piątek, 24 luty 2017 10:43

Aeroklub PLL LOT na lotnisku w Białej Podlaskiej.

Napisane przez Małgorzata Konopka
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nowy rok oraz nowy sezon lotniczo-szybowcowy dla jednego z polskich Aeroklubów przyniósł ogromną i bardzo ważną zmianę.

8. listopada 2016 roku podczas spotkania Zarządu Aeroklubu PLL LOT z Prezydentem miasta Biała Podlaska, Panem Dariuszem Stefaniukiem, została podpisana umowa, dzięki której lotnisko w Białej Podlaskiej od 2017 roku stało się nową siedzibą Aeroklubu PLL LOT. Tym samym po wielu latach współpracy Aeroklub rozstał się z Radomiem i lotniskiem w Piastowie.

Władze miasta Biała Podlaska bardzo wspierają działalność Aeroklubu i są pełne nadziei na owocną i długoletnią współpracę.

Aeroklub PLL LOT jest stosunkowo młodym klubem a jego początki sięgają 12. grudnia 1979 roku. Od początku swojego istnienia jest to kolejna zmiana lotniska, na którym będą kształcić się młode nadzieje polskiego lotnictwa. Aeroklub posiada własną wysoce wyszkoloną, wykwalifikowaną i przyjazną dla uczniów kadrę instruktorską zarówno w sekcji samolotowej jak i szybowcowej. Wiele osób, które szkoliły się w klubie, lata obecnie w rożnych liniach lotniczych na całym świecie.

apll lot biała podlaska

apll lot biała podlaska

Aeroklub PLL LOT organizuje kurs teoretyczny do turystycznej licencji pilota samolotowego PPL(A) oraz do licencji pilota szybowcowego SPL. Szkolenia teoretyczne organizowane są w Zespole Szkół im. Bohaterów Narwiku, który znajduje się przy ulicy Gładkiej 16 w Warszawie.

Już niedługo ruszą kursy teoretyczne do turystycznej licencji pilota samolotowego oraz licencji szybowcowej. Spotkanie informacyjne dla osób chętnych odbędzie się 4 marca o godzinie 10:00 w ww. Zespole. Od maja zaś latanie odbywać się będzie już na lotnisku w Białej Podlaskiej.

Autor publikacji: Małgorzata Konopka
Źródło zdjęć: Aeroklub PLL LOT

Czytany 7584 razy Ostatnio zmieniany piątek, 24 luty 2017 11:00

Artykuły powiązane

 • Współpraca PAŻP i WSOSP.

  Pomoc w zakresie rozszerzania certyfikatów szkolenia, ujednolicanie standardów kwalifikacji personelu służb ruchu lotniczego, wzajemne wykorzystanie bazy szkoleniowej i dydaktycznej oraz wspólne prowadzenie prac badawczo-rozwojowych w zakresie systemów zarządzania ruchem lotniczym - to główne założenia podpisanego dziś porozumienia ramowego o współpracy pomiędzy Polską Agencją Żeglugi Powietrznej w Warszawie i Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie, którego celem jest harmonizacja i integracja szkolenia personelu w ramach Jednolitego Systemu Zarządzania Ruchem Lotniczym.

 • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie partnerem linii lotniczych Wizz Air.

  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie podpisała porozumienie o partnerstwie z liniami lotniczymi Wizz Air.

 • Inwestycja w naukę. Wykłady w Szkole Orląt.

  W Szkole Orląt zainaugurowano wykłady w ramach projektu "Mobilne Katedry ad hoc". Gościem WSOSP był dr Jan Pila z Wydziału Lotnictwa Politechniki Koszyckiej na Słowacji, który przedstawił dęblińskiemu audytorium nowoczesne metody w diagnostyce statków powietrznych i aspekty bezpieczeństwa lotniczego.

 • Wiedza to podstawa. Kurs taktyczny dla personelu latającego.
  W Dowództwie 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu zakończył się Teoretyczny kurs taktyczny dla personelu latającego.
 • W Dęblinie ruszy kurs oficerski dla cywili.

  Studium oficerskie w Szkole Orląt będą mogły w tym roku rozpocząć osoby spoza wojska. W ostatnich latach taką szansę mieli jedynie podoficerowie. Absolwenci studium uzyskają licencję wojskowego kontrolera ruchu lotniczego oraz pierwsze gwiazdki oficerskie. Termin składania dokumentów do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych mija 15 maja.

 • Amerykańscy kadeci w Dęblinie.

  Grupa podchorążych Akademii Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych z Colorado Springs przebywała z wizytą w dęblińskiej Szkole Orląt.

 • Kończy się polsko-amerykańskie szkolenie lotnicze AVIATION DETACHMENT 17-2.
  Od 3 do 28 marca 2017 trwa w 33 Bazie Lotnictwa Transportowego pierwsze w tym roku polsko-amerykańskie szkolenie lotnicze AVIATION DETACHMENT 17-2.
 • Pierwszy, własny ośrodek szkoleniowy Airbusa w Azji.

  Airbus buduje ośrodek szkoleniowy w Aerocity w New Delhi, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie  Indii na pilotów i serwisantów Airbusów. Symbolicznego wbicia łopaty pod budowę Airbus India Training Centre dokonali P. Ashok Gajapathi Raju, Minister Gabinetowy ds. Lotnictwa Cywilnego, oraz Tom Enders, dyrektor generalny firmy Airbus, w obecności Jayanta Sinhy, Ministra Stanu ds. Lotnictwa Cywilnego.

 • VI Zwyczajny Sprawozdawczy Kongres Aeroklubu Polskiego.

  Zarząd Aeroklubu Polskiego niniejszym informuje, iż VI Zwyczajny Sprawozdawczy Kongres Aeroklubu Polskiego odbędzie się 20 maja 2017 roku.

 • Międzynarodowe szkolenie lotnicze w ramach Aviation Detachment 17-2.
  W 3. Skrzydle Lotnictwa Transportowego rozpoczęło się polsko-amerykańskie szkolenie lotnicze oraz spadochronowo – desantowe w ramach Aviation Detachment 17-2.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top