wtorek, 28 marzec 2017 13:45

Baza Lotnicza w Wittmund. Gorący marzec na niemieckim lotnisku.

Napisane przez Aviation24.pl / Peter Steehouwer
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Autor zdjęcia: Peter Steehouwer Autor zdjęcia: Peter Steehouwer

To wojskowe lotnisko jest siedzibą 71 Skrzydła Taktycznego niemieckiego Luftwaffe. W dniach 22-23 marca odbyły się loty pokazowe dla niemieckich spotterów.

Uczestniczył w nich również zaprzyjaźniony z naszym portalem Peter Steehouwer, który udostępnił zdjęcia ze swojej kolekcji. Zapraszamy do oglądania.Więcej zdjeć na:

Czytany 2160 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 28 marzec 2017 13:54

Artykuły powiązane

 • Fotorelacja z Dubai Air Show 2017. Egzotyczne pokazy z rozmachem.

  Jeszcze tylko jeden dzień pozostał do zakończenia pokazów lotniczych w Dubaju, które są jednocześnie targami, na których podpisywane są kluczowe umowy między producentami a przyszłymi klientami. Dubai Airshow 2017 trwa od 12 do 16 listopada.

 • Axalp 2002 - 2017 w obiektywie Petera Steehouwera. Najlepsze lotnicze ujęcia w górskiej scenerii.

  Każdy wytrawny Spotter powinien chociaż raz w życiu odwiedzić to miejsce. Co roku na tradycyjny punkt widokowy, który znajduje się na wysokości 2400 metrów wspina się rzesza ludzi, aby uwiecznić na swojej cyfrowej matrycy ten jedyny w swoim rodzaju lotniczy pokaz.

 • Nadmorskie Eastbourne International Airshow. Fotorelacja z pokazów lotniczych.

  W dniach od 17 do 20 sierpnia 2017 roku w mieście Eastbourne położonym około 100 km na południe od Londynu odbył się kolejny spektakularny nadmorski pokaz lotniczy.

 • Royal International Air Tatoo 2017. Zobacz rewelacyjne zdjęcia Petera Steehouwera.

  W ubiegły weekend w bazie lotniczej Fairford odbył się kolejny Royal International Air Tatoo 2017. Za nami 3 dni emocjonujących pokazów lotniczych.

 • Informacja dla Spotterów i miłośników lotnictwa – jak się zachować w rejonie lotniska.
  W związku z nadchodzącymi wydarzeniami w dniach 5-7 lipca br. przypominamy zasady obowiązujące miłośników lotnictwa, którzy przyjadą na lotnisko lub w jego okolice, aby zobaczyć operacje samolotów specjalnych-państwowych.
 • Airbus Helicopters dostarcza ostatni H145M Niemieckim Siłom Powietrznym.

  Airbus Helicopters przekazał Niemieckim Siłom Zbrojnym (Bundeswehrze) piętnasty, tj. ostatni, wielozadaniowy śmigłowiec H145M. Śmigłowce, stacjonujące w Laupheim, są obsługiwane przez siły specjalne Bundeswehry. Bundeswehra, jako pierwszy klient, zamówiła w 2013 r. 15 tych wydajnych śmigłowców w ramach programu lekkiego śmigłowca wielozadaniowego (Light Utility Helicopter – LUH) dla Sił Specjalnych (Special Operations Forces – SOF), natomiast pierwszy śmigłowiec otrzymała pod koniec 2015 r. Wraz z ostatnią dostawą, Airbus Helicopters ukończył cały program na czas i w określonym budżecie.

 • Samoloty piątej generacji na świecie.

  Samoloty piątej generacji to obecnie najnowocześniejsze myśliwce znajdujące się w służbie. Przewagę na współczesnym polu walki uzyskują między innymi dzięki temu, że są niezwykle trudne do wykrycia przez radary i korzystają z zaawansowanych systemów elektronicznych. W elitarnym gronie państw dysponujących supermaszynami znajdują się m.in. USA, Rosja czy Chiny.

 • Drogowe Odcinki Lotniskowe w rejonie Warszawy. Czy powstaną?

  Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, w Warszawie i okolicach planowane jest utworzenie Drogowych Odcinków Lotniskowych (DOL). Poniżej przedstawiamy mapkę z zakreślonymi odcinkami dróg, który w wyznaczonych terminach, na potrzeby lotniczych szkoleń, byłyby wyłączone z ruchu samochodowego. Są to z reguły odcinki o długości 3km z dodatkowym zapasem po pół kilometra w każdym kierunku.

 • Kończy się polsko-amerykańskie szkolenie lotnicze AVIATION DETACHMENT 17-2.
  Od 3 do 28 marca 2017 trwa w 33 Bazie Lotnictwa Transportowego pierwsze w tym roku polsko-amerykańskie szkolenie lotnicze AVIATION DETACHMENT 17-2.
 • Transportowce nad Powidzem.

  Loty w ugrupowaniu kilku maszyn, niskie przeloty z wykorzystaniem noktowizji, zrzut kilkutonowych ładunków i obrona przed atakującym myśliwcem. Takie zadania wykonują polscy i amerykańscy lotnicy, którzy w Powidzu szkolą się w ramach kolejnej zmiany pododdziału Aviation Detachment. Trening transportowców zakończy się 28 marca.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top