piątek, 30 czerwiec 2017 08:35

Flight Simulation Company z dumą informuje o zakupie nowego symulatora lotu B787-9.

Napisane przez Flight Simulation Company BV
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jest to nowy symulator który dołączy do istniejącej floty symulatorów w centrum szkoleniowym FSC na lotnisku Schiphol w Amsterdamie. Symulator lotu klasy FFS poziom D będzie gotowy do użytku w lipcu 2018 roku.

Symulator zostanie wyprodukowany przez firmę L3 Commercial Training Solutions (CTS) i będzie najnowszym modelem RealitySeven. Zostanie skonfigurowany z oba typami silników: GE NX-1B i RR TRENT 1000. Umowa zawiera opcję zakupu drugiego urządzenia B787 FFS z dostawą w późniejszym terminie.

Dodając symulator B787-9 do swojej floty, FSC nie tylko będzie służył swoim obecnym klientom, ale także liczy na powiększenie grupy klientów o nowych operatorów B787, zwłaszcza biorąc pod uwagę lokalizację Amsterdamu dobrze połączonego z resztą świata.

Komentując umowę, Alan Crawford, prezes L3 CTS powiedział:

"Rok 2017 wykazuje stały wzrost w sektorze międzynarodowego lotnictwa cywilnego a co za tym idzie, wzrastające zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pilotów. Cieszymy się, że nasz symulator B787-9 będzie wspierał możliwości szkolenia FSC służąc jego globalnej bazie klientów. Umowa ta jest uwieńczeniem bardzo udanego roku dla firmy L3 Commercial Training Solutions; Oczekujemy wieloletniej bliskiej współpracy z firmą Flight Simulation Company. "

FSC

Spółka Flight Simulation Company B.V. oferuje wachlarz szkoleń dla linii lotniczych zarówno dry lease jak i wet lease. FSC oferuje przede wszystkim szkolenia na symulatorach typu Full Flight oraz FTD Airbus i Boeing: A320, A330; B737CG, B737NG, B747-400, B767, B777, Embraer 170/190 oraz Dornier 328Jet. Szkolenia obejmują duży zakres tematyczny i są dedykowane dla pilotów jak również załogi pokładowej.

Szkolenia są dopasowane do specyficznych wymogów ponad 100 linii lotniczych szkolących się obecnie w ośrodku szkoleniowym FSC w Amsterdamie.

FSC posiada obecnie 11 symulatorów lotu typu FFS w swojej głównej siedzibie na lotnisku Schiphol w Amsterdamie, jeden w Mönchengladbach (Niemcy) oraz jeden w Budapeszcie (do wyłącznego użytku linii lotnicznej Wizzair).

fsc symulator b787L3 Commercial Training Solutions (L3 CTS) jest światowym liderem w dostarczaniu inteligentnych kompleksowych rozwiązań szkoleniowych dla pilotów i personelu technicznego. L3 CTS dostarcza pełny zakres najnowocześniejszych rozwiązań szkoleniowych, w tym szkolenia pilotów kadetów, szkolenia lotnicze, pozyskiwanie personelu lotniczego, wsparcie dla ośrodków szkoleniowych i urządzeń symulujących loty o wysokiej jakości. Firma ma siedzibę w Crawley w Wielkiej Brytanii i świadczy usługi w oparciu o swoje siedziby w Southampton, Bournemouth i Coventry w Wielkiej Brytanii; Minnesota, Floryda i Arizona w Stanach Zjednoczonych; Hamilton, Nowa Zelandia; i Bangkok, Tajlandia. L3 CTS należy do grupy Electronic Systems.

Źródło informacji i zdjęć: Flight Simulation Company BV

Czytany 1354 razy Ostatnio zmieniany piątek, 30 czerwiec 2017 08:42

Artykuły powiązane

 • Salut wodny na powitanie B737-700 - to nowy samolot na trasie pomiędzy Krakowem a Amsterdamem.

  Dd sezonu zimowego 2018/2019 (start 29 października b.r.) z Krakowa do Amsterdamu można polecieć – Boeingiem B373-700 KLM, który zabiera na pokład 142 pasażerów. Z tej okazji wczoraj na krakowskim lotnisku powitano go tradycyjnym salutem wodnym.

 • Symulator Boeinga 787 Dreamliner w Warszawie.

  10 października 2018 roku, po raz pierwszy w Polsce symulator Boeinga 787 Dreamliner pojawił się w hotelu Renaissance przy Lotnisku Chopina w Warszawie.

 • Instytut Lotnictwa zaprasza na EDC Hackathon 2018 – Flight Simulator.

  12 października 2018 w czasie 9. Nocy w Instytucie Lotnictwa, odbędzie się druga edycja Hackathonu organizowanego przez Engineering Design Center (EDC).

 • Na Podkarpaciu startuje projekt, który łączy branżę lotniczą i turystyczną.

  29 czerwca br. w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym „Aeropolis” w Jasionce k. Rzeszowa podpisano umowę o dofinansowanie projektu „Europejskie Centrum Symulatorów Lotniczych”. Jego celem jest wprowadzenie na rynek marki „Royal Fly” związanej z usługami symulatorów lotniczych w obszarach edukacyjno-szkoleniowym i rozrywkowym. O realizacji projektu na Podkarpaciu zadecydowały unikalne zaplecze techniczne oraz jakość kapitału ludzkiego.

 • Dreamliner poleci z Biało-Czerwonymi Iskrami na Air Show w Radomiu!

  Jak informują organizatorzy Air Show 2018, 14 czerwca 2018 r. na terenie 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu odbyła się konferencja prasowa sekretarza stanu w MON Ministra Wojciecha Skurkiewicza, dotycząca stanu przygotowań do tegorocznych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2018.

 • Biało-czerwony Dreamliner LOT-u. SP-LSC przyleci już w czerwcu.

  W fabryce Boeinga w Everett zakończyło się właśnie malowanie najnowszego z Dreamlinerów w wersji 787-9. Wyjątkowa biało-czerwona maszyna zarejestrowana jako SP-LSC upamiętnia 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Pamiętacie historię Ikara? Nie bądź jak on i ląduj bezpiecznie.

  Ludzie chcieli wznieść się w przestworza od kiedy nasza pamięć sięga. Poczucie wolności i możliwość spojrzenia na świat z zupełnie innej perspektywy była niezwykle kusząca, od kiedy pierwsi ludzie spojrzeli w górę. O ile dla Ikara i pewnie setek podobnych mu śmiałków kończyło się to tragicznie, to ich kolejne próby przybliżały ludzkość do upragnionego celu…

 • LOT włącza do floty dziesiątego Dreamlinera. Nowy boeing 787-9 poleci dziś z pasażerami do Toronto.

  Dreamliner 787-9 zarejestrowany jako SP-LSB wylądował w Warszawie po locie z lotniska Paine Field obok Seattle. Odrzutowiec zabiera na pokład 294 pasażerów, o 42 więcej niż mniejsza wersja 787-8. Samolot dołączył do dziewięciu Dreamlinerów dwóch wersji wykorzystywanych obecnie przez LOT. Przewoźnik czeka na dostawy zakontraktowanych kolejnych pięciu maszyn tego typu.

 • Czy można nauczyć się pilotować Boeinga 737-800 w pół godziny?

  Postanowiliśmy to sprawdzić składając wizytę z symulatorze Boeinga 737-800, który znajduje się w warszawskim AirPoint. Teoretycznie wszystko wygląda na proste, szczególnie podczas startu, jednak schody zaczynają sie podczas lądowania.

 • Symulator KRK Marshaller dostępny w centrum edukacji lotniczej Kraków Airport.

  Krakowskie lotnisko wspiera innowacje i edukację. Simpro – producent profesjonalnych symulatorów szkoleniowych w wirtualnej rzeczywistości, którego pomysłodawcą jest krakowska spółka Nano Games – nawiązał współpracę z jedynym w Polsce Centrum Edukacji Lotniczej zlokalizowanym przy lotnisku.W ramach podpisanej umowy, Simpro dostarczył do Centrum moduł symulacyjny. Urządzenie pozwala użytkownikom na interakcję z wykreowanymi w wirtualnej rzeczywistości (VR) elementami infrastruktury portu lotniczego. Rozwiązanie jest już dostępne dla odwiedzających Centrum.

Top