piątek, 24 luty 2017 11:43

Aeroklub PLL LOT na lotnisku w Białej Podlaskiej.

Napisane przez Małgorzata Konopka
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Nowy rok oraz nowy sezon lotniczo-szybowcowy dla jednego z polskich Aeroklubów przyniósł ogromną i bardzo ważną zmianę.

8. listopada 2016 roku podczas spotkania Zarządu Aeroklubu PLL LOT z Prezydentem miasta Biała Podlaska, Panem Dariuszem Stefaniukiem, została podpisana umowa, dzięki której lotnisko w Białej Podlaskiej od 2017 roku stało się nową siedzibą Aeroklubu PLL LOT. Tym samym po wielu latach współpracy Aeroklub rozstał się z Radomiem i lotniskiem w Piastowie.

Władze miasta Biała Podlaska bardzo wspierają działalność Aeroklubu i są pełne nadziei na owocną i długoletnią współpracę.

Aeroklub PLL LOT jest stosunkowo młodym klubem a jego początki sięgają 12. grudnia 1979 roku. Od początku swojego istnienia jest to kolejna zmiana lotniska, na którym będą kształcić się młode nadzieje polskiego lotnictwa. Aeroklub posiada własną wysoce wyszkoloną, wykwalifikowaną i przyjazną dla uczniów kadrę instruktorską zarówno w sekcji samolotowej jak i szybowcowej. Wiele osób, które szkoliły się w klubie, lata obecnie w rożnych liniach lotniczych na całym świecie.

apll lot biała podlaska

apll lot biała podlaska

Aeroklub PLL LOT organizuje kurs teoretyczny do turystycznej licencji pilota samolotowego PPL(A) oraz do licencji pilota szybowcowego SPL. Szkolenia teoretyczne organizowane są w Zespole Szkół im. Bohaterów Narwiku, który znajduje się przy ulicy Gładkiej 16 w Warszawie.

Już niedługo ruszą kursy teoretyczne do turystycznej licencji pilota samolotowego oraz licencji szybowcowej. Spotkanie informacyjne dla osób chętnych odbędzie się 4 marca o godzinie 10:00 w ww. Zespole. Od maja zaś latanie odbywać się będzie już na lotnisku w Białej Podlaskiej.

Autor publikacji: Małgorzata Konopka
Źródło zdjęć: Aeroklub PLL LOT

Czytany 10897 razy Ostatnio zmieniany piątek, 24 luty 2017 12:00

Artykuły powiązane

 • Komunikat o zmianie nazwy Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych.

  Rektor-Komendant informuje, że w dniu 30 września 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 28 sierpnia 2018 r. w sprawie zmiany nazwy Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie (Dz. U. poz. 1762), mocą którego z dniem 1 października 2018 r. Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych zmieni nazwę na Lotnicza Akademia Wojskowa.

 • W listopadzie w Szkole Podoficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie kursy podoficerskie rozpocznie 56 cywilnych kandydatów.

  Trwa nabór kandydatów na kurs podoficerski w Szkole Podoficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Tym razem oferta jest adresowana wyłącznie do cywili. Aplikować na szkolenie można do 20 sierpnia. Kursy dziewięciomiesięczny i roczny mają się rozpocząć już jesienią. Absolwenci zostaną zatrudnieni na stanowiskach związanych z obsługą ruchu lotniczego i sprzętu lotniczego.

 • Płk pil. Artur Kałko dowódcą Akademickiego Centrum Szkolenia Lotniczego.

  Płk pil. Artur Kałko został dowódcą Akademickiego Centrum Szkolenia Lotniczego Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych (ACSL WSOSP). Rektor-Komendant gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk wielokrotnie podkreślał znaczący dorobek zawodowy nowego dowódcy ACSL oraz jego wyjątkowe umiejętności i wiedzę. Pułkownik Kałko to pilot klasy mistrzowskiej. W jego żyłach płynie paliwo lotnicze, o czym świadczy doskonały lotniczy życiorys – podkreślał Rektor-Komendant.

 • Lotnictwo wojskowe po wielu latach wraca do Nowego Miasta nad Pilicą.

  Kilkunastu podchorążych z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie szkoli się na lotnisku w Nowym Mieście nad Pilicą. Wojsko nie prowadziło tu ćwiczeń od kilkunastu lat. Teraz jednak po wyremontowaniu infrastruktury kandydaci na żołnierzy zawodowych zdobywają tu swoje pierwsze licencje pilotów.

 • Czy do ośmiu Bielików dołączą kolejne 4 szkolne samoloty?

  Osiem samolotów M-346 już niebawem rozpocznie loty szkoleniowe. Ale być może flota włoskich maszyn z biało-czerwoną szachownicą będzie większa. Inspektorat Uzbrojenia zaprosił koncern Leonardo do rozmów o zakupie kolejnych Bielików. – Kontrakt zawierał opcję dokupienia dodatkowych czterech odrzutowców – przypomina ppłk Robert Wincencik, rzecznik prasowy Inspektoratu Uzbrojenia.

 • Szkolenie lotnicze można rozpocząć. 8 Baza Lotnictwa Transportowego gotowa!
  8. Baza Lotnictwa Transportowego jest gotowa do rozpoczęcia szkolenia lotniczego w 2018 roku.
 • W styczniu Bieliki rozpoczną loty szkoleniowe.

  Włoski producent samolotów M-346 Master zakończył usuwanie braków w oprogramowaniu i Bieliki są gotowe do wejścia do służby. Nastąpi to prawdopodobnie jeszcze w tym roku. – Ten samolot całkowicie zmieni system szkolenia lotniczego w Polsce – mówi gen. bryg. pil. Mirosław Jemielniak, szef zarządu wojsk lotniczych.

 • Wizyta przedstawicieli ZEA w "Szkole Orląt".
  W dniu 06 lipca br., na zaproszenie dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. Jarosława Miki oraz rektora-komendanta WSOSP gen. bryg. pil. dr. Piotra Krawczyka, "Szkołę Orląt" odwiedziła Delegacja Sił Powietrznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
 • Rektor - Komendant WSOSP z wizytą w Bredzie.

  Rektor-Komendant WSOSP gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk, na zaproszenie ppłk. Carlo Mekes’a, Komendanta Królewskiej Akademii Wojskowej w Bredzie, w Królestwie Zjednoczonych Niderlandów, wziął udział w dwudniowej Konferencji Komendantów Akademii Wojskowych w Europie (EUAFA).

 • Wizyta amerykańskich kadetów w 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego.

  21 czerwca br., mieliśmy okazję gościć grupę 11 kadetów ROTC (Reserve Oficer Training Corp), którzy przyjechali do Wyższej Szkoły Sił Powietrznych w Dęblinie, w ramach programu CULP – Cultural Understanding and Language Proficiency.

Top