wtorek, 09 maj 2017 08:54

9. Paralotniowe Mistrzostwa Świata w Celności Lądowania w Albanii prawie na półmetku!

Napisane przez Aeroklub Polski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zdjęcie poglądowe / Autor i źródło: By 0x010C (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons Zdjęcie poglądowe / Autor i źródło: By 0x010C (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Od piątku, 5 maja Paralotniowa Kadra Narodowa walczy na Mistrzostwach Świata w Celności Lądowania w Albanii. Polacy pierwszy raz biorą udział w tej imprezie. Zawody potrwają do 14 maja.

W Albanii w miejscowości Vlora odbywają się 9. Paralotniowe Mistrzostwa Świata w Celności Lądowania. O tytuł paralotniowego Mistrza Świata walczy 203 zawodników z 24 krajów, w tym również z Polski.

Biało-czerwone barwy reprezentuje czteroosobowa ekipa:

1. Tomasz Chodyra

2. Sławomir Kucharski

3. Tomasz Kudaszewicz

4. Bogusław Pelczar

Warto zaznaczyć, że Paralotniowa Kadra Narodowa po raz pierwszy reprezentuje Polskę na Mistrzostwach Świata w Celności Lądowania.

Tegorocznego zdobywcę trofeum poznamy 14 maja 2017.

Wyniki zawodów i codzienne relacje można obserwować na stronie Mistrzostw Świata w Albanii:  https://paragliding.al/

Trzymamy kciuki!

Źródło informacji: Aeroklub Polski

Czytany 1312 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 maj 2017 09:06

Artykuły powiązane

 • Zawody w celności lądowania na lotnisku w Rudnikach.

  Aeroklub Częstochowski na lotnisku w Rudnikach na coroczne zawody w celności lądowania zaprosił wszystkich pilotów i sympatyków sportów lotniczych.

 • Maja Kuczyńska Wicemistrzynią Świata w Indoor Skydivingu!

  Maja Kuczyńska zdobyła w niedzielę srebrny medal mistrzostw świata w indoor skydivingu w konkurencji „Freestyle”. To największy sukces 17-letniej zawodniczki, dla której był to jednocześnie debiut w rywalizacji z seniorami w światowym czempionacie.

 • Wyniki szybowcowych zawodów na celność lądowania.

  W dniu 30 września br. na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego zostały rozegrane Szybowcowe Zawody na Celność Lądowania.

 • Zmiana terminu I Szybowcowych zawodów na Celność Lądowania im. Henryka Magonia.

  Sekcja Szybowcowa Aeroklubu Stalowowolskiego zaprasza do udziału w I Szybowcowych Zawodach na Celność Lądowania im. Henryka Magonia. Zawody miały zostać rozegrane 23.09.2017 r. Jednak z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne zawody zostały przesunięte i zostaną rozegrane w sobotę 7.10.2017 r. na aeroklubowym lotnisku w Trubi.

 • Śmigłowcowe Mistrzostwa Świata odbyły się w Polsce 2 razy. Pierwszy raz w 1981 roku.

  Było to w Piotrkowie Trybunalskim w dniach od 16 do 23 sierpnia 1981 r. Do zawodów zgłoszono 40 załóg, ostatecznie wystartowało 39 załóg z 6 państw na 30 śmigłowcach. Za względów oszczędnościowych część śmigłowców używano przez dwie załogi zamiennie.

 • Targi Lotnictwa Lekkiego - Paragiełda i Fun&Extreme.

  Blisko 1500 sympatyków paralotni, szybowców oraz wszelkiego latającego sprzętu i akcesoriów odwiedziło Targi Kielce podczas premierowej PARAGIEŁDY w roku 2016. W tym roku proponujemy nową formułę wydarzenia, rozszerzoną o sporty ekstremalne, czyli FUN&EXTREME. Już 7-8 października w Targach Kielce.

 • Michał Gierlach po 3 latach wyrusza ponownie do Kolumbii.

  Ponieważ za polskim oknem dni coraz krótsze, temperatury spadają, czas poszukać atrakcyjnych miejsc do lotów paralotnią. Michał Gierlach już teraz nie siedzi z założonymi rękami i szuka takich miejsc w innych rejonach świata.

 • Paweł Faron zdobywca srebrnego medalu w PMP 2017 w Serbii opowiada o udziale w zawodach.

  Spojrzałem w górę gdyż zdawało mi się że coś mnie znosi w lewo, pomyślałem mała klapka a tam ktoś pakuje mi się w „glajta” od góry. Zdążyłem tylko wypowiedzieć pierwsze słowo jakie nasuwa się w trudnej sytuacji. Dostrzegłem Jacka Montane (kolegę teamowego), który zaplątał się w liny mojego „glajta”.

 • Mistrzostwa Świata FAI Modeli Śmigłowców 2017 – Włocławek, Polska dobiegają końca.

  Mistrzostwa Świata FAI Modeli Śmigłowców dla Seniorów i Juniorów w konkurencjach F3C i F3N 2017 – Włocławek, Polska powoli dobiegają końca. Z dniem dzisiejszym, zawody wkraczają w fazę finałową. Już tylko do jutra, 124 zawodników, najlepszych na świecie pilotów modeli śmigłowców, będzie ze sobą rywalizowało na podwłocławskim niebie o tytuł Mistrza Świata.

  W dniu dzisiejszym – (piątek) 28 lipca, loty finałowe odbywać się będą w godzinach od 9.00 do 18.00, natomiast jutro – (sobota) 29 lipca, w godzinach od 9.00 do 13.30.

  Uroczysta ceremonia zakończenia Mistrzostw Świata, odbędzie się na lotnisku Kruszyn w sobotę, 29 lipca i rozpocznie się o godzinie 16.00 przed głównym budynkiem Aeroklubu. W trakcie ceremonii zakończenia zawodów, oficjalnie wyłonieni zostaną nowi mistrzowie świata, którzy zostaną uhonorowani dyplomami i medalami Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI oraz pucharami ufundowanymi przez członków Komitetu Honorowego zawodów.

  Więcej informacji na temat zawodów, znajdą Państwo na oficjalnej stronie internetowej zawodów – www.rcheli-wchs2017.pl, jak również na fanpage’u zawodów na Facebooku oraz na oficjalnej stronie internetowej Aeroklubu Włocławskiego www.aeroklub.wloclawek.pl.

  Link do zakładki z wynikami po 4 rundach eliminacyjnych (nieoficjalnymi – bo jeszcze przed nami 3 rundy lotów finałowych): http://rcheli-wchs2017.pl/results/

  Link do planu godzinowego lotów finałowych (w oku konkurencjach – po 3 fly-offy): http://rcheli-wchs2017.pl/official-practice-schedule/
   
  Źródła informacji: Bogdan Wierzba / Kacper Kolibowski
 • „Wspominki Babciowe” czyli... Zawody spadochronowe na celność lądowania pamięci Stanisława „Babci” Brewczyńskiego.

  Za nami kolejne Zawody spadochronowe na celność lądowania pamięci Stanisława „Babci” Brewczyńskiego. W sobotę 22 lipca na lotnisku w Rudnikach zebrali się spadochroniarze z całej Polski i ze Słowacji, aby uczcić pamięć swojego kolegi. W tym roku „Wspominki Babciowe” udało się zorganizować dzięki gościnności gospodarzy Aeroklubu Częstochowskiego – Agnieszki i Marka Olczyków.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top