czwartek, 18 maj 2017 11:50

Marka Kraków Airport 101 połączeń #PROSTOzKRAKOWA.

Napisane przez Airport Kraków
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nowy terminal, udogodnienia i innowacyjne rozwiązania odpowiadające na potrzeby pasażerów. 101 połączeń #PROSTOzKRAKOWA w 2017 roku. Zapowiedź kolejnych inwestycji. Krakowski port lotniczy to serce regionu, jego wizytówka. Dzisiaj Kraków Airport przedstawia nowe logo – symbol otwarcia na kolejne wyzwania i ewolucji w strategii zarządzania biznesem.

Wiele firm decyduje się na zmianę logo. W przypadku Kraków Airport zmiana ta podyktowana jest głębszą filozofią związaną z zarządzaniem lotniskiem i kooperacją z klientami. U jej podstaw leży ewolucja rynku lotniczego, która dokonała się w ostatnich latach. Zmienił się poziom świadomości klientów, zrewolucjonizowała się dostępność połączeń oraz narzędzi planowania podróży.

Konsekwentnie realizowana strategia rozbudowy siatki połączeń lotniczych oparta m.in. na analizie danych,  programach rozwoju połączeń oraz budowaniu relacji z przewoźnikami lotniczymi sprawia, że Kraków Airport jest liderem wśród regionalnych polskich lotnisk. Efekt nie byłby tak spektakularny – 101 połączeń w ciągu jednego roku – gdyby nie ekonomiczny i turystyczny potencjał Krakowa
i Małopolski.

Lotnisko to nie tylko infrastruktura z nowym terminalem, w którym funkcjonuje jeden
z najnowocześniejszych w Europie systemów transportu i kontroli bagażu rejestrowanego. Wzrost poziomu obsługi pasażerów potwierdza otrzymanie przez Kraków Airport nagrody ASQ Awards 2016 przyznawanej przez Airport Council International (Międzynarodową Radę Portów Lotniczych) za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii Europa - Best Improvement by Region.

– Zarządzanie nowoczesnym portem lotniczym to spoglądanie na całość funkcjonowania lotniska poprzez różne pryzmaty: pasażerów, sąsiadów, kontrahentów (wszystkich interesariuszy portu). Tego wymaga prowadzenie odpowiedzialnego biznesu. - powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport – Każdego dnia podejmujemy działania, aby nasze usługi były świadczone na najwyższym poziomie, a dzięki konsekwentnie realizowanej strategii rozbudowy siatki połączeń lotniczych krakowskie lotnisko ma bogatą i zróżnicowaną siatkę połączeń i przewoźników – dodał Prezes Zarządu Kraków Airport.

Stale badamy poziom satysfakcji naszych klientów. Pasażerowie biorący udział w badaniu zauważyli lepszą dostępność komunikacyjną lotniska, większą infrastrukturę parkingową, rozbudowę powierzchni komercyjnych, zwiększenie komfortu w poczekalniach odlotowych. Wprowadzone
w ostatnich miesiącach rozwiązania wpływają na wyższy standard usług na krakowskim lotnisku (aplikacja mobilna Kraków Airport, udogodnienia dla pasażerów niepełnosprawnych, wprowadzenie Special Service Line także dla pasażerów podróżujących z dziećmi i kobiet w ciąży, otwarcie wybiegu dla psów).

Przed lotniskiem kolejne inwestycje, a budowa nowej drogi startowej to największa z nich. Drogi startowej potrzebuje Kraków, Małopolska i cały system transportowy w Polsce. Oprócz inwentaryzacji środowiskowej trwają rozmowy z przedstawicielami lokalnych społeczności i biznesu. Projektując drogę startową Kraków Airport patrzy w przyszłość. Podpisano porozumienie z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej dotyczącą wdrożenia na krakowskim lotnisku systemu GBAS, wykorzystującego satelitarną technologię wspomagającą system nawigacyjny.

Kwintesencją zmian, które zaszły na lotnisku w ciągu ostatnich 10 lat jest wprowadzenie nowego logo. Nowe logo jest symbolem otwarcia na nowe wyzwania. W swojej symbolice odsyła do różnorodnych doświadczeń pasażerów, interesariuszy portu.

Kiedy architekci projektowali terminal nie spodziewali się, że charakterystyczna bryła budynku i jego elewacja stanie się logotypem największego regionalnego portu lotniczego. Jednak jego wyjątkowa forma oraz ukryta symbolika zainspirowała zwycięzcę konkursu na nowe logo.

- Bryła budynku była dla nas oczywistą inspiracją i punktem wyjścia przy tworzeniu znaku.
W ostatecznym kształcie nowe logo oprócz subtelnego nawiązania do owej bryły zawiera też inne sensy i konotacje, które współbrzmią z aspiracjami Kraków Airport. - Krzysztof Drumiński, Jakub Walkowicz studio graficzne 2 code.

- Dzisiaj rusza kampania promocyjna 101 połączeń #PROSTOzKRAKOWA, na 20 tramwajach przemieszczających się po ulicach Krakowa będziemy wspólnie z przewoźnikami lotniczymi promowali siatkę Kraków Airport z naciskiem na nowości 2017 roku oraz nowy logotyp lotniska. Kampania ta będzie realizowana w dwóch etapach, pierwszy startuje od jutra i promuje 22 letnie kierunki na 11 tramwajach, natomiast jej drugi etap został zaplanowany na wrzesień i październik oraz promocję 18 połączeń na pozostałych 9 tramwajach. Każdy etap kampanii będzie trwał sześć tygodni.– powiedział, Paweł Galiak dyrektor Pionu Handlowego Kraków Airport.

Nowy logotyp będzie towarzyszył marce krakowskiego lotniska przez następne lata, uwzględnia doświadczenie Kraków Airport, biznesową strategię i zorientowanie na klienta. Istotą marki Kraków Airport jest: bezpieczeństwo, jakość usług, siatka połączeń, inwestycje, zrównoważony rozwój.

Źródło informacji i zdjęć: Kraków Airport

Czytany 318 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 18 maj 2017 11:54

Artykuły powiązane

 • Na Lotnisku Chopina planowane są zmiany w strefie komercyjnej.
  Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL), które zarządza Lotniskiem Chopina w Warszawie ogłosiło 2 postępowania ofertowe na wybór Najemców powierzchni handlowej zlokalizowanej w strefie CDE Terminala A.
 • Specjalna oferta Emirates z okazji uruchomienia nowego połączenia z Polski do Kambodży.

  Emirates przygotowały specjalną ofertę dla pasażerów z Polski, w której bilet w dwie strony do stolicy Kambodży dostępny jest już od 1958 zł. Loty do Phnom Penh przez Rangun rozpoczną się 1 lipca i pozwolą pasażerom podróżować między tymi dwoma miastami, rozszerzając tym samym siatkę Emirates w Azji Południowo-Wschodniej.


  Emirates będzie również jedynym przewoźnikiem oferującym bezpośrednie loty między Phnom Penh a Rangunem.

  Kambodża staje się jednym z najbardziej pożądanych przez polskich turystów kierunków w Azji Południowo-Wschodniej. Kraj znany z bogatej kultury oraz uwielbianego przez podróżnych street foodu, oferuje piękne widoki, liczne lokalne restauracje oraz możliwość zwiedzania zapierających dech w piersiach zabytków. Phnom Penh znajduje się w południowo-centralnym regionie Kambodży i jest oddalony zaledwie pięć godzin od Angkor Wat, najbardziej znanej świątyni w kompleksie Angkor. Inne warte odwiedzenia zabytki to starożytne ruiny, takie jak Świątynia Bayon, Ta Prohm i Banteay Kdei. W Kambodży nie zabraknie również atrakcji dla rodzin z dziećmi czy backpackerów.

  Nowa trasa Dubaj-Rangun-Phnom Penh umożliwi nie tylko bezpośrednią podróż między dwoma azjatyckimi miastami. Phnom Penh to doskonały punkt startowy dla osób, które chciałyby wyruszyć dalej i zobaczyć m.in. Siem Reap, Luang Prabang, Ho Chi Minh City oraz Bangkok. Stolica Kambodży to jeden z najnowszych kierunków Emirates, a jednocześnie trzynaste miasto w siatce przewoźnika w regionie Azji Południowo-Wschodniej.

  Loty na trasie z Dubaju do Phnom Penh będą realizowane w dwóch klasach – biznes i ekonomicznej – a pasażerom będzie przysługiwać wysoki limit bagażu (do 35 kg w klasie ekonomicznej i 40 kg w klasie biznes).  Na podróżujących liniami Emirates czeka ponad 2 500 kanałów w wielokrotnie nagradzanym systemie rozrywki pokładowej ice oraz menu inspirowane regionalnymi smakami.

  Powyższe ceny zawierają wszystkie podatki i opłaty lotniskowe. Wszystkie informacje, wraz z dokładnymi warunkami promocji, dostępne są na stronie internetowej Emirates.

  Źródło informacji i zdjęć: Emirates Press

 • Messerschmitt Bf 109. O niemieckim samolocie porozmawiamy w MLP Kraków.

  W najbliższą niedzielę 21 maja 2017 roku o godzinie 12.00 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbędzie się spotkanie dotyczące samolotu Messerschmitt Bf 109.

 • Ryanair świętuje 14 milionów pasażerów w Kraków Airport!

  Linia lotnicza Ryanair dziś ogłosiła, iż od 2005 roku przewiozła 14 milionów pasażerów z/do Krakowa. 14-milionową pasażerką Ryanaira w Krakowie była Pani Lidia Telesz, która wraz z przyjaciółmi podróżowała z Krakowa do Walencji.

 • Przewóz zwierząt w samolocie. Czworonożni podróżni na krakowskim lotnisku.

  Pasażerowie coraz częściej zabierają ze sobą w podróż zwierzęta - najczęściej są to psy i koty. Kraków Airport to pierwszy port lotniczy w Polsce, który wprowadził udogodnienia dla czworonogów.

 • Noc Muzeów w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego.

  Przedstawiamy program Nocy Muzeów w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Noc Muzeów odbędzie się w dniach 19-20 maja 2017r.

 • Linie Emirates otwierają trzecie codzienne połączenie do Brisbane.

  Linie Emirates zapowiedziały dziś otwarcie trzeciego codziennego połączenia do Brisbane w Australii 1 grudnia tego roku.

  Rejs bezpośredni będzie realizowany przez samolot Boeing 777-200LR, na którego pokładzie znajduje się 8 miejsc w klasie pierwszej, 42 w klasie biznes i 216 w klasie ekonomicznej. W ten sposób oferowanie na trasie między Brisbane a macierzystym portem Emirates w Dubaju zwiększy się o 3 724 miejsc tygodniowo w obu kierunkach.

  Dzięki temu pasażerowie zyskają większy wybór lotów do Australii – z zaledwie jedną przesiadką w Dubaju – w ramach globalnej siatki połączeń Emirates, w której znajduje się ponad 150 kierunków w przeszło 80 krajach.

  Lot nr EK430 z Dubaju zaplanowano na 22:00 z lądowaniem w Brisbane o 18:15 następnego dnia. Lot powrotny nr EK431 z Brisbane zaplanowano na 22:25 z lądowaniem w Dubaju o 7:00 następnego dnia.

  Oprócz tego będą realizowane dotychczasowe dwa codzienne połączenia Brisbane-Dubaj. Samolot rejsu EK434 i EK435 kursuje bezpośrednio między Dubajem a Brisbane, a stamtąd do Auckland w Nowej Zelandii, natomiast samolot rejsu EK432 i EK433 kursuje między Dubajem a Brisbane przez Singapur. Ponadto w ramach porozumienia code-share z liniami Qantas, Emirates oferuje dwa połączenia dziennie z Brisbane do Singapuru.

  Już wcześniej przewoźnik zapowiedział zastąpienie Boeinga 777-300ER Airbusem A380 w trzecim codziennym połączeniu do Melbourne od 25 marca 2018 roku, dzięki czemu wszystkie trzy loty Dubaj-Melbourne będą realizowane przez A380 linii Emirates.

  Australia cieszy się popularnością wśród podróżujących z całego świata ze względu na różnorodne miasta i nadmorski styl życia. Brisbane słynie z bujnego życia kulturalnego i jest głównym portem australijskiego Złotego Wybrzeża, popularnego regionu turystycznego i gospodarza Igrzysk Wspólnoty Narodów w 2018 roku.

  Ponadto samolot 777-200LR może przewieźć w luku bagażowym 14 ton cargo. Wśród popularnych towarów przewożonych na tej trasie najprawdopodobniej znajdą się świeże warzywa i mięso, a także środki lecznicze.

  W ofercie Emirates znajdzie się coś dla całej rodziny – w wielokrotnie nagradzanym systemie rozrywki pokładowej ice znajduje się ponad 2 500 kanałów. Pasażerowie mogą również skorzystać z sieci bezprzewodowej na pokładzie.

  Podróżującym liniami Emirates przysługują bardzo wysokie limity bagażu – do 35 kg w klasie ekonomicznej, 40 kg w klasie biznes i 50 kg w klasie pierwszej. Przewoźnik obecnie wykonuje 77 lotów tygodniowo z Dubaju do miast w Australii – Brisbane, Melbourne, Perth, Adelaide i Sydney.  Po otwarciu nowego połączenia, liczba lotów do Australii z Dubaju, łącznie z rejsami obsługiwanymi przez Qantas, wzrośnie do 98 tygodniowo.

  Źródło informacji i zdjęć: Emirates Press

 • Lotnisko w Jasionce świętuje 5-lecie terminala pasażerskiego.

  W sobotę 20 maja br. pasażerów i wszystkich, którzy tego dnia odwiedzą podrzeszowskie lotnisko czekają niecodzienne atrakcje. Z okazji 5-lecia terminala pasażerskiego odbędzie się Dzień Otwarty, podczas którego zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli bliżej poznać kulisy pracy portu lotniczego.

 • Walka o lotnisko w Dajtkach!

  Jak możemy przeczytać na stronie Aeroklubu Polskiego i Polskiego Radio Olsztyn, Aeroklub Warmińsko-Mazurski wraz z Aeroklubem Polskim walczą o dalszą egzystencję lotniska w Dajtkach.

 • Rewelacyjny kwiecień na Lotnisku Chopina w Warszawie.
  W kwietniu warszawski port obsłużył ponad 1,1 mln pasażerów – o 24,3 proc. więcej niż rok temu. Ruch lotniczy na największym lotnisku w kraju jest wyższy od oczekiwań.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top