sobota, 01 lipiec 2017 15:37

Wzmocnienie środków ochrony zamiast zakazu wnoszenia elektroniki przed odlotami do USA.

Napisane przez ULC
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Autor zdjęcia: Mariusz Barszcz / Aviation24.pl Autor zdjęcia: Mariusz Barszcz / Aviation24.pl

Administracja amerykańska w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na lotniskach, podjęła decyzję o wzmocnieniu środków ochrony wszystkich rejsów do Stanów Zjednoczonych, w tym również z Polski. Wdrożenie środków zalecanych przez stronę amerykańską jest warunkiem niewprowadzania zakazu przewozu laptopów i większych urządzeń elektronicznych w bagażu kabinowym.

Środki ochrony dotyczyć będą m.in.:
•    wzmożenia kontroli bezpieczeństwa pasażerów,
•    zwiększenia częstotliwości kontroli bezpieczeństwa urządzeń elektronicznych,
Wzmocnienie środków ochrony ma na celu podniesienie poziomu ochrony lotnictwa w sposób jak najmniej uciążliwy dla pasażerów. Należy się jednak liczyć z tym, że służby ochrony na lotnisku mogą wykonywać więcej czynności kontrolnych, niż dotychczas. Dlatego przed lotem do USA warto przybyć na lotnisko wcześniej, aby uniknąć możliwych niedogodności, związanych z wydłużeniem czasu odprawy. Każdy pasażer musi się również liczyć z koniecznością przedstawienia do kontroli przewożonych urządzeń elektronicznych. Ich wcześniejsze zgłoszenie oraz przygotowanie do kontroli z pewnością usprawni i skróci jej przebieg.
„Bezpieczeństwo pasażerów podróżujących drogą powietrzną jest dla nas priorytetem. Dlatego będziemy kontynuować praktykę dostosowywania środków ochrony do aktualnego poziomu zagrożenia” – powiedział Piotr Samson Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego.
Urząd Lotnictwa Cywilnego na bieżąco współpracuje z PLL LOT, oferującymi połączenia bezpośrednie do USA, z polskimi portami lotniczymi, Strażą Graniczną oraz z Komisją Europejską w celu wdrożenia środków zgodnie z wytycznymi administracji USA.

Źródło informacji: Urząd Lotnictwa Cywilnego / http://www.ulc.gov.pl/pl/publikacje/wiadomosci/4231-wzmocnienie-srodkow-ochrony-zamiast-zakazu-wnoszenia-elektroniki-przed-odlotami-do-usa

Czytany 1133 razy Ostatnio zmieniany sobota, 01 lipiec 2017 16:11

Artykuły powiązane

Top