piątek, 23 czerwiec 2017 09:46

Kulisy musicalu "Piloci". Trwają próby w teatrze "Roma".

Napisane przez Teatr Muzyczny Roma
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już prawie wakacje, a Teatr Roma nie przerywa pracy nad spektaklem muzycznym "Piloci". Na Dużej Scenie trwają intensywne próby. Oto, co mówią o nich aktorzy.

roma piloci musicalEdyta Krzemień, grająca rolę głównej bohaterki Niny: „Wkraczamy właśnie w interesującą fazę prób nad poszczególnymi scenami, rozmawiamy o postaciach, podejmujemy próby interpretacji ich zachowań, mamy na uwadze to że jesteśmy kreatorami ich charakterów, mamy po kilka pomysłów dziennie… Akcja rozwija się w dużym tempie na wielu planach jednocześnie, a nasi bohaterowie to postacie uwikłane w różne sytuacje z życia wzięte. Musimy to dobrze przemyśleć, aby widz mógł swobodnie podążać za treścią musicalu i historiami naszych bohaterów – a wszystko to w towarzystwie zaawansowanej technologicznie scenografii, z którą także musimy nauczyć się współpracować.”

roma musical pilociJanusz Kruciński, jako Prezes: „Jako czarny charakter jestem na przegranej pozycji. Ale z drugiej strony – nie ma dobrej fabuły bez takiej postaci. Każdy element jest ważny i na tym polega nasza praca zbiorowa. Całkiem jak historia. A tę chcemy pokazać we wszystkich odcieniach szarości. Wbrew obowiązującej coraz bardziej czarno-białej wizji rzeczywistości chcemy pokazać, że w gruncie rzeczy jest ona daleka od skrajności, nawet wtedy gdy dzieje się na naszych oczach. Żaden obrót spraw nie jest zbyt nieprawdopodobny, zaś nasza skłonność do oceniania innych z perspektywy pełnego brzucha i tarasu z widokiem, jest jedynie nieudolną próbą usprawiedliwienia własnych grzechów. Kristin Hannah napisała: «Miłość pokazuje nam, kim chcemy być. Wojna pokazuje, kim jesteśmy.» Nic dodać, nic ująć.”

Premiera musicalu „Piloci” już jesienią! Patronat medialny nad musicalem "Piloci" objął min. portal Aviation24.pl.

Źródło informacji i zdjęć: Teatr Muzyczny Roma

Czytany 2210 razy Ostatnio zmieniany piątek, 23 czerwiec 2017 10:06

Artykuły powiązane

 • Wielki piknik lotniczy pod Warszawą już w ten weekend. Orliki z Harvardami po raz pierwszy razem!

  12 godzin pokazów lotniczych, 55 statków powietrznych na niebie i mnóstwo atrakcji dla uczestników - będzie się działo! Podniebne akrobacje ulubionych zespołów lotniczych w Polsce, zjawiskowe pokazy zabytkowych statków powietrznych, gwiazdorski turniej golfa i mnóstwo atrakcji dla całych rodzin - to wszystko podczas dwudniowego pikniku lotniczego Sky Show Sobienie, który odbędzie się w dniach 16-17 czerwca, w Sobieniach Szlacheckich pod Warszawą.

 • Richard Kornicki, syn majora Franciszka Kornickiego na dwusetnym przedstawieniu "Pilotów".

  Świętowanie dwusetnego przestawienia w tak doborowym towarzystwie to dla nas prawdziwy zaszczyt i wyróżnienie. Podczas wczorajszego spektaklu gościliśmy Richarda Kornickiego – syna wielce zasłużonego pilota RAF-u, majora Franciszka Kornickiego. - informuje Teatr Muzyczny Roma.

 • Uroczyste odsłonięcie pomnika ku czci poległym w 1939 r. lotnikom.

  W dniu 25.05.2018r. dowódca 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego p.o. Robert GURZĘDA, szef sztabu ppłk Krzysztof BIEŃ, kapelan garnizonu Łask ks. kan. ppłk Krzysztof MAJSTEREK oraz kompania honorowa wzięli udział w uroczystym odsłonięciu pomnika w lesie k. Gór Prusinowskich.

 • Odrestaurowana Memphis Belle odsłonięta w Muzeum Narodowym Sił Powietrznych USA.

  Siedemdziesiąt pięć lat temu 17 maja 1943 r. załoga bombowca B-17F Memphis Belle ukończyła 25. misję bojową w okupowanej przez nazistów Europie. Pokonali nieprzezwyciężone siły przeciwnika, stając się załogą pierwszego ciężkiego bombowca Sił Powietrznych Sił Zbrojnych USA, który w ten sposób ukończył z powodzeniem 25 misji i powrócił szczęśliwie do Stanów Zjednoczonych.

 • Rok temu zmarł kpt. Alex Herbst. W Polsce będzie można zobaczyć film o tym pilocie.

  Rok temu, dokładnie 25 maja, a 26 maja czasu polskiego, zmarł pilot kpt. Alex Herbst. Jeden z ostatnich jeszcze żyjących pilotów polskich dywizjonów uczestniczących w powietrznych walkach II Wojny Światowej. Witold Aleksander Herbst urodził się w 1919 r. w Warszawie. Już jako nastolatek zapragnął latać.

 • Noc Muzeów w Muzeum Lotnictwa Polskiego - Pierwsze odrzutowce.

  W piątek , 18 maja 2018 o godzinie 20:00 w Noc Muzeów, w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbędzie się spotkanie pasjonatów awiacji aby porozmawiać o pierwszych odrzutowcach.

 • Polskie Gokarty w Anglii promują waleczny Dywizjon 303.

  W Wielkiej Brytanii od pewnego czasu działa team kartingowy, który przyjął nazwę "Dywizjon 303". Jego twórcy w ten sposób chcą promować Polskę i pamięć o walecznych pilotach z Dywizjonu 303. Jak możemy przeczytać na stronie polskikarting.pl być może klub dostanie dofinansowanie na rozwój od rządu polskiego.

 • 110 lat temu urodziła się Janina Lewandowska, zamordowana w Katyniu.

  Lubiła chodzić własnymi ścieżkami, często wbrew ojcu, który był jedną z najbardziej szanowanych postaci w przedwojennej Polsce. Marzyła o karierze śpiewaczki, potem o lataniu maszynami z biało-czerwoną szachownicą na skrzydłach. I właśnie to marzenie zaprowadziło ją do dołów śmierci w Katyniu. 78 lat temu została zamordowana ppor. Janina Lewandowska.

 • O legendzie polskiego lotnictwa z Katarzyną Ochabską w Muzeum Sił Powietrznych.

  Zapraszamy na spotkanie autorskie z Katarzyną Ochabską, autorką biografii asa przestworzy  gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego. Podczas spotkania będziemy mogli zapoznać się z wieloma nieznanymi wątkami z życia legendy polskiego lotnictwa, i szczególnie interesującego okresu powojennego.  W czasie spotkania prezentowana będzie wystawa „Gen. bryg pil. Stanisław Skalski 1915-2004”.

 • Płyta winylowa z Musicalu Piloci już dostępna!

  Do tego dnia przygotowywaliśmy się długie miesiące. - Możemy przeczytać na stronie internetowej Teatru Roma - Jesteśmy dumni, że udało nam się pomyślnie sfinalizować proces produkcji muzycznej i jako pierwszy teatr w Polsce możemy pochwalić się wydawnictwem w postaci czarnej płyty i to w edycji limitowanej.

Top