sobota, 01 lipiec 2017 16:11

Bez paliwa AVGAS na lotnisku w Rudnikach.

Napisane przez Aeroklub Polski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło grafiki: Aeroklub Częstochowski Źródło grafiki: Aeroklub Częstochowski

Uwaga piloci planujący przylot na lotnisko Rudniki (EPRU). Aeroklub Częstochowski nie ma możliwości tankowania paliwa na stacji znajdującej się na terenie lotniska. Sprzedaż paliwa lotniczego (AVGAS 100LL) została wstrzymana do odwołania.

Aeroklub Częstochowski nie ponosi żadnej winy za zaistniałą sytuację i nie ponosi odpowiedzialności za niedogodności z tego tytułu wynikające. Brak paliwa lotniczego w sprzedaży jest efektem niedostosowania przepisów do warunków, w których działają aerokluby.

Aeroklub Częstochowski stara się o uzyskanie koncesji na sprzedaż paliwa lotniczego.

Gdyby sytuacja znów uległa zmianie, aeroklub poinformuje o tym na stronie Aeroklubu Częstochowskiego  i na Facebooku.

Źródło informacji: http://www.aeroklub-polski.pl/aktualnosci/bez-paliwa-avgas-na-lotnisku-w-rudnikach/

Czytany 1303 razy Ostatnio zmieniany sobota, 01 lipiec 2017 16:19

Artykuły powiązane

 • Rudniki koło Częstochowy z certyfikatem lotniska publicznego o ograniczonej certyfikacji.

  W dniu 10 września 2018 roku Wiceprezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Michał Witkowski wręczył certyfikat lotniska użytku publicznego Rudniki k/Częstochowy (EPRU), dla którego została wydana decyzja o ograniczonej certyfikacji, Aeroklubowi Częstochowskiemu oraz zarządzającemu tym lotniskiem, tj. spółce Aero Partner Sp. z o.o.

 • Wysokotoksyczne materiały pędne satelit. Badania w Instytucie Lotnictwa.

  Projekt Assessment of High Performance Green Propellants – HPGP (ESA) (pol. Ocena wysoko wydajnych ekologicznych materiałów pędnych) realizowany przez Zakład Technologii Kosmicznych Instytutu Lotnictwa wraz z Thales Alenia Space Polska (liderem projektu), Instytutem Przemysłu Organicznego oraz Thales Alenia Space Francja na zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

 • Zawody w celności lądowania na lotnisku w Rudnikach.

  Aeroklub Częstochowski na lotnisku w Rudnikach na coroczne zawody w celności lądowania zaprosił wszystkich pilotów i sympatyków sportów lotniczych.

 • Wyścigi dronów podczas 6. Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki 2017.

  Przełomowa – 6. edycja ParaRudnik. Już w najbliższy weekend na lotnisku w Rudnikach, poza lubianymi Targami Lotnictwa Lekkiego, odbędą się niezwykle widowiskowe wyścigi dronów – Drone Race.

 • Nowe paliwo do rakiet z Polski?

  Czy Polacy doprowadzą do przełomu w lotach kosmicznych? Naukowcy z kilkunastu krajowych firm i instytucji na zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej prowadzą badania nad nowym typem paliwa do silników rakietowych. Ma ono być mniej szkodliwe i znacznie tańsze niż substancja używana obecnie. Liderem projektu jest spółka działająca w branży zbrojeniowej.

Top