niedziela, 30 kwiecień 2017 14:37

Pamiętaj o dłuższych odprawach na lotnisku. Od 7 kwietnia weszły nowe przepisy.

Napisane przez Nadwiślański Oddział Straży Granicznej
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Źródło zdjęcia: Port Lotniczy Im. Fryderyka Chopina / Press Room Źródło zdjęcia: Port Lotniczy Im. Fryderyka Chopina / Press Room

Straż Graniczna przypomina, że od 7 kwietnia obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące przekraczania granicy zewnętrznej przez obywateli państw członkowskich UE. Każdy podróżny, który wjeżdża na terytorium strefy Schengen lub je opuszcza, musi być sprawdzany w krajowych i europejskich bazach danych.

Dlatego apelujemy do osób, które planują podróż samolotem, powinny stawić się do odprawy granicznej na lotnisku odpowiednio wcześniej. Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej zaostrzyły przepisy dotyczące przekraczania granic zewnętrznych ze względu na utrzymujące się w Europie zagrożenie terrorystyczne.

Obowiązek dokładnego sprawdzenia każdej osoby w celu potwierdzenia, że nie jest poszukiwana, nie obowiązuje jej zakaz wjazdu na terytorium UE i nie została zastrzeżona jako osoba stanowiąca zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa czy porządku publicznego przedłuża czas odprawy.

Dlatego apelujemy do podróżnych, aby pamiętali o odpowiednio wcześniejszym zgłaszaniu się do odprawy granicznej.

Źródło informacji: http://www.nadwislanski.strazgraniczna.pl

Czytany 2561 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 30 kwiecień 2017 14:46

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Link do komentarza JoannaK poniedziałek, 28 sierpień 2017 11:57 napisane przez JoannaK

    Bezpieczeństwo przede wszystkim, to zawsze powinien być priorytet, szczególnie kiedy bierze się odpowiedzialność za tak liczne grupy pasażerów. Nie inaczej sprawy się mają właśnie w przypadku pojazdów, dlatego parking również warto wybrać rozsądnie, dlatego też proponuję ***SPAM*** który polecił mi kiedyś mąż poznany właśnie w Modlinie.

    Raportuj
  • Link do komentarza Patryk34 czwartek, 17 sierpień 2017 08:13 napisane przez Patryk34

    Niewykluczone, że podobne procedury, choć na pierwszy rzut oka wydają się uciążliwe, w dłuższej perspektywie czasu przełożą się na bezpieczeństwo pasażerów, chroniąc przed obecnością niepożądanych jednostek na pokładzie. Nie tylko jednak ludzie wymagają stałej ochrony o wysokich standardach, podobnie ich pojazdy na czas nieobecności powinny zostać pozostawione w miejscu, gdzie nie grozi im ani uszczerbek mechaniczny ze strony osób trzecich ani niesprzyjające warunki pogodowe. Ze swojej strony polecam parking Bema, na którym nie sposób się zawieść http://lotniskomodlin.org/

    Raportuj

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top