czwartek, 27 kwiecień 2017 09:17

Polska Liga Motoparalotniowa oraz Puchar Polski.

Napisane przez Aeroklub Polski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W pierwszy weekend maja Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe zaprasza do Bartoszyc na II Motoparalotniowy Puchar Polski i już V Polską Ligę Motoparalotniową.

W dniach 5-7 maja w Bartoszycach odbędą się zawody motoparalotniowe w ramach II Motoparalotniowego Pucharu Polski i piątej edycji Polskiej Ligi Motoparalotniowej. Zawodnicy stawiają się już na miejscu 4 maja. Dzień później , tj. 5 maja przewidziane są treningi, a po południu planowana jest już pierwsza konkurencja.

Rejestracji zawodników można dokonać na stronie PSP http://psp.org.pl/sport/liga-motoparalotniowa/rejestracja-plmp/ oraz na miejscu.

Zawody będą przeprowadzone na terenie Dworku Dębówko. Tam też przewidziane jest zakwaterowanie dla zawodników.
Rezerwować swój pobyt w dworku można na hasło zawody – telefonicznie pod numerem 89 7622307 (zgłaszamy również osoby towarzyszące). Liczba miejsc jest ograniczona.

Zawodnicy Kadry proszeni są o dodatkowe zgłaszanie swojego udziału poza rejestracją i meldowanie się w Dworku u „Zygzaka” – tel.: 78 4460434 (obowiązkowo ze względu na rozliczenie ich pobytu ze środków własnych organizatorów i Komisji Mikrolotowej).
Cena noclegu ze śniadaniem i obiadem wynosi 85 zł od osoby / na dobę.
Adres: Dębówko 1 pod Bartoszycami  http://www.dworekdebowko.pl/kontakt

Zawody są organizowane pod patronatem Burmistrza Miasta Bartoszyce i przy wsparciu logistycznym 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.
Dla przypomnienia zawodnicy chcący wziąć udział w Pucharze Polski muszą mieć aktualną licencję sportową LSFAI. Dla zawodników startujących w Lidze licencja sportowa nie jest wymagana.

Oprócz rywalizacji sportowej organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla publiczności. Już dzisiaj wszystkich gorąco zapraszamy!

Źródło infrormacji: http://www.aeroklub-polski.pl/aktualnosci/polska-liga-motoparalotniowa-oraz-puchar-polski/

Czytany 1169 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 27 kwiecień 2017 09:24

Artykuły powiązane

 • Aeroklub Bielsko-Bialski: Puchar Polski Modeli Motoszybowców RC kategorii F5J wkrótce.

  20 maja br. na lotnisku Aeroklubu Bielsko – Bialskiego odbędzie się Puchar Polski Modeli Motoszybowców RC w kategorii F5J. Rejestracja zawodników potrwa do 10 maja.

 • Polska reprezentacja w drodze do Tajlandii na X Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata.

  W Tajlandii zaczynają się X Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata. Ceremonia otwarcia odbędzie się 30 kwietnia. Do 6 maja w rywalizacji o tytuł Mistrza Świata będzie walczyć silna polska ekipa.

 • Polscy piloci znowu pionierami - spektakularny wyczyn na Stadionie Śląskim.

  Dwóch polskich pilotów motoparalotniowych po raz kolejny udowodniło, że sporty lotnicze mogą rozgrywać się nie tylko na otwartych przestrzeniach. Polacy ponownie zaskoczyli cały świat pokazując, że motoparalotniarstwo można połączyć z rywalizacją sportów lekkoatletycznych czy też kolarstwem na takich obiektach jak Stadion Śląski w Chorzowie.

 • Wojtek Bógdał i wielka przygoda na motoparalotni.

  Na portalu redbull.pl ukazał się interesujący wywiad z paralotniarzem Wojciechem Bógdałem. Opowiada on o swojej pasji latania i ekstremalnych przygodach związanych z paralotniami. Zapraszamy do przeczytania.

 • Spektakularny wyczyn polskich motoparalotniarzy na Stadionie Śląskim.

  Dwóch polskich pilotów motoparalotniowych po raz kolejny udowodniło, że sporty lotnicze mogą rozgrywać się nie tylko na otwartych przestrzeniach. Polacy ponownie zaskoczyli cały świat pokazując, że motoparalotniarstwo można połączyć z rywalizacją sportów lekkoatletycznych czy też kolarstwem na takich obiektach jak Stadion Śląski w Chorzowie. Pionierski wyczyn polskich pilotów będzie można obejrzeć we wtorek 17 kwietnia o godz. 12:00 podczas konferencji prasowej, na której odbędzie się premierowy pokaz filmu z tego wydarzenia.

 • Mistrz Świata spod chmur - Por. Wojciech Panas - Laureat nagrody Cumulusy 2017.

  W wojsku dba o to, by śmigłowce 7 Dywizjonu Lotniczego były gotowe do lotu, a w weekendy wygrywa motoparalotniowe mistrzostwa. Por. Wojciech Panas od pięciu lat jest zawodnikiem polskiej motoparalotniowej kadry narodowej, a niedawno został jednym z laureatów nagrody Cumulusy 2017, która przyznawana jest najlepszym sportowcom związanym z lotnictwem.

 • Puchar Polski Modeli Motoszybowców RC kategorii F5J.

  W dniach 21-22.04.2018 na lotnisku Radawiec na terenie Aeroklubu Lubelskiego odbędzie się Pucharu Polski Modeli Motoszybowców RC kategorii F5J. Zawody zostaną rozegrane zgodnie z regulaminem FAI dla klasy F5J. Do udziału w zawodach uprawnia ważna Licencja Sportowa FAI – Modelarstwo Lotnicze i Kosmiczne.

 • Drugi dzień Targów Lotnictwa Lekkiego z nagrodami dla motoparalotniarzy.

  Niedziela w Targach Kielce rozpoczęła się od wręczenie nagród dla najlepszych zawodników Motoparalotniowego Pucharu Polski oraz Polskiej Ligi Motoparalotniowej.

 • Oficer 7 Dywizjonu Lotniczego Wojciech Panas zdobywa sukcesy na motoparalotni.

  Wojciech Panas na co dzień inżynier w 7 dywizjonie lotniczym, lotnictwem interesował się od najmłodszych lat. Ukończył Ogólnokształcące Liceum Lotnicze, a następnie Wojskową Akademię Techniczną na kierunku Lotnictwo i kosmonautyka. Swoje pierwsze kroki na paralotni stawiał w Mecce polskiego szybownictwa- na górze Żar w 2005 roku.

 • Wystartowała Polska Liga Motoparalotniowa 2017.

  W dniach 5-7 maja w Bartoszycach na terenie Dworku Dębówko zostały rozegrane zawody w ramach Polskiej Ligi Motoparalotniowej oraz II Motoparalotniowego Pucharu Polski.

Top