czwartek, 15 czerwiec 2017 10:30

Zakończenie szkolenia lotniczego w Saragossie.

Napisane przez 3SLTr
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Trwające od 28 maja do 9 czerwca międzynarodowe szkolenie lotnicze w Hiszpanii dobiegło końca. W szkoleniu European Advanced Airlift Tactical Course uczestniczyły załogi oraz personel naziemny z Belgii, Niemiec, Hiszpanii i Polski.

Siły Zbrojne RP reprezentowała załoga samolotu C-130E Hercules wraz z personelem służby inżynieryjno-lotniczej z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego.

„EAATC jako zaawansowany kurs taktyczny dla samolotów transportowych wymaga od załóg oraz całego personelu biorącego w nim udział, nieprzerwanego skupienia i pełnej gotowości nie tylko w powietrzu, ale i na ziemi. Stawiane wymagania sięgają wyżyn percepcji lotników, co umożliwia określenie granic możliwości i umiejętności w czasie zagrożenia. Jest to kurs intensywny, wymagający, obciążający załogę psychicznie i fizycznie, ale z pewnością doskonale przygotowujący do lotów bojowych” - powiedział dowódca polskiego komponentu lotniczego – ppłk pil. Artur Fijołek.

Ceremonia wręczenia certyfikatów dla załóg połączona była z otwarciem Europejskiego Centrum Szkolenia Taktycznego dla samolotów transportowych – European Tactical Airlift Centre.

Więcej zdjęć zobaczysz na: http://3sltr.wp.mil.pl/pl/1_566.html

Czytany 1169 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 15 czerwiec 2017 10:36

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top