czwartek, 16 luty 2017 09:21

Przegląd incydentów i wypadków lotniczych na świecie z ostatnich 24h.

Napisane przez Jakub Mrugała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Autor: By Cory W. Watts from Madison, Wisconsin, United States of America (THE CRJ-700 in black and white) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons / Jeleń Autor: Photo of Cervus schomburgki, Schomburgk's Deer, from West Berlin Zoo though Lothar Schlawe (1911) - Wikimedia.com Autor: By Cory W. Watts from Madison, Wisconsin, United States of America (THE CRJ-700 in black and white) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons / Jeleń Autor: Photo of Cervus schomburgki, Schomburgk's Deer, from West Berlin Zoo though Lothar Schlawe (1911) - Wikimedia.com

Kolejna porcja lotniczych zdarzeń z ostatnich 24 godzin. Jak widać lotniczy świat jest niestety ich pełen.

Do niecodziennej sytuacji doszło na lotnisku w Charlotte. Bombardier CRJ700 lecący z Charlotte do Gulf Port wystartował a następnie wylądował awaryjnie powodem takiego manewru była kolizja z ……. jeleniem podczas startu. Pilot stwierdził, że uszkodzenia maszyny zagrażają bezpieczeństwu pasażerów i wrócił bezpiecznie na lotnisko. Nikomu z 44 pasażerów nic się nie stało. FAA naliczyło że był to 946 przypadek zderzenia z dzikim zwierzęciem na tym lotnisku od 2010 roku  i co ciekawe nie pierwszy gdy pechowcem okazał się jeleń, jednak najczęściej kolizję występują z ptakami i kojotami.
https://twitter.com/wsoctv/status/831916089294594048 , http://www.wsoctv.com/news/local/images-plane-hits-deer-at-charlotte-airport/494475696 - zdjęcia ze zdarzenia

Do groźnego incydentu doszło nad lotniskiem Ben Guriona w Tel-Avivie lądujący EasyJet z Berlina został zmuszony do rezygnacji z lądowania 300metrów od progu pasa lotniska. Powodem takiej decyzji kontrolerów był znajdujący się na pasie samolot Turkish Airlines który  pomimo poleceń z wieży kontynuował przejazd na próg pasa w celu startu. Po odejściu na drugi krąg EasyJet bezpiecznie wylądował, sprawą zajmują się odpowiednie służby.

W Krasnojarsku na Syberii awaryjnie lądował A330 lini China Eastern z Londynu do Szanghaju po tym jak pojawił się alarm mówiący o usterce prawego silnika, na ziemi okazało się, że samolot nie może kontynuować lotu i z Szanghaju został wysłany samolot zastępczy.

Również z powodów technicznych na lotnisku w Bostonie awaryjnie lądował Airbus British Airways z Chicago do Londynu, na pokładzie nie było pasażerów i nie ma na razie szczegółów tego incydentu.

Zaś AirCanada z Toronto do Tel-Avivu został przekierowany na londyńskie Heathrow z powodu niesfornej pasażerki, która wg załogi stanowiła zagrożenie dla pasażerów, na lotnisku została przejęta przez służby, a samolot odleciał do portu docelowego.

Źródło informacji o jeleniu: http://www.fox46charlotte.com/news/local-news/235940310-story

Autor publikacji: Jakub Mrugała

Czytany 1021 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 16 luty 2017 10:45

Artykuły powiązane

 • Enter Air zatrzymany w Turcji. Incydenty i wypadki lotnicze.

  Dziś zaczynamy od polskiego wątku. Czarterowy B737 linii Enter Air w drodze do Paphos na Cyprze musiał awaryjnie lądować w Antalyi z powodu choroby jednego z pasażerów.

 • Kolejna katastrofa śmigłowca. Incydenty i wypadki lotnicze.

  Trwa zła passa wojskowych helikopterów. Tym razem w Grecji w katastrofie Huey UH-1H zginęło 4 żołnierzy. Wg władz maszyna rozbiła się w górzystym terenie w środkowej części kraju po zahaczeniu o linie wysokiego napięcia.

 • Tragiczny dzień dla Black Hawk. 24 osoby osoby zginęły w dwóch katastrofach.

  Dziś zaczynamy od dwóch tragicznych wydarzeń z udziałem śmigłowców Black Hawk. Pierwszy spadł krótko po starcie na wschodzie Turcji, zginęło 12 osób w tym policjanci i sędziowie, władze otwarcie mówią, że przyczyną były bardzo złe warunki atmosferyczne.

 • Skorpion pasażerem samolotu linii United. Incydenty i wypadki lotnicze.

  Dziś poświąteczna kronika incydentów. Sporo się działo przez ten czas, niestety jest też jeden poważne wypadki z ofiarami śmiertelnymi.

 • Śmiertelne "Touch&Go". Incydenty i wypadki lotnicze.

  Dziś na początek dwa śmiertelne wypadki w Stanach Zjednoczonych. W Pensylwanii zginął pilot który na jednym z regionalnych lotnisk ćwiczył „Touch&Go” na pokładzie historycznego Howarda DGA-15 z 1940 roku.

 • Spadający meteor pomylony z samolotem. Incydenty i wypadki lotnicze.

  Dziś zaczynamy od zamkniętych lotnisk na różnych kontynentach. Kilka lotnisk musiało ewakuować pasażerów. W Groningen w Holandii znaleziono podejrzaną walizkę, w Perth na pokładzie jednego z samolotów biały proszek niewiadomego pochodzenia, zaś lotnisko w Aspen w stanie Kolorado zostało  zamknięte z powodu wycieku gazu z pobliskiego rurociągu.

 • Za dużo biletów na lot. Incydenty i wypadki lotnicze.

  Dziś coś czego jeszcze nie było. Rośnie aktywność sejsmiczna na Islandii wczoraj nad ranem trzęsienie ziemi o sile 4,5 stopnia zmusiło władze do zamknięcia portu lotniczego w Keflaviku, półwysep Reykjanes na którym położone jest lotnisko od kilku dni nękany jest wstrząsami.

 • Samoloty panoszą się na autostradach. Incydenty i wypadki lotnicze.

  Na lotnisku w Toronto służby zatrzymały na 3 godziny start samolotu linii United do Chicago, powodem było znalezienie w jednym z bagaży urządzenia podobnego do zapalnika do ładunku wybuchowego, zdecydowano się przeszukać wszystkie bagaże przez specjalną jednostkę saperów.

 • Boeing 737 "usiadł" na płycie postojowej.

  Ostatnimi czasy nie ma na szczęście wielu doniesień o incydentach lotniczych. Pozwoliłem sobie zebrać najciekawsze z całego tygodnia.

 • Jet Blue kontra ptak. Incydenty i wypadki lotnicze.

  Airbus A320 linii JetBlue z Bostonu do Kostaryki lądował awaryjnie na lotnisku w Orlando na Florydzie z powodu kolizji z ptakiem podczas startu z lotniska Logan w Bostonie. Na razie nie wiadomo dlaczego pilot zdecydował się lądować dopiero po 3 godzinach lotu, a nie wracać na lotnisko od razu po starcie.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top