wtorek, 02 maj 2017 14:23

Piknik Modelarski „60-lecie Wicherka” już w czerwcu.

Napisane przez Aeroklub Polski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wicherek 10RC, model samolotu zaprojektował Wiesław Schier w 1957 roku. / Źródło: By Zalasem1 (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons Wicherek 10RC, model samolotu zaprojektował Wiesław Schier w 1957 roku. / Źródło: By Zalasem1 (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Loty konkursowe na celność lądowania, wystawa modeli i sprzętu lotniczego będzie można podziwiać podczas Pikniku Modelarskiego pod hasłem „60-lecie Wicherka”, który odbędzie się w dniach 10-11 czerwca  na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim. Będzie to jubileuszowa impreza nawiązująca do kultowego w naszym kraju modelu „Wicherek” konstrukcji Wiesława Schiera.

Euroregionalne Centrum Modelarskie zaprasza wszystkich sympatyków modelarstwa na kolejną edycję Pikniku Modelarskiego, który odbędzie się w dniach 10-11 czerwca b.r. na kultowej Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim koło Jeleniej Góry. W tym roku hasłem przewodnim będą 60-te urodziny modelu „Wicherka” konstrukcji Wiesława Schiera. W swojej dotychczasowej historii „Wicherek” zasłynął jako model znany, lubiany i chętnie budowany przez modelarzy w każdym wieku.

Organizatorzy planują rywalizację w lotach konkursowych na celność lądowania, prezentację w locie oraz wiele ciekawych atrakcji. Uczestnicy otrzymają poczęstunek, pamiątkowe upominki oraz nagrody. Oczywiście wszystkie inne modele są mile widziane. W programie każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz Wicherków zostaną zaprezentowane modele RC różnych klas. W powietrze wzbiją się między innymi modele szybowców, samolotów akrobacyjnych, modele makiet, oldtimerów, śmigłowców, modele na uwięzi oraz drony wyścigowe. Zostaną zaprezentowane również modele statyczne oraz wystawa sprzętów lotniczych.

Start imprezy w sobotę, 10 czerwca o godzinie 11:00. Zakończenie pikniku w niedzielę (11.06) o godzinie 15:00. Góra Szybowcowa oraz hangar będą do dyspozycji uczestników już od piątku.

Zapraszamy!

Źródło informacji i grafiki: http://www.aeroklub-polski.pl/aktualnosci/piknik-modelarski-60-lecie-wicherka/

Czytany 1836 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 02 maj 2017 14:37

Artykuły powiązane

Top