poniedziałek, 15 maj 2017 12:22

Szkolenie ECAC Best Practices for Cargo Inspectors w ULC.

Napisane przez ULC
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 08-10 maja br. Europejska Konferencja Lotnictwa Cywilnego (ECAC) przy współpracy Urzędu Lotnictwa Cywilnego zorganizowała szkolenie ECAC Best Practices for Cargo Inspectors (BPCI).

W szkoleniu uczestniczyło dziewięciu przedstawicieli Władz Lotniczych Albanii, Chorwacji, Cypru, Macedonii, Polski i Turcji.
Celem szkolenia było poszerzenie wiedzy w zakresie właściwych metod prowadzenia inspekcji ładunków i poczty, procedowanych w Bezpiecznym łańcuchu dostaw, a także wymiana doświadczeń i ujednolicenie interpretacji wśród Państw Członkowskich ECAC wytycznych w zakresie doboru właściwych metod kontroli bezpieczeństwa ładunków i poczty transportowanych drogą lotniczą, kontroli dostępu do identyfikowalnych ładunków lotniczych czy przetwarzania informacji dotyczących procedowania identyfikowalnych ładunków lotniczych.
Przedmiotowe szkolenie podzielone zostało na część teoretyczną, przeprowadzoną w siedzibie Urzędu i praktyczną, która odbyła się w zatwierdzonych przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego lokalizacjach zarejestrowanych agentów. Dzięki uprzejmości LS Airport Services uczestnicy szkolenia przeprowadzili symulację inspekcji agenta obsługi naziemnej posiadającego status zarejestrowanego agenta, zaś dzięki zaangażowaniu UPS Polska Sp. z o.o. goście Urzędu zapoznali się z najistotniejszymi elementami systemu ochrony identyfikowalnych ładunków lotniczych wdrożonego przez operatora działającego w branży przesyłek ekspresowych.

Źródło informacji i zdjęć: ULC / http://www.ulc.gov.pl/pl/247-aktualnosci/4195-szkolenie-ecac-best-practices-for-cargo-inspectors-w-ulc

Czytany 2025 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 maj 2017 12:24

Artykuły powiązane

 • W dniu dzisiejszym przypada 15. rocznica powstania Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

  Urząd powołany został Ustawą z dnia 3 lipca 2002 r. Prawo lotnicze. Od 17 listopada rozpoczął swoją faktyczną działalność administracyjną, stając się polską władzą lotniczą.

 • "Lataj bezpiecznie – lataj z głową". Rusza spot edukacyjny o dronach.

  Latanie dronami to ogromna przyjemność, ale też duża odpowiedzialność – przypominają w spocie filmowym Polska Agencją Żeglugi Powietrznej oraz Urząd Lotnictwa Cywilnego. W Internecie można już zobaczyć spot edukacyjny na temat zasad wykonywania lotów dronami w Polsce. Jego celem jest uświadomienie wszystkim użytkownikom dronów, że brak wiedzy na temat przepisów lotniczych może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników przestrzeni powietrznej. W kampanii informacyjnej uczestniczą także Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Lotnisko Chopina.

 • Oficjalna inauguracja Emirates Flight Training Academy.

  Podczas tegorocznej wystawy Dubai Airshow Jego Wysokość Szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, wiceprezydent i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz emir Dubaju, dokonał uroczystej inauguracji nowoczesnego ośrodka szkoleniowego dla początkujących pilotów Emirates Flight Training Academy. 

 • 8 BLTr gotowa do szkolenia na symulatorze samolotu CASA C-295M.
  Zgodnie z umową na dostawę kompleksowego symulatora lotów samolotu CASA C-295M w 8 Bazie Lotnictwa Transportowego zakończyło się szkolenie personelu symulatora. Certyfikowanych zostało 4 instruktorów-pilotów oraz 5 mechaników-serwisantów.
 • Konkurs 2017 CEF Transport SESAR - nabór wniosków na projekty z sektora transportu wdrażającego Single European Sky ATM Research.

  W dniu 6 października 2017 r. Komisja Europejska wraz z Agencją Wykonawczą ds. Innowacyjności  i Sieci (INEA) ogłosiła konkurs 2017 CEF Transport SESAR.

 • Podsumowanie Konferencji Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym.

  W dniach 26-27 października 2017 r. na Uczelni Łazarskiego w Warszawie odbyła się organizowana przez Urząd Lotnictwa Cywilnego kolejna już edycja Konferencji Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym.

 • Nowa prognoza ruchu lotniczego – dobre perspektywy rozwoju dla polskich lotnisk.

  Urząd Lotnictwa Cywilnego przedstawił nową prognozę ruchu lotniczego. Wynika z niej, że w 2035 roku w polskich portach lotniczych zostanie przewiezionych ponad 94 miliony pasażerów, czyli niemal trzykrotnie więcej niż w roku 2016. Zdaniem ekspertów z ULC, Polska nadrabia dystans do rynków zachodnioeuropejskich, dlatego w kolejnych latach należy spodziewać się dalszego przyrostu ruchu pasażerskiego.

 • T-rex, Rolls-Royce, tygrys i dzieła sztuki. Najciekawszy fracht lotniczy podróżuje przez Amsterdam.

  Podróże lotnicze to nasza codzienność. Samolotem leciał prawie każdy z nas Europejczyków, a niektórzy czują się prawdziwymi ekspertami w sprawach lotnictwa pasażerskiego. Promocje lotnicze, bagaż podręczny, odprawa online nie są dla nas tajemnicą. A ile wiecie o frachcie lotniczym? Czy zastanawiacie się, co właśnie leci pod pokładem, kiedy oglądacie film i popijacie drinka z pokładowego baru na wysokości 10 tysięcy metrów? Specjalnie dla Was zaglądamy do magazynów KLM Cargo w Amsterdamie.

 • Emirates i Seeing Machines wspólnie torują drogę do większego bezpieczeństwa i optymalizacji szkoleń.

  Linie Emirates współpracują z firmą Seeing Machines, czołowym dostawcą technologii komputerowych związanych z ludzkim wzrokiem, nad wykorzystaniem zaawansowanej techniki okulograficznej, aby lepiej zrozumieć, jak piloci współdziałają ze sobą i obserwują instrumenty pokładowe podczas wykonywania w czasie rzeczywistym określonych procedur, które mogłyby nieść zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu. Wyniki wspólnych badań umożliwią przewoźnikowi wzbogacenie szkolenia załogi o szeroki zakres scenariuszy wydarzeń w powietrzu.

 • Nowa strona internetowa ULC - KolizjeZptakami.pl.

  Zapraszamy do odwiedzenia naszej nowej strony internetowej poświęconej kolizjom z ptakami i zagrożeniom z nich wynikających www.kolizjezptakami.pl .

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top