czwartek, 16 marzec 2017 08:01

Konkurs: Uczniu sprawdź swoją wiedzę w Konkursie Wiedzy Lotniczej!

Napisane przez Aeroklub Polski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Aeroklub Polski zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w I  Ogólnopolskim  Konkursie  Wiedzy Lotniczej.

Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej – Wydział Transportu Politechniki Śląskiej, Urzędem Lotnictwa Cywilnego, Stowarzyszeniem Technicznych Szkół Lotniczych, Stowarzyszeniem  Seniorów Lotnictwa Wojskowego   Rzeczypospolitej Polskiej,  Sportowym  Klubem  Modelarskim  Bobrowniki, Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice-Pyrzowice. Organizatorem Konkursu jest Zespół Szkół w Porębie.

I Ogólnopolski  Konkurs Wiedzy Lotniczej ma na celu propagowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy lotniczej i kultywowanie tradycji lotniczych. Adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, interesującej  się modelarstwem lotniczym oraz  lotnictwem, młodzieży, która wiąże swoje plany życiowe z branżą lotniczą. Lotnictwo w naszym społeczeństwie zajmuje bardzo ważna rolę, cieszy się dużym szacunkiem i podziwem.  Historia naszego lotnictwa, to wspaniałe karty zapisane w dziejach Polski i całego świata.

II Etap-finałowy  Konkursu zorganizowany zostanie  na terenie portu lotniczego  Katowice- Pyrzowice. Port ten, to jeden z najprężniej rozwijających się portów lotniczych w Polsce.

Profesjonalizm, kompetencja oraz doświadczenie wszystkich podmiotów zaangażowanych w merytoryczne przygotowanie Konkursu zapewni jego wysoki poziom.

Branży lotnicza, w dobie XXI wieku jest jedną z najbardziej prężnie rozwijających się dziedzin, udział młodzieży w Konkursie przyczyni się do szerszego rozpropagowania tej niezwykłej i fascynującej specjalności na cały kraj.

Patronat honorowy objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Infrastruktury i Budownictwa, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego, Śląski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Katowice, Starosta Powiatu Zawierciańskiego, TVP 3.

Udział w Konkursie jest bezpłatny.

Więcej informacji: http://www.aeroklub-polski.pl/aktualnosci/uwaga-konkurs-uczniu-sprawdz-swoja-wiedze-w-konkursie-wiedzy-lotniczej/

Czytany 849 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 16 marzec 2017 08:27

Artykuły powiązane

 • VI Zwyczajny Sprawozdawczy Kongres AP zakończony. Zmiana wielu przepisów Statutów.

  Kongres Aeroklubu Polskiego podjął uchwały o zatwierdzeniu sprawozdania z działalności Zarządu AP, oraz sprawozdania finansowego Aeroklubu Polskiego za rok 2016. To ważna i bardzo dobra informacja dla całego środowiska sportu lotniczego.

 • Piknik Modelarski „60-lecie Wicherka” już w czerwcu.

  Loty konkursowe na celność lądowania, wystawa modeli i sprzętu lotniczego będzie można podziwiać podczas Pikniku Modelarskiego pod hasłem „60-lecie Wicherka”, który odbędzie się w dniach 10-11 czerwca  na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim. Będzie to jubileuszowa impreza nawiązująca do kultowego w naszym kraju modelu „Wicherek” konstrukcji Wiesława Schiera.

 • 12. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. W. Wieczorka.

  30 kwietnia na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu odbędzie się trening Samolotowej Reprezentacji Polski oraz 12. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. W. Wieczorka.

 • I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Lotniczej.

  Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej – Wydział Transportu Politechniki Śląskiej, Urzędem Lotnictwa Cywilnego, Stowarzyszeniem Technicznych Szkół Lotniczych, Stowarzyszeniem  Seniorów Lotnictwa Wojskowego   Rzeczypospolitej Polskiej, Sportowym  Klubem  Modelarskim  Bobrowniki, Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice-Pyrzowice. Organizatorem Konkursu jest Zespół Szkół w Porębie.

 • Dodatkowa dotacja dla Aeroklubu Polskiego w wysokości aż 400 000 zł.

  Zgodnie z decyzją Ministra Sportu i Turystyki z dnia 31 marca 2017 r. Aeroklub Polski otrzyma dodatkowe dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 400 000 zł.

 • Aeroklub Polski ma 35 nowych instruktorów modelarstwa.

  Do grona instruktorów modelarstwa dołączyła trójka dyrektorów: Katarzyna Kuta (Aeroklub Leszczyński), Tomasz Ciemnoczołowski (Aeroklub Koniński) i Sekretarz Generalny Aeroklubu Polskiego – Ryszard Michalski.

 • Juniorzy Kadry Samolotowej rozpoczynają sezon.

  Zawodnicy z juniorskiego składu Samolotowej Reprezentacji Polski jeszcze w tym miesiącu zainaugurują sezon zgrupowaniem, które odbędzie się na lotnisku PWSZ w Chełmie. W treningu weźmie udział dziewięciu pilotów Samolotowej Kadry Narodowej.

 • LOT najlepszy na trasach dalekiego zasięgu. Pasażerowie najwyżej ocenili polską linię lotniczą.

  LOT zdobył tytuł „Najlepszej Linii Lotniczej Dalekiego Zasięgu” przyznawany co roku przez serwis pasazer.com. Co ważne nagrodę w głosowaniu przyznają czytelnicy portalu, a więc znawcy branży i osoby często podróżujące. To nie jedyna nagroda, jaką w tegorocznym plebiscycie pasazer.com otrzymał LOT.

 • Filmowa nagroda Złoty Berliński Niedźwiedź dla paralotniarzy!

  Film The sky high impression produkcji Stowarzyszenia Grupa FALCO 2, członka Aeroklubu Polskiego, zatriumfował na ITB – największych na świecie targach turystycznych w Berlinie. Krótka opowieść o paralotniach otrzymała nagrodę „Złotego Niedźwiedzia” za najlepszy film w kategorii – spot

 • Rekordowy wynik 25. Finału WOŚP i podziękowania dla Aeroklubu Polskiego.

  15. stycznia 2017 roku odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku padł kolejny rekord – Orkiestra zebrała 105 570 801,49 zł. Środki zostaną przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. 

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top