czwartek, 27 kwiecień 2017 09:17

Polska Liga Motoparalotniowa oraz Puchar Polski.

Napisane przez Aeroklub Polski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W pierwszy weekend maja Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe zaprasza do Bartoszyc na II Motoparalotniowy Puchar Polski i już V Polską Ligę Motoparalotniową.

W dniach 5-7 maja w Bartoszycach odbędą się zawody motoparalotniowe w ramach II Motoparalotniowego Pucharu Polski i piątej edycji Polskiej Ligi Motoparalotniowej. Zawodnicy stawiają się już na miejscu 4 maja. Dzień później , tj. 5 maja przewidziane są treningi, a po południu planowana jest już pierwsza konkurencja.

Rejestracji zawodników można dokonać na stronie PSP http://psp.org.pl/sport/liga-motoparalotniowa/rejestracja-plmp/ oraz na miejscu.

Zawody będą przeprowadzone na terenie Dworku Dębówko. Tam też przewidziane jest zakwaterowanie dla zawodników.
Rezerwować swój pobyt w dworku można na hasło zawody – telefonicznie pod numerem 89 7622307 (zgłaszamy również osoby towarzyszące). Liczba miejsc jest ograniczona.

Zawodnicy Kadry proszeni są o dodatkowe zgłaszanie swojego udziału poza rejestracją i meldowanie się w Dworku u „Zygzaka” – tel.: 78 4460434 (obowiązkowo ze względu na rozliczenie ich pobytu ze środków własnych organizatorów i Komisji Mikrolotowej).
Cena noclegu ze śniadaniem i obiadem wynosi 85 zł od osoby / na dobę.
Adres: Dębówko 1 pod Bartoszycami  http://www.dworekdebowko.pl/kontakt

Zawody są organizowane pod patronatem Burmistrza Miasta Bartoszyce i przy wsparciu logistycznym 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.
Dla przypomnienia zawodnicy chcący wziąć udział w Pucharze Polski muszą mieć aktualną licencję sportową LSFAI. Dla zawodników startujących w Lidze licencja sportowa nie jest wymagana.

Oprócz rywalizacji sportowej organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla publiczności. Już dzisiaj wszystkich gorąco zapraszamy!

Źródło infrormacji: http://www.aeroklub-polski.pl/aktualnosci/polska-liga-motoparalotniowa-oraz-puchar-polski/

Czytany 1308 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 27 kwiecień 2017 09:24

Artykuły powiązane

 • Wyniki Samolotowego Pucharu Polski 2018. Krzysztof Wieczorek zwycięzcą.
  Prezentujemy wyniki Samolotowego Pucharu Polski 2018 w Lataniu Precyzyjnym. Jako ciekawostkę prezentujemy również statystykę ilości zawodników z poszczególnych Klubów Sportowych w 2018 roku. 
 • XX Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski za nami!

  XX Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski na lotnisku w Szymanowie zakończone. Mistrzami Polski na sezon 2018 zostali: Paweł “LOJAK” Kozarzewski, Tomasz Dembczyński, Michał Perkowski/Daniel Wakowiak.

 • Ogólnopolskie Zawody Modeli Halowych w Rędzinach.

  W drugi weekend września na terenie Gminnej Hali Sportowej w Rędzinach, odbędą się zawody modeli halowych w klasach F1D oraz A6. Zawody zaliczane są do Pucharu Polski, polegają na wypuszczeniu przez uczestników ultralekkich modeli swobodnie latających. Wygrywa ten zawodnik, którego samolot najdłużej utrzyma się w powietrzu.

 • Wyniki VIII Rajdowych Mistrzostw Polski oraz Samolotowego Rajdowego Pucharu Polski 2018.
  Komisja Samolotowa Aeroklubu Polskiego udostępniła materiały oraz wyniki po zakończeniu VIII Rajdowych Mistrzostw Polski w Nowym Targu, oraz dodatkowo wyniki końcowe Samolotowego Rajdowego Pucharu Polski 2018.
 • Zakończył się Mikrolotowy Puchar Polski w Powodowie.

  W dniach 29 czerwca – 1 lipca br. na lotnisku Wolsztyńskiego Stowarzyszenia lotniczego w Powodowie został rozegrany Mikrolotowy Puchar Polski. Organizatorem zawodów był Aeroklub Kujawski przy współudziale Wolsztyńskiego Stowarzyszenia Lotniczego oraz Zespołu Szkół Rolniczych i Technicznych.

 • Aeroklub Bielsko-Bialski: Puchar Polski Modeli Motoszybowców RC kategorii F5J wkrótce.

  20 maja br. na lotnisku Aeroklubu Bielsko – Bialskiego odbędzie się Puchar Polski Modeli Motoszybowców RC w kategorii F5J. Rejestracja zawodników potrwa do 10 maja.

 • Polska reprezentacja w drodze do Tajlandii na X Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata.

  W Tajlandii zaczynają się X Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata. Ceremonia otwarcia odbędzie się 30 kwietnia. Do 6 maja w rywalizacji o tytuł Mistrza Świata będzie walczyć silna polska ekipa.

 • Polscy piloci znowu pionierami - spektakularny wyczyn na Stadionie Śląskim.

  Dwóch polskich pilotów motoparalotniowych po raz kolejny udowodniło, że sporty lotnicze mogą rozgrywać się nie tylko na otwartych przestrzeniach. Polacy ponownie zaskoczyli cały świat pokazując, że motoparalotniarstwo można połączyć z rywalizacją sportów lekkoatletycznych czy też kolarstwem na takich obiektach jak Stadion Śląski w Chorzowie.

 • Wojtek Bógdał i wielka przygoda na motoparalotni.

  Na portalu redbull.pl ukazał się interesujący wywiad z paralotniarzem Wojciechem Bógdałem. Opowiada on o swojej pasji latania i ekstremalnych przygodach związanych z paralotniami. Zapraszamy do przeczytania.

 • Spektakularny wyczyn polskich motoparalotniarzy na Stadionie Śląskim.

  Dwóch polskich pilotów motoparalotniowych po raz kolejny udowodniło, że sporty lotnicze mogą rozgrywać się nie tylko na otwartych przestrzeniach. Polacy ponownie zaskoczyli cały świat pokazując, że motoparalotniarstwo można połączyć z rywalizacją sportów lekkoatletycznych czy też kolarstwem na takich obiektach jak Stadion Śląski w Chorzowie. Pionierski wyczyn polskich pilotów będzie można obejrzeć we wtorek 17 kwietnia o godz. 12:00 podczas konferencji prasowej, na której odbędzie się premierowy pokaz filmu z tego wydarzenia.

Top