czwartek, 16 luty 2017 13:21

Książka: Projektowanie samolotów kompozytowych. Wybrane zagadnienia w ujęciu szczegółowym.

Napisane przez Wydawnictwo Dygresje
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Nakładem poznańskiego wydawnictwa DYGRESJE ukazała się książka autorstwa Michała Imiołka pt. PROJEKTOWANIE SAMOLOTÓW KOMPOZYTOWYCH - WYBRANE ZAGADNIENIA W UJĘCIU SZCZEGÓŁOWYM.
Publikacja liczy blisko 500 stron, niespełna 300 rysunków, tabel oraz fotografii - napisana została językiem przystępnym dla ogółu Czytelników, z naciskiem na praktyczne skorzystanie z wyłożonej szczegółowo wiedzy, wspartej licznymi przykładami rachunkowymi.
 
Poniżej link do księgarni internetowej gdzie książka jest dostępna:
 
 
Poniżej informacje o treści samej publikacji, zaczerpnięte z tylnej strony okładki :
 
"Pierwsza polska monografia poświęcona sztuce projektowania samolotów kompozytowych. Autor w prosty i praktyczny sposób przedstawia główne zagadnienia związane z aerodynamiką samolotu, wyznaczaniem jego osiągów, obliczaniem stateczności, obciążeń i wytrzymałości, podając – krok po kroku – stosowne po temu metody obliczeń. Całość, wzbogacona licznymi rysunkami, przykładami obliczeniowymi oraz tablicami, stanowi przy tym (pogłębione pod kątem konstrukcji lotniczych) wprowadzenie w nowoczesny świat materiałów kompozytowych. Jakkolwiek książka – w formie i w języku – napisana została z myślą o konstruktorach amatorach, modelarzach i lotniczych pasjonatach, może być również przydatna dla studentów wydziałów lotniczych jak i wszystkich tych osób, które czują się duchowo splecione z lotnictwem. Ponadto, duża część wyłożonego materiału (zwłaszcza w Księdze Pierwszej oraz w Księdze Drugiej), dotyczy de facto ogółu płatowców, także tych drewnianych, jak i metalowych, co sprzyja dalszemu powiększeniu kręgu Czytelników."
 
Źródło informacji: Wydawnictwo Dygresje
Czytany 579 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 16 luty 2017 13:28

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top