szanghaju został wysłany samolot zastępczy.

Również z powodów technicznych na lotnisku w Bostonie awaryjnie lądował Airbus British Airways z Chicago do Londynu, na pokładzie nie było pasażerów i nie ma na razie szczegółów tego incydentu.

Zaś AirCanada z Toronto do Tel-Avivu został przekierowany na londyńskie Heathrow z powodu niesfornej pasażerki, która wg załogi stanowiła zagrożenie dla pasażerów, na lotnisku została przejęta przez służby, a samolot odleciał do portu docelowego.

Źródło informacji o jeleniu: http://www.fox46charlotte.com/news/local-news/235940310-story

Autor publikacji: Jakub Mrugała

Czytany 1781 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 16 luty 2017 11:45

Artykuły powiązane

 • Boeing 737 linii Pegasus Airlines zjechał z pasa i zawisł na zboczu klifu.

  Samolot pasażerski B737-800 linii lotniczych Pegasus Airlines uczestniczył w niebezpiecznym incydencie na tureckim lotnisku Trabzon.

 • Awaryjne lądowanie samolotu Lufthansa w Krakowie.

  Jak informuje Rzecznik Prasowy krakowskiego lotniska Monika Pabisek: - Samolot Lufthansy rejs LH1365  wystartował o godzinie 11:13  z Krakowa do Frankfurtu. Załoga po starcie zdecydowała o powrocie do Krakowa.

 • Incydent z Dash SP-EQG LOT-u już miesiąc wcześniej?

  Wczoraj na lotnisku w Warszawie awaryjnie wylądował LOTowski Dash 8-400 z Krakowa. Wg pierwszych informacji które zostały podane tuż po wypadku, podczas lądowania złożyła się przednia goleń podwozia przez co maszyna uderzyła dziobem o płytę lotniska. Jak do tej pory nie zostało jednoznacznie wyjaśnione czy przednia goleń złożyła się podczas lądowania, czy też piloci próbowali wysunąć podwozie przed podejściem do lądowania ale im się to nie udało i stąd decyzja o awaryjnym lądowaniu.

 • Agresywny pasażer na pokładzie samolotu z Meksyku.

  Agresywny pasażer, o którym Straż Graniczna została poinformowana przez załogę samolotu opuścił jego pokład w towarzystwie funkcjonariuszy z Grupy Interwencji Specjalnych.

 • Spotkanie Komitetu do spraw zderzeń statków powietrznych ze zwierzętami.

  Przed Świętami, 19 grudnia 2017 roku na lotnisku Chopina w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie Komitetu do spraw zderzeń statków powietrznych ze zwierzętami. Spotkanie zgromadziło 50 uczestników, w tym m.in. zarządzających lotniskami, osoby zajmujące się zagrożeniami powodowanymi przez środowisko dla bezpieczeństwa lotniczego na lotniskach, przedstawicieli Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, resortu środowiska, linii lotniczych oraz ornitologów.

 • 25 osób na pokładzie samolotu ATR-42, który rozbił się w Kanadzie.

  Na północy Kanady rozbił się należący do lokalnych linii lotniczych West Wind Aviation ATR-42. Maszynę znaleziono niecały kilometr od pasa startowego Fond-du-Lac na północy prowincji Saskatchewan. Na pokładzie było 22 pasażerów i 3 członków załogi.

 • "Zabiję wszystkich w samolocie!" - za brak możliwości palenia na pokładzie. Przegląd zdarzeń lotniczych.

  Dziś zaczynamy od problemów B747 linii British Airways z Phoenix do Londynu. Podczas startu uszkodzeniu uległ jeden z silników. Z jednostki zaczął wydobywać się dym i płomienie. Pilot zamknął dopływ paliwa i wyłączył turbinę nr 3. Po wypaleniu części paliwa maszyna bezpiecznie wylądowała na lotnisku w Phoenix.

 • Słynny A380 Air France wreszcie wraca do domu. B757 Delty z międzylądowaniem na skorzystanie z toalety.

  I oto nadszedł TEN dzień. Po ponad dwóch miesiącach w Goose Bay sławny A380 Air France powrócił do domu o własnych siłach. Przypomnijmy: Jeden z największych silników GP7200 produkowany przez konsorcjum General Electric, Pratt i Whitney podczas lotu A380 Air France nad Oceanem Atlantyckim zgubił gondolę osłaniającą przednią cześć silnika, dokładnie tam gdzie znajduje się przedni wentylator.

 • Lis na pasie startowym i sieć Wi-Fi "Bomb on board". Przegląd incydentów lotniczych.

  Ostatnie dni obfitowały w niecodzienne zdarzenia na pokładach samolotów. Zderzenia z ptakami podczas lotu to można powiedzieć codzienność, jednak zderzenie z lisem podczas startu to wg nas pewna nowość.

 • Pijany obywatel Rumunii usunięty z pokładu samolotu w Modlinie.

  Zatrzymaniem agresywnego pasażera za znieważenie funkcjonariuszy w czasie pełnienia czynności służbowych oraz za zakłócanie porządku i bezpieczeństwa na pokładzie samolotu zakończyła się wczorajsza interwencja na nowodworskim lotnisku. Podróżny leciał do swojej narzeczonej a wylądował w izbie wytrzeźwień.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top