piątek, 17 luty 2017 17:13

Muzeum Polskie w Szwajcarii o filmie "Dywizjon 303".

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kilka dni temu producenci filmu "Dywizjon 303" dostali od właścicieli Muzeum Polskiego w Rapperswil list z wyrazami poparcia dla powstającego filmu.

Muzeum to zawiera wiele eksponatów związanych z historią Polski. W swoich zasobach też posiada liczne pamiątki związane z Janem Zumbachem i Dywizjonem 303. Zapraszamy do zapoznania się z treścią listu:

zumbach pismo muzeum polskie w szwajcarii

Strona internetowa muzeum: http://www.muzeum-polskie.org/mpr/polski/
Kolekcja: http://www.caf-swisswing.ch/index.php?article_id=366

Autor publikacji: Aviation24.pl / MB / Na podstawie materiałów Filmmedia SA

Czytany 999 razy Ostatnio zmieniany piątek, 17 luty 2017 17:33

Artykuły powiązane

 • Ostatni pilot myśliwca. Wspomnienia.

  Burzliwe dzieje Jerzego Główczewskiego, przedwojennego polskiego inteligenta, ostatniego żyjącego pilota myśliwca, jego rodziny, przyjaciół oraz kolegów składają się na barwną, napiętnowaną dramatami sagę, obejmującą czas od dwudziestolecia międzywojennego do współczesności. Wartka, nasycona szczegółem i humorem narracja sprawia, że książkę czyta się jak powieść przygodową.

 • Film "Dywizjon 303" z nowym polskim dystrybutorem!
  Jak dowiedział się portal aviation24.pl, producenci filmu "Dywizjon 303" podpisali umowę na dystrybucję filmu z firmą Dystrybucja Mówi Serwis Sp. z o.o. Sp. k., która jest niezależnym dystrybutorem filmowym wspieranym silnie przez Grupę Polsat.
 • 12 lutego w Muzeum Lotnictwa w Krakowie porozmawiamy o myśliwcu Hawker Hurricane.

  Muzeum Lotnictwa Polskiego zaprasza serdecznie na kolejne spotkanie prowadzone przez Jana Hoffmanna.

 • Odszedł ostatni bohater Dywizjonu 302 - porucznik Stanisław Włosok-Nawarski.

  8 stycznia 2017 roku w Northwood pod Londynem zmarł porucznik Stanisław Włosok-Nawarski, jeden z ostatnich polskich bohaterów walczących w czasie II Wojny Światowej nad Wielką Brytanią, pilot Dywizjonu 302. W sierpniu ubiegłego roku skończył 95 lat.

 • Marsz pamięci na Buckden Pike. Śladami katastrofy polskich lotników z 1942 roku.
  Pod koniec stycznia minie 75 lat od katastrofy polskich lotników na Buckden Pike w hrabstwie Yorkshire ( Wielka Brytania ). Do wydarzenia doszło dokładnie 30 stycznia 1942 r. Z lotniska RAF Bramcote wystartowała polska załoga z 18 O.T.U. Lotnicy lecieli bombowcem Wellington. Zaskoczeni burzą śnieżną, stracili orientację w terenie i zderzyli się z kamiennym murem stojącym na wzgórzu Buckden Pike. Doprowadziło to do całkowitego rozbicia samolotu.
 • Model PZL P.11c – w pracowni, w powietrzu i w filmie.

  Opowiada Piotr Kaplon - Od zawsze pasjonowały mnie samoloty PZL, w szczególności model PZL P.11c, który był podstawowym samolotem polskich eskadr myśliwskich we wrześniu 1939 roku.

 • Znamy obsadę musicalu "Piloci". Już niedługo pierwsze próby.

  Od początku października br. w Teatrze Muzycznym ROMA trwały przesłuchania wokalne, taneczne i aktorskie do nowego musicalu „Piloci”, którego premiera zaplanowana jest już na październik 2017 roku.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top