poniedziałek, 10 lipiec 2017 12:37

W Radomiu powstaje film „Lady From Hell”. Będzie opowiadał historię o amerykańskich pilotach.

Napisane przez Dami TV
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Źródło screenu: Film udostępniony na stronie Dami TV Źródło screenu: Film udostępniony na stronie Dami TV

W Radomiu trwają zdjęcia do historycznego dokumentu „Lady From Hell”. Film opowiada historię załogi amerykańskiego bombowca B-17. Reżyserem jest znany historyk Przemysław Bednarczyk.

W marcu 1945 roku bombowiec awaryjnie lądował na lotnisku na Sadkowie. Został uszkodzony podczas misji bojowej nad Niemcami. - Niebagatelne wydarzenie. Lądowanie latającej fortecy w Radomiu. Obecność amerykańskich pilotów na głównej ulicy miasta umknęła gdzieś niepostrzeżenie pamięci zbiorowej radomian. Dotykając kolejnych epizodów przy realizacji tego filmu odkrywamy fascynująca historię – mówi Przemysław Bednarczyk, reżyser filmu.

Reportaż można zobaczyć tutaj: http://dami24.pl/component/k2/item/9608-w-radomiu-powstaje-film-o-amerykanskich-pilotach

Za zdjęcia odpowiada Wojciech Pronin. - Zdjęcia przebiegają w znakomitej atmosferze. Wszyscy, którzy uczestniczą w realizacji tego filmu, świetnie się bawią. Trafiłem na znakomity zespół aktorski. To szczególnie ułatwia realizację takiego zadania. Koledzy odtwarzający role załogi amerykańskiego bombowca wczuwają się w role i świetnie czują się w amerykańskich uniformach – dodaje Przemysław Bednarczyk.
Zdjęcia do dokumentu kręcone są w miejscach, w których przebywali amerykańscy żołnierze. Między innymi przed Pałacem Ślubów przy ulicy Moniuszki i na ulicy Żeromskiego - Premiera filmu i oficjalne show pod tytułem „Lady From Hell” będą miały miejsce 25 sierpnia, w piątek o godzinie 19.45 na radomskich fontannach przy Placu Konstytucji 3 Maja – mówi Przemysław Bednarczyk.
Film będzie elementem historycznego show, podczas którego wystąpią także między innymi historyczne grupy rekonstrukcyjne. Show „Lady From Hell” będzie także częścią imprez towarzyszących Air Show 2017, które odbędzie się na lotnisku na Sadkowie 26 i 27 sierpnia.

Materiał udostępniony przez Dami TV / http://dami24.pl/component/k2/item/9608-w-radomiu-powstaje-film-o-amerykanskich-pilotach

Czytany 2640 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 lipiec 2017 12:53

Artykuły powiązane

Top