wtorek, 04 kwiecień 2017 21:00

Kpt Jan Daszewski - dziś rocznica jego śmierci, jutro rocznica urodzin. Rozmowa z aktorem Aleksandrem Wróblem.

Napisane przez Film Media SA / Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przypomnijmy: kpt. Jan Kazimierz Daszewski urodził się 5 kwietnia 1916 roku, a zginął 4 kwietnia 1942 roku podczas walki powietrznej z niemieckimi samolotami.

Pod koniec marca Aleksander Wróbel, który w filmie "Dywizjon 303" wciela się w rolę Jana Daszewskiego, odwiedził w Londynie rodzinę tego bohaterskiego pilota. Jego wizycie przyglądała się Małgorzata Prochal z Radio Star.

Oto co na portalu Radio Star napisali o spotkaniu młodego aktora z bliskimi kpt Jana Daszewskiego:

"Aleksander Wróbel podkreślił, że spotkanie z rodziną pilota było dla niego wyjątkowym przeżyciem: „Chciałem dzięki temu dowiedzieć się czegoś więcej, dotrzeć do kronik, do zdjęć, żeby móc lepiej przemyśleć swoją postać” – mówił w rozmowie z Radiem Star. „Gdy zobaczyłem portret Jana Daszewskiego, narysowany odręcznie ołówkiem, jeszcze z czasów wojny, poczułem jakby przeszła na mnie cząstka jego. Taka misja, którą muszę wykonać” – dodał."

Więcej możecie przeczytać tutaj: http://radiostar.net/aleksander-wrobel-odtworca-roli-jana-daszewskiego-w-filmie-dywizjon-303-spotkal-sie-z-rodzina-polskiego-pilota/

 


O pobycie w Londynie napisał również portal naszawyspa.com:

"Wizyta przedstawiciela Film Media S.A. oraz aktora, to jedynie przedsmak zaplanowanych spotkań, które będą miały swoje miejsce ponownie w Londynie oraz całości przygotowań do spektakularnej premiery ekranizacji filmu „Dywizjon 303”, którego producentem jest Jacek Samojłowicz z Film Media S.A."

Więcej możecie przeczytać tutaj: http://www.naszawyspa.com/dywizjon-303_film-media-s-a_aleksander-wrobel/

Dziś w Kościele św. Andrzeja Boboli o godzinie 12:00 odbyła się msza w imieniu kpt Jana Daszewskiego oraz pozostałych pilotów Dywizjonu 303.

Źródło informacji: Film Media SA / Radio Star / Naszawyspa.com / Aviation24.pl

Czytany 4978 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 04 kwiecień 2017 21:44

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top