piątek, 23 czerwiec 2017 09:46

Kulisy musicalu "Piloci". Trwają próby w teatrze "Roma".

Napisane przez Teatr Muzyczny Roma
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już prawie wakacje, a Teatr Roma nie przerywa pracy nad spektaklem muzycznym "Piloci". Na Dużej Scenie trwają intensywne próby. Oto, co mówią o nich aktorzy.

roma piloci musicalEdyta Krzemień, grająca rolę głównej bohaterki Niny: „Wkraczamy właśnie w interesującą fazę prób nad poszczególnymi scenami, rozmawiamy o postaciach, podejmujemy próby interpretacji ich zachowań, mamy na uwadze to że jesteśmy kreatorami ich charakterów, mamy po kilka pomysłów dziennie… Akcja rozwija się w dużym tempie na wielu planach jednocześnie, a nasi bohaterowie to postacie uwikłane w różne sytuacje z życia wzięte. Musimy to dobrze przemyśleć, aby widz mógł swobodnie podążać za treścią musicalu i historiami naszych bohaterów – a wszystko to w towarzystwie zaawansowanej technologicznie scenografii, z którą także musimy nauczyć się współpracować.”

roma musical pilociJanusz Kruciński, jako Prezes: „Jako czarny charakter jestem na przegranej pozycji. Ale z drugiej strony – nie ma dobrej fabuły bez takiej postaci. Każdy element jest ważny i na tym polega nasza praca zbiorowa. Całkiem jak historia. A tę chcemy pokazać we wszystkich odcieniach szarości. Wbrew obowiązującej coraz bardziej czarno-białej wizji rzeczywistości chcemy pokazać, że w gruncie rzeczy jest ona daleka od skrajności, nawet wtedy gdy dzieje się na naszych oczach. Żaden obrót spraw nie jest zbyt nieprawdopodobny, zaś nasza skłonność do oceniania innych z perspektywy pełnego brzucha i tarasu z widokiem, jest jedynie nieudolną próbą usprawiedliwienia własnych grzechów. Kristin Hannah napisała: «Miłość pokazuje nam, kim chcemy być. Wojna pokazuje, kim jesteśmy.» Nic dodać, nic ująć.”

Premiera musicalu „Piloci” już jesienią! Patronat medialny nad musicalem "Piloci" objął min. portal Aviation24.pl.

Źródło informacji i zdjęć: Teatr Muzyczny Roma

Czytany 1929 razy Ostatnio zmieniany piątek, 23 czerwiec 2017 10:06

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top