poniedziałek, 15 maj 2017 12:22

Szkolenie ECAC Best Practices for Cargo Inspectors w ULC.

Napisane przez ULC
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 08-10 maja br. Europejska Konferencja Lotnictwa Cywilnego (ECAC) przy współpracy Urzędu Lotnictwa Cywilnego zorganizowała szkolenie ECAC Best Practices for Cargo Inspectors (BPCI).

W szkoleniu uczestniczyło dziewięciu przedstawicieli Władz Lotniczych Albanii, Chorwacji, Cypru, Macedonii, Polski i Turcji.
Celem szkolenia było poszerzenie wiedzy w zakresie właściwych metod prowadzenia inspekcji ładunków i poczty, procedowanych w Bezpiecznym łańcuchu dostaw, a także wymiana doświadczeń i ujednolicenie interpretacji wśród Państw Członkowskich ECAC wytycznych w zakresie doboru właściwych metod kontroli bezpieczeństwa ładunków i poczty transportowanych drogą lotniczą, kontroli dostępu do identyfikowalnych ładunków lotniczych czy przetwarzania informacji dotyczących procedowania identyfikowalnych ładunków lotniczych.
Przedmiotowe szkolenie podzielone zostało na część teoretyczną, przeprowadzoną w siedzibie Urzędu i praktyczną, która odbyła się w zatwierdzonych przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego lokalizacjach zarejestrowanych agentów. Dzięki uprzejmości LS Airport Services uczestnicy szkolenia przeprowadzili symulację inspekcji agenta obsługi naziemnej posiadającego status zarejestrowanego agenta, zaś dzięki zaangażowaniu UPS Polska Sp. z o.o. goście Urzędu zapoznali się z najistotniejszymi elementami systemu ochrony identyfikowalnych ładunków lotniczych wdrożonego przez operatora działającego w branży przesyłek ekspresowych.

Źródło informacji i zdjęć: ULC / http://www.ulc.gov.pl/pl/247-aktualnosci/4195-szkolenie-ecac-best-practices-for-cargo-inspectors-w-ulc

Czytany 1894 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 maj 2017 12:24

Artykuły powiązane

 • Emirates Flight Training Academy odbiera pierwsze samoloty szkolno-treningowe.

  Nowoczesny ośrodek szkoleniowy Emirates Flight Training Academy, który powstaje w odpowiedzi na rosnące globalne zapotrzebowanie branży lotniczej na pilotów, odebrał w Dubaju dwa samoloty szkolno-treningowe Cirrus SR22 G6. To pierwsze z 22 jednosilnikowych samolotów Cirrus zamówionych przez szkołę na potrzeby kształcenia początkujących pilotów.

 • Wskaźniki SPI za II kwartał 2017 r dla podmiotów lotniczych objętych obowiązkiem monitorowania poziomu bezpieczeństwa.

  Na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego, w zakładce „Zarządzanie Bezpieczeństwem” został opublikowany Dodatek B do Krajowego Planu Bezpieczeństwa 2017 – 2020 (KPB 2017), zawierający wartości SPI (Safety Perfomance Indicators) wyliczone jako średnie z poszczególnych danych przekazanych przez podmioty lotnicze: ADR, ATO, OPS, AHAC i ATM. Dane obejmują II kwartał 2017 r tj. kwiecień - maj - czerwiec br. i są podane w formie tabelarycznej.

 • Rozszerzenie certyfikatu dla Organizacji Obsługowej Instytutu Lotnictwa.

  Organizacja Obsługowa Instytutu Lotnictwa działająca od 2011 roku pod koniec sierpnia tj. w dniu 25 sierpnia 2017 roku uzyskała od Urzędu Lotnictwa Cywilnego rozszerzenie certyfikatu PL.145.62 o kategorię B2 – silniki tłokowe.

 • Kto pyta mniej błądzi: Jak wcześnie można złożyć FPL?

  Na omówienie przygotowania do lotu zużyto już zapewne całe hektolitry atra-mentu i tysiące gęsich piór, nie wspominając o ołówkach. Tym niemniej – jak się okazuje temat ten nadal pozostaje jakby niedomówiony do końca, zwłaszcza w zakresie czasu składania FPL i związanych z tym konsekwencji.

 • Egzaminy teoretyczne – nowa baza pytań ECQB.

  Jak informuje strona internetowa Urzędu Lotnictwa Cywilnego: - Od sesji we wrześniu 2017 roku egzaminy na licencje CPL, ATPL oraz uprawnienia IR, EIR, CB(IR) przeprowadzane będą w oparciu o aktualną wersję bazy pytań ECQB 4.0. Nowa baza pytań zawiera około 10% nowych pytań, a kolejne 10% pytań zostało zaktualizowanych.

 • Certyfikat dla lotniska Wrocław-Strachowice.

  1 sierpnia 2017 r., po pomyślnie przeprowadzonym procesie certyfikacji, Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego wydał certyfikat dla lotniska Wrocław-Strachowice (EPWR). Certyfikat wydano na czas nieokreślony.

 • Podręcznik klasyfikacji zdarzeń lotniczych dostępny na stronie ULC.

  Na stronie internetowej Urzędu Lotnictwa Cywilnego został opublikowany „Podręcznik klasyfikacji zdarzeń lotniczych” (tzw. „Occurrence Category”) według systematyki ICAO ADREP oraz ECCAIRS 5 dla organizacji lotniczych, zgodny z wymogami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 376/2014. Podręcznik jest dostępny w zakładce „Zarządzanie bezpieczeństwem”.

 • W bazie Nothing Hill przeprowadzone zostało szkolenie z procedur MEDEVAC.

  Kadrę instruktorską ćwiczenia stanowiła załoga UH-60 Black Hawk. Śmigłowiec taki jest specjalnie przystosowany do podbierania i transportu rannych drogą powietrzną. Transport poszkodowanego żołnierza z pola walki na pokład śmigłowca trenowano z wykorzystaniem wyciągarki RESCUE SEAT oraz noszy taktycznych SKED lub noszy improwizowanych. Zajęcia z ewakuacji medycznej podzielone były na część teoretyczną i praktyczną.


  Na początku żołnierze kompanii manewrowej zostali zapoznani z procedurami bezpieczeństwa, wyposażeniem śmigłowca medycznego i  jego możliwościami. Z kolei druga część polegała na praktycznym wykorzystaniu zaprezentowanego sprzętu poprzez przeprowadzenie działań ratunkowych polegających na ewakuacji medycznej żołnierzy. Przećwiczono transport rannych z pola walki lub miejsca katastrofy przez personel medyczny do obiektów medycznych, w tym m.in. składanie meldunku MEDEVAC oraz nawiązywanie łączności ze śmigłowcem.

  medevac2007201701

  medevac2007201702

  Celem szkolenia z zakresu znajomości procedur MEDEVAC jest utrwalenie umiejętności podjęcia poszkodowanego z pola walki i transportu drogą powietrzną w bezpieczne miejsce, co w przyszłości może pomóc w uratowaniu życia ludzkiego.

  Tekst: ppor. Szymon Niewada
  Zdjęcia: st. szer. Sebastian Brzezina
  Źródło informacji i zdjęć: http://do.wp.mil.pl/artykuly/aktualnosci/2017-07-19-medevac-w-kosowie-d/

 • Globalny Plan Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym na lata 2017 – 2019.

  Urząd Lotnictwa Cywilnego opublikował polskie tłumaczenie Globalnego Planu Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym na lata 2017 – 2019 (ICAO Doc 10004 Global Aviation Safety Plan 2017 – 2019). GASP jest dokumentem strategicznym, którego celem jest uporządkowanie planowania bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym na poziomie globalnym.

 • Szkolenie lotnicze w Nowym Mieście nad Pilicą.
  Na lotnisku w Nowym Mieście nad Pilicą szkolenie lotnicze podchorążych WSOSP realizowała 41 Baza Lotnictwa Szkolnego.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top