piątek, 24 luty 2017 11:43

Aeroklub PLL LOT na lotnisku w Białej Podlaskiej.

Napisane przez Małgorzata Konopka
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Nowy rok oraz nowy sezon lotniczo-szybowcowy dla jednego z polskich Aeroklubów przyniósł ogromną i bardzo ważną zmianę.

8. listopada 2016 roku podczas spotkania Zarządu Aeroklubu PLL LOT z Prezydentem miasta Biała Podlaska, Panem Dariuszem Stefaniukiem, została podpisana umowa, dzięki której lotnisko w Białej Podlaskiej od 2017 roku stało się nową siedzibą Aeroklubu PLL LOT. Tym samym po wielu latach współpracy Aeroklub rozstał się z Radomiem i lotniskiem w Piastowie.

Władze miasta Biała Podlaska bardzo wspierają działalność Aeroklubu i są pełne nadziei na owocną i długoletnią współpracę.

Aeroklub PLL LOT jest stosunkowo młodym klubem a jego początki sięgają 12. grudnia 1979 roku. Od początku swojego istnienia jest to kolejna zmiana lotniska, na którym będą kształcić się młode nadzieje polskiego lotnictwa. Aeroklub posiada własną wysoce wyszkoloną, wykwalifikowaną i przyjazną dla uczniów kadrę instruktorską zarówno w sekcji samolotowej jak i szybowcowej. Wiele osób, które szkoliły się w klubie, lata obecnie w rożnych liniach lotniczych na całym świecie.

apll lot biała podlaska

apll lot biała podlaska

Aeroklub PLL LOT organizuje kurs teoretyczny do turystycznej licencji pilota samolotowego PPL(A) oraz do licencji pilota szybowcowego SPL. Szkolenia teoretyczne organizowane są w Zespole Szkół im. Bohaterów Narwiku, który znajduje się przy ulicy Gładkiej 16 w Warszawie.

Już niedługo ruszą kursy teoretyczne do turystycznej licencji pilota samolotowego oraz licencji szybowcowej. Spotkanie informacyjne dla osób chętnych odbędzie się 4 marca o godzinie 10:00 w ww. Zespole. Od maja zaś latanie odbywać się będzie już na lotnisku w Białej Podlaskiej.

Autor publikacji: Małgorzata Konopka
Źródło zdjęć: Aeroklub PLL LOT

Czytany 10445 razy Ostatnio zmieniany piątek, 24 luty 2017 12:00

Artykuły powiązane

 • Lotnictwo wojskowe po wielu latach wraca do Nowego Miasta nad Pilicą.

  Kilkunastu podchorążych z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie szkoli się na lotnisku w Nowym Mieście nad Pilicą. Wojsko nie prowadziło tu ćwiczeń od kilkunastu lat. Teraz jednak po wyremontowaniu infrastruktury kandydaci na żołnierzy zawodowych zdobywają tu swoje pierwsze licencje pilotów.

 • Czy do ośmiu Bielików dołączą kolejne 4 szkolne samoloty?

  Osiem samolotów M-346 już niebawem rozpocznie loty szkoleniowe. Ale być może flota włoskich maszyn z biało-czerwoną szachownicą będzie większa. Inspektorat Uzbrojenia zaprosił koncern Leonardo do rozmów o zakupie kolejnych Bielików. – Kontrakt zawierał opcję dokupienia dodatkowych czterech odrzutowców – przypomina ppłk Robert Wincencik, rzecznik prasowy Inspektoratu Uzbrojenia.

 • Szkolenie lotnicze można rozpocząć. 8 Baza Lotnictwa Transportowego gotowa!
  8. Baza Lotnictwa Transportowego jest gotowa do rozpoczęcia szkolenia lotniczego w 2018 roku.
 • W styczniu Bieliki rozpoczną loty szkoleniowe.

  Włoski producent samolotów M-346 Master zakończył usuwanie braków w oprogramowaniu i Bieliki są gotowe do wejścia do służby. Nastąpi to prawdopodobnie jeszcze w tym roku. – Ten samolot całkowicie zmieni system szkolenia lotniczego w Polsce – mówi gen. bryg. pil. Mirosław Jemielniak, szef zarządu wojsk lotniczych.

 • Wizyta przedstawicieli ZEA w "Szkole Orląt".
  W dniu 06 lipca br., na zaproszenie dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. Jarosława Miki oraz rektora-komendanta WSOSP gen. bryg. pil. dr. Piotra Krawczyka, "Szkołę Orląt" odwiedziła Delegacja Sił Powietrznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
 • Rektor - Komendant WSOSP z wizytą w Bredzie.

  Rektor-Komendant WSOSP gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk, na zaproszenie ppłk. Carlo Mekes’a, Komendanta Królewskiej Akademii Wojskowej w Bredzie, w Królestwie Zjednoczonych Niderlandów, wziął udział w dwudniowej Konferencji Komendantów Akademii Wojskowych w Europie (EUAFA).

 • Wizyta amerykańskich kadetów w 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego.

  21 czerwca br., mieliśmy okazję gościć grupę 11 kadetów ROTC (Reserve Oficer Training Corp), którzy przyjechali do Wyższej Szkoły Sił Powietrznych w Dęblinie, w ramach programu CULP – Cultural Understanding and Language Proficiency.

 • Zakończenie szkolenia lotniczego w Saragossie.
  Trwające od 28 maja do 9 czerwca międzynarodowe szkolenie lotnicze w Hiszpanii dobiegło końca. W szkoleniu European Advanced Airlift Tactical Course uczestniczyły załogi oraz personel naziemny z Belgii, Niemiec, Hiszpanii i Polski.
 • W Szkole Orląt o przyszłości szkolnictwa wojskowego.

  Dydaktyka i badania na najwyższym poziomie, najlepsza kadra naukowa, elitarne placówki eksperckie kształtujące jednocześnie etos służby i postawy patriotyczne oficerów wojska polskiego -takie mają być uczelnie wojskowe by ich działalność była odpowiedzią na bieżące potrzeby armii – podkreślił  prof. dr hab. Wojciech Fałkowski, podsekretarz Stanu w MON, na spotkaniu Rektorów-Komendantów wojskowych szkół oficerskich i akademii, w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych. Gospodarzem spotkania był Rektor-Komendant WSOSP generał brygady pil. dr Piotr Krawczyk.

 • Współpraca PAŻP i WSOSP.

  Pomoc w zakresie rozszerzania certyfikatów szkolenia, ujednolicanie standardów kwalifikacji personelu służb ruchu lotniczego, wzajemne wykorzystanie bazy szkoleniowej i dydaktycznej oraz wspólne prowadzenie prac badawczo-rozwojowych w zakresie systemów zarządzania ruchem lotniczym - to główne założenia podpisanego dziś porozumienia ramowego o współpracy pomiędzy Polską Agencją Żeglugi Powietrznej w Warszawie i Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie, którego celem jest harmonizacja i integracja szkolenia personelu w ramach Jednolitego Systemu Zarządzania Ruchem Lotniczym.

Top