piątek, 12 maj 2017 09:01

Mistrzostwa FAI Sailplane Grand Prix 2017 we Wrocławiu.

Napisane przez Aeroklub Wrocławski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Najlepsi piloci świata, szybowce latające z prędkościami sięgającymi 300 km/h i widowiskowy wyścig skrzydło w skrzydło. Tegoroczna rywalizacja o tytuł Mistrza Świata w wyścigach szybowcowych VIII serii Sailplane Grand Prix 2017 rozgrywana będzie w Polsce!

Po Australii, Chile, Stanach Zjednoczonych, Francji, Włoszech i Słowacji przyszedł teraz czas na Dolny Śląsk. Na lotnisko Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie zawita dwudziestu najlepszych pilotów świata, by ścigać się o zwycięstwo.

- Zapowiada się niezwykłe widowisko. Na niebie jednocześnie pojawi się dwadzieścia szybowców, wszystkie wystartują w tym samym momencie - zapowiada Marek Jóźwicki, dyrektor Aeroklubu Wrocławskiego, czyli WrocloveSky Club. - Po wielu miesiącach starań Aeroklubu w końcu się udało. To dla nas niebywały sukces i jednocześnie wyzwanie, by zorganizować to wydarzenie na najwyższym poziomie - dodaje.

Sebastian Kawa i dwudziestu najlepszych pilotów

Wykorzystując najszybsze, lekkie szybowce wyścigowe zawodnicy każdego dnia pokonują trasy liczące od 300 do 500 kilometrów. Przelatując w określonej kolejności wyznaczone punkty orientacyjne (zwane przez szybowników punktami zwrotnymi) dolatują do mety, nisko nad ziemią, z prędkością dochodzącą nawet do 300 km/h. W zmaganiach weźmie udział dwudziestu pilotów. To maksymalna liczba dopuszczona przepisami Światowej Federacji Sportów Powietrznych - World's Air Sports Federation.

Do Szymanowa przyjedzie również słynny reprezentant naszego kraju Sebastian Kawa, który jako jedyny na świecie przeleciał szybowcem nad Himalajami. Wśród zawodników nie zabraknie też utytułowanych aktualnych i byłych Mistrzów Polski czy Mistrzów Świata.

- Zawody poprowadzi Regan Tetlow, amerykański komentator sportowy, który do tej pory pracował przy największych imprezach światowych m.in. World Air Games, Mistrzostwach Spadochronowych w Dubaju i zawodach Red Bull.
Przebieg podniebnych zmagań będzie można oglądać na żywo na telebimie, dzięki specjalnie przygotowanemu systemowi transmisji danych bezpośrednio z pokładu szybowców - mówi dyrektor Marek Jóźwicki.

Zlot Foodtrucków, koncerty, aerointegracja

Mistrzostwa FAI SGP Sailplane 2017 to nie jedyne atrakcje w Szymanowie. Jak co roku Aeroklub Wrocławski organizuje Dzień Dziecka. W tej edycji hasłem przewodnim jest Aerointegracja. Wspólnie z Łukaszem Siemieżem i grupą ONiSPRAWNI oraz Klubem Kibica Niepełnosprawnego organizujemy punkty konsultacyjne, atrakcje dla dzieci (zamki, zjeżdżalnie, dmuchańce) oraz koncerty.
W sobotę m.in. Tomek Kowal Kowalewski i Cała Góra Barwinków, a w niedzielę m.in Dziecióff Squad oraz o 13:30 ARKA NOEGO.
Przez cały finałowy weekend na lotnisku odbywać się będzie ZLOT FOODTRUCKÓW.
 
Miejsce: Lotnisko Wrocław-Szymanów
Termin: 27.05-4.06
Wydarzenie: FAI Sailplane Grand Prix 2017, Zlot Foodtrucków, Aerointegracja
Czytany 2170 razy Ostatnio zmieniany piątek, 12 maj 2017 09:07

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top