środa, 29 marzec 2017 10:13

Wizz Air rekrutuje studentów "Szkoły Orląt".

Napisane przez WSOSP
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Szkoła Orląt ma powody do dumy! W związku z rozwojem siatki połączeń linie lotnicze Wizz Air, rozpoczęły partnerską współpracę z Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych, mającą na celu rekrutację absolwentów i studentów marzących o podjęciu pracy w liniach lotniczych.

Po raz pierwszy 15 kandydatów z kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka WSOSP złożyło 27 i 28 marca br., egzamin z wiedzy lotniczej i lotu na symulatorze. Pozytywny wynik tej rekrutacji oznaczać będzie dla nich możliwość podjęcia pracy jako pilot samolotów liniowych Airbus A320 i A321 w Wizz Air.

Doskonałe zdrowie i duża odporność na stres to tylko niektóre z cech pożądanych u przyszłych pilotów, których kształci Akademicki Ośrodek Szkolenia Lotniczego WSOSP – lider wśród Polskich ośrodków kształcących pilotów lotnictwa cywilnego.

W ubiegłym roku szkoleniem lotniczym w AOSzL objętych było 102 studentów cywilnych, w tym 91 na samolotach i 11 na śmigłowcach. 15 studentów uzyskało Licencję Pilota Samolotowego Zawodowego - CPL(A), a 11 uprawnienia do wykonywania lotów według wskazań przyrządów na samolotach wielosilnikowych - IR/ME, które wraz z licencją CPL(A) stanowią uwieńczenie procesu szkolenia w AOSL.

Ogółem w 2016 roku wykonano tu łącznie 21232 lotów w czasie 9508 godzin, w tym na śmigłowcach 2042 godziny. Pod względem ilościowym to najlepszy wynik w kraju.

Cieszymy się że nasza dotychczasowa, udana współpraca z jedną z największych niskokosztowych linii lotniczych w Europie rozwija się i zaowocowała pierwszą rekrutacją przyszłych pilotów - kandydatów z naszej uczelni - powiedział Dariusz Bartczak, szef Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego WSOSP.

Absolwenci "Szkoły Orląt" znajdują zatrudnienie w Polskich Liniach Lotniczych LOT, Wizz Air, Ryanair, Travel Service oraz EnterAir. Oprócz tego są zatrudniani na stanowiskach instruktorskich w ośrodkach szkolenia oraz w aeroklubach.

Flota Wizz Air składa się obecnie z 79 samolotów typu Airbus A320 (63 samoloty) oraz A321 (16 samolotów) latających z 28 baz w 14 krajach na ponad 500 trasach zawierających 137 destynacji w 40 krajach. Linie zatrudniają około 3000 pracowników a w roku 2016 przewiozły ponad 23 miliony pasażerów.

Autor publikacji: Agnieszka Kossowska
Źródło publikacji i zdjęcia: http://www.wsosp.pl/index.php/pl/aktualnosci-uczelnia/1235-wizz-air-rekrutuje-studentow-szkoly-orlat

Czytany 5669 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 marzec 2017 10:17

Artykuły powiązane

 • Ryanair ogłosił rozkład lotów z Polski na sezon zimowy 2018/19.

  Linia Lotnicza Ryanair wczoraj ogłosiła rozkład lotów na zimę 2018/19. W 2018 roku Ryanair zaoferuje prawie 60 nowych tras obsługując w Polsce ponad 11 milionów pasażerów.

 • Baza operacyjna Wizz Air w Poznaniu obchodzi swoje 10-lecie istnienia.

  Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, świętuje dzisiaj 10. rocznicę otwarcia bazy w Poznaniu. 31 stycznia 2008 roku, po Katowicach, Warszawie i Gdańsku, Poznań został czwartym miastem, w którym linia utworzyła bazę. Obecnie WIZZ ma 2 samoloty na lotnisku w Poznaniu i zatrudnia 78 osób.

 • Poznaj tajniki zawodu mechanika lotniczego w LOTAMS.

  Kiedy mowa o obsłudze technicznej samolotów - kojarzymy ją przede wszystkim z mechanikami lotniczymi, którzy dbają o bezpieczeństwo pasażerów na całym świecie. Nie bez przyczyny – mechanicy stanowią największą podgrupę pracowników w spółce LOT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS). Jest to zawód niezwykle ciekawy, rozwijający, prestiżowy, lecz także bardzo odpowiedzialny. Poniżej najważniejsze aspekty dotyczące tej profesji.

 • Od dzisiaj Ryanair wprowadza nowe zasady przewozu bagażu.

  Linie lotnicze Ryanair przypominają, że nowe przepisy dotyczące przewozu bagażu wchodzą 15 stycznia 2018r.

 • Ryanair wprowadza nową usługę transferów we współpracy z Cartrawler.

  Linia lotnicza Ryanair wprowadziła, we współpracy z CarTrawler, Ryanair Transfer – nową platformę rezerwacyjną, dzięki której klienci Ryanaira będą mieli łatwy dostęp do szerokiej gamy usług transferowych jak taksówki, autobusy, autokary oraz koleje. Rezerwacji usług, oczywiście w najniższych cenach, można dokonać na stronie Ryanair.com.

 • Wizz Air ogłasza nową trasę z Poznania do Dortmundu.

  Linie lotnicze Wizz Air, największa tania linia lotnicza w regionie CEE, ogłasza dzisiaj (27 listopada br.) wprowadzenie do sprzedaży nowej trasy z Poznania (POZ) do Dortmundu (DTM) w Zagłębiu Ruhry. Połączenie będzie realizowane od 20 maja 2018 r. z częstotliwością 4 lotów tygodniowo.

 • Ryanair wprowadza nowe inicjatywy w ramach realizacji 4. roku programu „Always Getting Better”.

  Linia lotnicza Ryanair wczoraj poinformowała o wprowadzeniu nowych inicjatyw w ramach realizacji 4. roku programu „Always Getting Better”.

 • Nowe połączenia Ryanaira z kilku polskich miast już uruchomione.

  Linie lotnicze Ryanair w niedzielę świętowały otwarcie bazy oraz uruchomienie 7 nowych tras z Poznania do Aten, Billund, Castellon, Ejlatu, Madrytu, Oslo i Tel Awiwu. Ryanair oferuje w Poznaniu łącznie 16 tras, w tym aż 7 nowych.

 • Program szkolenia pilotów Wizz w przystępnej cenie.

  Wraz z uruchomioną ostatnio Pilot Academy, Wizz Air oferuje osobom pełnoletnim wyjątkową możliwość zdobycia licencji pilota komercyjnego, w znacznie niższej cenie. Ambitni pasjonaci lotnictwa mogą wziąć udział w programie, organizowanym we współpracy z uznaną szkołą pilotażu, ponosząc koszt jedynie wstępnej części opłaty, podczas gdy Wizz Air prefinansuje maksymalnie 45 000 euro pozostałej części wartości szkolenia.

 • Ryanair ogłasza rekordowy rozkład lotów na Lato 2018.

  Linie lotnicze Ryanair dziś (13 września) ogłosiły największy w historii rozkład lotów z Krakowa z 15 nowościami na sezon letni 2018 – Ateny, Barcelona, Berlin, Frankfurt, Glasgow, Gӧteborg, Lizbona, Malmo, Marrakesz, Marsylia, Neapol, Norymberga, Praga, Sewilla oraz Tel Awiw. Zwiększy się również częstotliwość rejsów z Krakowa do Gdańska. Latem 2018 r. Ryanair będzie operował z Krakowa na 56 trasach i obsłuży 3,5 miliona pasażerów. Kraków Airport stanie się największą bazą Ryanaira w Polsce.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top