wtorek, 11 kwiecień 2017 15:14

I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Lotniczej.

Napisane przez Organizatorzy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej – Wydział Transportu Politechniki Śląskiej, Urzędem Lotnictwa Cywilnego, Stowarzyszeniem Technicznych Szkół Lotniczych, Stowarzyszeniem  Seniorów Lotnictwa Wojskowego   Rzeczypospolitej Polskiej, Sportowym  Klubem  Modelarskim  Bobrowniki, Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice-Pyrzowice. Organizatorem Konkursu jest Zespół Szkół w Porębie.

Patronat honorowy objęli: Minister Infrastruktury i Budownictwa, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego, Śląski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Katowice, Starota Powiatu Zawierciańskiego, TVP 3.

I Ogólnopolski  Konkurs Wiedzy Lotniczej ma na celu propagowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy lotniczej i kultywowanie tradycji lotniczych. Adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, interesującej  się modelarstwem lotniczym oraz  lotnictwem, młodzieży która wiąże swoje plany życiowe z branżą lotniczą. Lotnictwo w naszym społeczeństwie zajmuje bardzo ważna rolę, cieszy się dużym szacunkiem i podziwem.  Historia naszego lotnictwa, to wspaniałe karty zapisane w dziejach Polski i całego świata.

II Etap-finałowy  Konkursu zorganizowany zostanie  na terenie portu lotniczego  Katowice- Pyrzowice. Port ten, to jeden z najprężniej rozwijających się portów lotniczych w Polsce.

Profesjonalizm, kompetencja oraz doświadczenie wszystkich podmiotów zaangażowanych w merytoryczne przygotowanie Konkursu zapewni jego wysoki poziom.

Branży lotnicza, w dobie XXI wieku jest jedną z najbardziej prężnie rozwijających się dziedzin, udział młodzieży w Konkursie przyczyni się do szerszego rozpropagowania tej niezwykłej i fascynującej specjalności na cały kraj.

Udział w Konkursie jest bezpłatny.

Zgłoszenia:

I etap –szkolny do 21.04.2017r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tel.32 67 710 64 karta zgłoszeń załącznik nr 1

II etap – finał do 19.05.2017r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.32 67 71064 karta zgłoszeń załącznik nr 2

Regulamin I Ogólnopolskiego konkursu wiedzy Lotniczej, Karty zgłoszeń, Literatura-zagadnienia do Konkursu -  dostępne pod wyżej wymienionymi adresami.

Czytany 2109 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 11 kwiecień 2017 15:25

Artykuły powiązane

Top