środa, 05 lipiec 2017 10:42

EASA proponuje zmiany legislacyjne dotyczące dronów.

Napisane przez ULC
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Autor zdjęcia: Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21) - Flugtag Walldorf 2015. Źródło: Wikimedia.com . Licencja: Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe. Autor zdjęcia: Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21) - Flugtag Walldorf 2015. Źródło: Wikimedia.com . Licencja: Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe.

5 lipca 2017, w siedzibie Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) w Kolonii, odbędzie się prezentacja europejskich propozycji legislacyjnych w zakresie dronów.

Prezentację będzie można śledzić on-line, do czego zachęcamy wszystkich użytkowników bezzałogowych statków powietrznych. W czasie prezentacji będzie można również brać aktywny udział w dyskusji oraz zgłaszać swoje uwagi. Urząd Lotnictwa Cywilnego będzie reprezentował pracownik Departamentu Bezzałogowych statków Powietrznych.
Szczegóły dotyczace transmisji znajdą Państwo na stronie EASA.Prezentacja odnosi się do opublikowanych w maju propozycji, zawartych w dokumencie „NPA 2017-05”, do którego również można zgłaszać uwagi. Wszelkie potrzebne informacje oraz treść propozycji znajdą Państwo na stronie EASA.

Źródło informacji: http://www.ulc.gov.pl/pl/publikacje/wiadomosci/4236-easa-proponuje-zmiany-legislacyjne-dotyczace-dronow-relacja-on-line

Czytany 707 razy Ostatnio zmieniany środa, 05 lipiec 2017 12:57

Artykuły powiązane

 • Ryanair ponownie wzywa klientów do przestrzegania zasad przewozu bagażu podręcznego.

  Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce, dziś (18 sierpnia) ponownie wezwała klientów do przestrzegania zasad przewozu bagażu podręcznego. Niestety w ostatnim czasie zasady te były nagminnie łamane, co skutkowało opóźnieniami lotów w samym szczycie sezonu.

 • Kto pyta mniej błądzi: Jak wcześnie można złożyć FPL?

  Na omówienie przygotowania do lotu zużyto już zapewne całe hektolitry atra-mentu i tysiące gęsich piór, nie wspominając o ołówkach. Tym niemniej – jak się okazuje temat ten nadal pozostaje jakby niedomówiony do końca, zwłaszcza w zakresie czasu składania FPL i związanych z tym konsekwencji.

 • Drony w Aeroklubie Polskim – przełomowe spotkanie ws. rozwoju sportu dronowego w Polsce.

  Dynamiczny rozwój bezzałogowców i ich zastosowania w wielu dziedzinach życia ma przełożenie na szybki wzrost popularności sportu dronowego w związku z czym Aeroklub Polski zaprosił fachowców w dziedzinie sportów dronowych oraz delegata do FAI na spotkanie dotyczące przyszłości sportu dronowego w Polsce.

 • Kto pyta (m)nie(j) błądzi: SNOWTAM 2017 – Jaki format?

  Jak wszystko na świecie, lato także ma swój koniec. Kończą się wakacje i zanim się zorientujemy już nas dopadnie nasza „ukochana” aura zimowa – wstawa-nie po ciemnicy, odśnieżanie, skrobanie szyb i tak dalej. Olśniewająca wprost i jakaż radosna perspektywa…

 • Egzaminy teoretyczne – nowa baza pytań ECQB.

  Jak informuje strona internetowa Urzędu Lotnictwa Cywilnego: - Od sesji we wrześniu 2017 roku egzaminy na licencje CPL, ATPL oraz uprawnienia IR, EIR, CB(IR) przeprowadzane będą w oparciu o aktualną wersję bazy pytań ECQB 4.0. Nowa baza pytań zawiera około 10% nowych pytań, a kolejne 10% pytań zostało zaktualizowanych.

 • Certyfikat dla lotniska Wrocław-Strachowice.

  1 sierpnia 2017 r., po pomyślnie przeprowadzonym procesie certyfikacji, Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego wydał certyfikat dla lotniska Wrocław-Strachowice (EPWR). Certyfikat wydano na czas nieokreślony.

 • Podręcznik klasyfikacji zdarzeń lotniczych dostępny na stronie ULC.

  Na stronie internetowej Urzędu Lotnictwa Cywilnego został opublikowany „Podręcznik klasyfikacji zdarzeń lotniczych” (tzw. „Occurrence Category”) według systematyki ICAO ADREP oraz ECCAIRS 5 dla organizacji lotniczych, zgodny z wymogami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 376/2014. Podręcznik jest dostępny w zakładce „Zarządzanie bezpieczeństwem”.

 • Globalny Plan Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym na lata 2017 – 2019.

  Urząd Lotnictwa Cywilnego opublikował polskie tłumaczenie Globalnego Planu Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym na lata 2017 – 2019 (ICAO Doc 10004 Global Aviation Safety Plan 2017 – 2019). GASP jest dokumentem strategicznym, którego celem jest uporządkowanie planowania bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym na poziomie globalnym.

 • Przebazowanie 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

  Od dnia 06.07.2017 r. zgodnie z "Planem wyłączeń i utrudnień w eksploatacji lotnisk w 2017 roku" na terenie 12. BBSP przebazowany został Komponent Lotniczy z 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego ze Świdwina.

 • Informacja dla Spotterów i miłośników lotnictwa – jak się zachować w rejonie lotniska.
  W związku z nadchodzącymi wydarzeniami w dniach 5-7 lipca br. przypominamy zasady obowiązujące miłośników lotnictwa, którzy przyjadą na lotnisko lub w jego okolice, aby zobaczyć operacje samolotów specjalnych-państwowych.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top