piątek, 17 luty 2017 08:56

Powrót z manewrów w Norwegii. Akredytacje dla dziennikarzy.

Napisane przez BLMW
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Personel 43. Oksywskiej Bazy Lotnictwa Morskiego zaokrętowany na pokładzie ORP Kościuszko wraca do kraju. Polska fregata wraz z bazującym na jej pokładzie śmigłowcem SH-2G uczestniczyła w międzynarodowych manewrach pod kryptonimem TG-17.

W najbliższy poniedziałek, 20 lutego, o godz. 10:00, okręt wejdzie do macierzystego portu w Gdyni.

Poszukiwanie okrętów podwodnych, obserwacja przestrzeni powietrznej i nawodnej, szkolenie grup przeciwdywersyjnych, to tylko niektóre z zadań, jakie realizowała polska fregata rakietowa podczas manewrów TG-17 u wybrzeży Norwegii. Od 6 lutego okręt uczestniczył w jednych z najtrudniejszych, ze względu na warunki hydrometeorologiczne, ćwiczeniach międzynarodowych. Okręty operowały w rejonie Morza Północnego i Norweskiego, a obowiązki gospodarza ćwiczeń pełniła Królewska Marynarka Wojenna Norwegii. Obok polskiej fregaty w manewrach uczestniczyły okręty z Norwegii, Wielkiej Brytanii, Holandii i Danii, w tym jednostki Stałego Zespołu Okrętów NATO SNMG1.


W skład komponentu 43. Bazy Lotnictwa Morskiego zaokrętowanego na pokładzie fregaty weszli piloci, nawigator-operator systemów poszukiwawczo-uderzeniowych oraz specjaliści służby inżynieryjno-lotniczej zabezpieczający wykonywanie obsług bieżących, napraw oraz operacji startów i lądowań na pokładzie okrętu. (foto st. chor. mar. Piotr Leoniak)

Informacja dla rodzin
Rodziny zainteresowane wejściem do portu wojennego w Gdyni w poniedziałek 20 lutego, proszone są o kontakt z chor. mar. Jackiem Paliwodą z Dywizjonu Okrętów Bojowych (tel. 261 26 23 52 lub kom. 535 450 022), w nieprzekraczalnym terminie do piątku, 17 lutego, do godz. 09:00.

Informacja dla dziennikarzy
Akredytacji na wejście dziennikarzy na teren Portu Wojennego w Gdyni udziela Sekcja Prasowa 3. Flotylli Okrętów, kmdr ppor. Radosław Pioch. Zgłoszenia zawierające imię i nazwisko, nr dowodu osobistego, nazwę redakcji oraz markę i numer rejestracyjny wozów transmisyjnych należy wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do czwartku 16 lutego do godz. 20.00. Wjazd wozów transmisyjnych w poniedziałek, 20 lutego do godziny 09.00, wejście dziennikarzy do godziny 09.20.

Źródło informacji i zdjęć: http://blmw.wp.mil.pl/pl/1_319.html

Czytany 1675 razy Ostatnio zmieniany piątek, 17 luty 2017 09:07
Top