Najnowsze informacje
wtorek, 18 lipiec 2017 10:33

Mistrzostwa ratownictwa medycznego z udziałem śmigłowca BLACK HAWK.

Napisane przez PZL Mielec
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: PZL Mielec Źródło zdjęcia: PZL Mielec

19 załóg z całego kraju rywalizowało w I Podkarpackich Regionalnych Mistrzostwach Polski w ratownictwie medycznym.

Główne cele mistrzostw to zbieranie doświadczeń zawodowych, utrwalanie wiedzy, ćwiczenia, integracja środowiska medycznego, wymiana doświadczeń. Trzydniowa impreza była pierwszą tego typu w naszym regionie. Zorganizowane w Mielcu zawody są eliminacjami do Mistrzostw Polski.

Zawodnicy sprawdzali swoje kompetencje w testach wiedzy i konkurencjach sprawnościowych oraz wzięli udział w 6 zadaniach medycznych, w tym dwóch nocnych. Scenariusze zadań obejmowały symulację wypadku i interwencji w domu chorego,  interwencję ratowników przy śmigłowcu BLACK HAWK, który przetransportował poszkodowanego żołnierza.

Wielozadaniowy helikopter BH jest najczęściej wybieraną tego typu maszyną do misji SAR i  CSAR  przez amerykańskie siły zbrojne i 30 innych operatorów wojskowych, działających we wszystkich strefach klimatycznych.

Śmigłowiec zaprojektowany jest  w ten sposób, by można go było serwisować w warunkach polowych, a także szybko rekonfigurować na potrzeby różnych misji bojowych i  humanitarnych.

Więcej zdjeć zobaczysz na: http://www.pzlmielec.pl,187,mistrzostwa-ratownictwa-medycznego-z-udzialem-smiglowca-black-hawk.html

Czytany 1014 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 18 lipiec 2017 10:36

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top