Wydrukuj tę stronę
niedziela, 04 czerwiec 2017 21:46

Pokazy lotnicze w 23BLT. Było dynamicznie i jak zwykle ciekawie.

Napisane przez Małgorzata Konopka
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Autor zdjęcia: Małgorzata Konopka / Aviation24.pl Autor zdjęcia: Małgorzata Konopka / Aviation24.pl
W sobotę 3 czerwca miłośnicy lotnictwa mieli okazję wziąć udział w pikniku lotniczym "Dzień otwartych koszar"' z okazji święta 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego.
Jest to nie lada okazja żeby wejść na płytę lotniska w Janowie i zobaczyć jak wszystko wygląda od środka. Jak zawsze organizatorzy pikniku zapewnili atrakcję dla widzów nie tylko w powietrzu ale również na ziemi. Na wystawie statycznej można było zobaczyć z bliska takie samoloty jak Mig-29 i Su-22, oraz wiele innych ciekawych maszyn.
Jednak większość widzów czekała z niecierpliwością na pokazy dynamiczny na niebie. Święto lotnictwa rozpoczął por. pil. Jacek Stolarek zasiadając za starami Miga-29 i prezentując możliwości tej wspaniałej maszyny. Por. Stolarek od tego roku zaczyna swoją przygodę jako pilot pokazowy i na pewno jeszcze nie raz będziemy mieli okazję oglądać jego umiejętności. Kolejny elementem pokazu dynamicznego- pokaz Su-22. Jak zwykle niezawodna maszyna na polu pokazowym, pięknie prezentująca swoje możliwości.
Nie zabrakło również naszego zespołu akrobacyjnego "Orlik" który przyleciał do Mińska prosto z Radomia. Pięknie prezentujący się, miły dla oka, równy i bogaty w nowe elementy pokaz zachwycił niejednego widza.
Swoje możliwości pokazała również Grupa Poszukiwawczo-Ratowicza stacjonująca w 23 Bazie latająca na śmigłowcu PZL-W3 Sokół. Do Mińska zawitał również śmigłowiec Mi-24 z Pruszcza Gdańskiego.
Wisienką na torcie i jednocześnie ostatnim punktem programu dynamicznego był pokaz Artura Kielaka latającego na samolocie XA-41. Jak zawsze perfekcyjny, na wysokim poziomie i niesamowity występ zachwycił i doprowadził o zawrót głowy niejednego widza.

Relacja i zdjęcia: Małgorzata Konopka / Aviation24.pl / Red
Czytany 3789 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 04 czerwiec 2017 21:54

Artykuły powiązane