poniedziałek, 15 maj 2017 12:22

Szkolenie ECAC Best Practices for Cargo Inspectors w ULC.

Napisane przez ULC
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 08-10 maja br. Europejska Konferencja Lotnictwa Cywilnego (ECAC) przy współpracy Urzędu Lotnictwa Cywilnego zorganizowała szkolenie ECAC Best Practices for Cargo Inspectors (BPCI).

W szkoleniu uczestniczyło dziewięciu przedstawicieli Władz Lotniczych Albanii, Chorwacji, Cypru, Macedonii, Polski i Turcji.
Celem szkolenia było poszerzenie wiedzy w zakresie właściwych metod prowadzenia inspekcji ładunków i poczty, procedowanych w Bezpiecznym łańcuchu dostaw, a także wymiana doświadczeń i ujednolicenie interpretacji wśród Państw Członkowskich ECAC wytycznych w zakresie doboru właściwych metod kontroli bezpieczeństwa ładunków i poczty transportowanych drogą lotniczą, kontroli dostępu do identyfikowalnych ładunków lotniczych czy przetwarzania informacji dotyczących procedowania identyfikowalnych ładunków lotniczych.
Przedmiotowe szkolenie podzielone zostało na część teoretyczną, przeprowadzoną w siedzibie Urzędu i praktyczną, która odbyła się w zatwierdzonych przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego lokalizacjach zarejestrowanych agentów. Dzięki uprzejmości LS Airport Services uczestnicy szkolenia przeprowadzili symulację inspekcji agenta obsługi naziemnej posiadającego status zarejestrowanego agenta, zaś dzięki zaangażowaniu UPS Polska Sp. z o.o. goście Urzędu zapoznali się z najistotniejszymi elementami systemu ochrony identyfikowalnych ładunków lotniczych wdrożonego przez operatora działającego w branży przesyłek ekspresowych.

Źródło informacji i zdjęć: ULC / http://www.ulc.gov.pl/pl/247-aktualnosci/4195-szkolenie-ecac-best-practices-for-cargo-inspectors-w-ulc

Czytany 1752 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 maj 2017 12:24

Artykuły powiązane

 • Podręcznik klasyfikacji zdarzeń lotniczych dostępny na stronie ULC.

  Na stronie internetowej Urzędu Lotnictwa Cywilnego został opublikowany „Podręcznik klasyfikacji zdarzeń lotniczych” (tzw. „Occurrence Category”) według systematyki ICAO ADREP oraz ECCAIRS 5 dla organizacji lotniczych, zgodny z wymogami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 376/2014. Podręcznik jest dostępny w zakładce „Zarządzanie bezpieczeństwem”.

 • W bazie Nothing Hill przeprowadzone zostało szkolenie z procedur MEDEVAC.

  Kadrę instruktorską ćwiczenia stanowiła załoga UH-60 Black Hawk. Śmigłowiec taki jest specjalnie przystosowany do podbierania i transportu rannych drogą powietrzną. Transport poszkodowanego żołnierza z pola walki na pokład śmigłowca trenowano z wykorzystaniem wyciągarki RESCUE SEAT oraz noszy taktycznych SKED lub noszy improwizowanych. Zajęcia z ewakuacji medycznej podzielone były na część teoretyczną i praktyczną.


  Na początku żołnierze kompanii manewrowej zostali zapoznani z procedurami bezpieczeństwa, wyposażeniem śmigłowca medycznego i  jego możliwościami. Z kolei druga część polegała na praktycznym wykorzystaniu zaprezentowanego sprzętu poprzez przeprowadzenie działań ratunkowych polegających na ewakuacji medycznej żołnierzy. Przećwiczono transport rannych z pola walki lub miejsca katastrofy przez personel medyczny do obiektów medycznych, w tym m.in. składanie meldunku MEDEVAC oraz nawiązywanie łączności ze śmigłowcem.

  medevac2007201701

  medevac2007201702

  Celem szkolenia z zakresu znajomości procedur MEDEVAC jest utrwalenie umiejętności podjęcia poszkodowanego z pola walki i transportu drogą powietrzną w bezpieczne miejsce, co w przyszłości może pomóc w uratowaniu życia ludzkiego.

  Tekst: ppor. Szymon Niewada
  Zdjęcia: st. szer. Sebastian Brzezina
  Źródło informacji i zdjęć: http://do.wp.mil.pl/artykuly/aktualnosci/2017-07-19-medevac-w-kosowie-d/

 • Globalny Plan Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym na lata 2017 – 2019.

  Urząd Lotnictwa Cywilnego opublikował polskie tłumaczenie Globalnego Planu Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym na lata 2017 – 2019 (ICAO Doc 10004 Global Aviation Safety Plan 2017 – 2019). GASP jest dokumentem strategicznym, którego celem jest uporządkowanie planowania bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym na poziomie globalnym.

 • Szkolenie lotnicze w Nowym Mieście nad Pilicą.
  Na lotnisku w Nowym Mieście nad Pilicą szkolenie lotnicze podchorążych WSOSP realizowała 41 Baza Lotnictwa Szkolnego.
 • System szkolenia dotyczącego naprowadzania na cel samolotów bojowych posiada mandat NATO.

  Polski system szkolenia JTAC-ów, czyli żołnierzy naprowadzających lotnictwo na cele naziemne, uzyskał akredytację NATO i Stanów Zjednoczonych. Dzięki temu szkolący się w Dęblinie specjaliści, wyjeżdżając na misje lub międzynarodowe ćwiczenia wojskowe, mogą naprowadzać na cel samoloty sił powietrznych całego Sojuszu Północnoatlantyckiego.

 • EASA proponuje zmiany legislacyjne dotyczące dronów.

  5 lipca 2017, w siedzibie Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) w Kolonii, odbędzie się prezentacja europejskich propozycji legislacyjnych w zakresie dronów.

 • Wakacyjna podróż samolotem. ULC radzi co warto wiedzieć przed lotem?

  Urząd Lotnictwa Cywilnego po raz kolejny włącza się do akcji „Przed wakacjami – Co warto wiedzieć” organizowanej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Podpowiadamy jak przygotować się do podróży samolotem, aby była dla nas komfortowa i bezproblemowa oraz przypominamy o naszych prawach jako pasażerów. Zapraszamy do lektury naszego poradnika.

 • W podziękowaniu za współpracę dotyczącą samolotu Gulfstream.

  Po uroczystości przyjęcia do służby w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego pierwszego samolotu Gulfstream G550 Dowódca Bazy- płk pil. Stanisław Kondrat spotkał się z przedstawicielami Gulfstream Aerospace Corporation.

 • Audyt ICAO w ULC: wysoki poziom zgodności z normami ICAO w zakresie ochrony lotnictwa cywilnego.

  Polska osiągnęła bardzo wysoki poziom zgodności z normami ICAO w zakresie ochrony lotnictwa wynoszący 99,4 proc., informuje raport końcowy przesłany do Urzędu Lotnictwa Cywilnego w dniu 8 czerwca 2017 roku. W raporcie wyrażono uznanie dla pracowników ULC za profesjonalizm i zaangażowanie, które przyczyniły się do sprawnego przebiegu i sukcesu audytu.

 • Ułatwienia dla lotnictwa lekkiego w nowym projekcie "rozporządzenia o wyłączeniu".

  9 czerwca wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit otworzył w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego debatę konsultacyjną, podczas której przedstawił koncepcję lekkich urządzeń latających w polskim prawie na tle projektowanego rozporządzenia w sprawie wyłączenia zastosowania niektórych przepisów ustawy – Prawo lotnicze do niektórych rodzajów statków powietrznych oraz określenia warunków i wymagań dotyczących używania tych statków, zwanego „rozporządzeniem o wyłączeniu”.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top