środa, 19 lipiec 2017 15:42

Wylot brytyjskiej pary książęcej z Wojskowego Portu Lotniczego Warszawa - Okęcie.

Napisane przez 1BLTr
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Wojskowym Porcie Lotniczym Warszawa - Okęcie uroczyście pożegnano brytyjską parę książęcą. Książę i Księżna Cambridge przebywała w Polsce trzy dni. Była to ich pierwsza wizyta w Europie Środkowo-Wschodniej i pierwsza poza krajami Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, w której udział wzięły ich dzieci - książę George i księżniczka Charlotte.

Pierwszy miesiąc tegorocznych wakacji obfituje w szereg ważnych wizyt dyplomatycznych przedstawicieli najpotężniejszych państw świata w Polsce.
Na początku lipca w Wojskowym Porcie Lotniczym Warszawa-Okęcie powitaliśmy Prezydenta Stanów Zjednoczonych - Donalda J. Trumpa, natomiast w ubiegłym tygodniu w stolicy gościł przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej - Xi Jinping.

W poniedziałek, 17 lipca br. do Warszawy przylecieli reprezentujący brytyjską rodzinę królewską - Książę William i księżna Kate z dziećmi  - 4-letnim George'em i 2-letnią Charlotte. To pierwsza wizyta pary książęcej w Polsce.

Obsługa ruchu lotniczego związanego z tak prestiżowymi wydarzeniami wymagała skutecznej współpracy żołnierzy 1. Bazy Lotnictwa Transportowego, funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa oraz pracowników Lotniska im. Chopina.

Tekst: kpt. Anna Żuchowska
Foto: kpt. Anna Żuchowska, mł. chor. Jacek Grześkowiak (1BLTr)

Czytany 921 razy Ostatnio zmieniany środa, 19 lipiec 2017 15:50

Artykuły powiązane

 • Jasionka przygotowana na mgły. ILS CAT II już funkcjonuje.

  Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” Sp. z o.o. uzyskał w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego certyfikat uprawniający do wykonywania operacji lądowania w warunkach ograniczonej widzialności dla Cat II na drodze startowej na kierunku 27. Dokument ten potwierdza poprawność działania systemu precyzyjnego naprowadzania oraz gotowość lotniska do jego prawidłowej obsługi.

 • Na lotnisku w Jasionce uruchomiono darmowe ładowarki do telefonów.

  Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” we współpracy z PGE Obrót zainstalował trzy stacje energii, umożliwiające bezpłatne naładowanie telefonów. Punkty ładowania dostępne są zarówno dla pasażerów strefy ogólnej, jak i zastrzeżonej.

 • Kraków Airport wspiera rozwój kosmicznych technologii.

  Kraków Airport podpisał umowę z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie w sprawie współpracy z Kołem Naukowym AGH Space Systems. Zawarta umowa z Kraków Airport pozwoli studentom AGH w Krakowie na rozwój projektu łazika planetarnego Kalman. Technologie zastosowane w łaziku mogą sprawdzić się także w pojazdach autonomicznych, umożliwiających dotarcie do trudnodostępnych miejsc. Studenci z Koła Naukowego AGH Space Systems podzielą się swoją wiedzą w Centrum Edukacji Lotniczej w Kraków Airport.

 • Dzisiaj otwarto Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

  Dzisiaj dzieci przejęły we władanie Centrum Edukacji Lotniczej w Kraków Airport. To unikatowe przedsięwzięcie. Krakowskie lotnisko jest jedynym w Polsce portem lotniczym posiadającym taki ośrodek. Zadaniem centrum jest przybliżenie, w ciekawy i przystępny dla różnych grup wiekowych sposób, wiedzy z zakresu lotnictwa. W centrum będzie można m.in. poznać zasady funkcjonowania i organizacji lotniska.

 • Mimo zakończenia szczytu wakacyjnego, popularność lotów z warszawskiego portu nie maleje.

  We wrześniu, podobnie jak miesiąc wcześniej, port obsłużył 24 procent pasażerów więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. We wrześniu br. z usług Lotniska Chopina skorzystało 1,65 mln osób. W ciągu trzech kwartałów 2017 r. na lotnisku odprawiono 12,05 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 24,5 proc.

 • Otwarcie Centrum Edukacji Lotniczej na krakowskim lotnisku.

  Już w połowie października na terenie Kraków Airport rozpocznie swoją działalność Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Jest to unikatowy na skalę kraju ośrodek edukacyjny przybliżający zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację.

 • Agresywni pasażerowie usunięci z pokładu samolotu na warszawskim Okęciu.

  W towarzystwie funkcjonariuszy z Grupy Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie opuścili pokład samolotu dwaj młodzi mężczyźni (26 i 27 lat). Zachowanie obydwu podróżnych odbiegało od ogólnie przyjętych norm.

 • Lotnisko w Radomiu wciąż bez inwestora. Izraelska firma nie kupiła akcji.

  Izraelska spółka IHLS deklarowała wykup pakietu akcji spółki Port Lotniczy Radom nawet za 40 milionów euro. Miała rok na podjęcie decyzji. Termin upłynął 30 września. Efektów nie było. - Tej sprawy już nie ma - mówi Radosław Witkowski prezydent Radomia.

 • Zaprezentowano koncepcję wizualną hotelu przy lotnisku w Jasionce.

  Przedstawiciele Intercontinental Hotels Group, właściciela marki Holiday Inn Express oraz inwestora, spółki Chopin Airport Development zaprezentowali dziś (26.09.2017) w Jasionce koncepcję wizualną hotelu przylotniskowego, którego budowa rozpocznie się w pierwszej połowie 2018 roku. 120-pokojowy obiekt będzie jednym z najnowocześniejszych hoteli tej klasy w Europie. Ma służyć nie tylko pasażerom portu lotniczego, ale także klientom pobliskiej G2A Areny oraz licznym firmom ulokowanym w sąsiedztwie podrzeszowskiego lotniska.

 • Podsumowanie wakacji i zapowiedź sezonu zimowego na lotnisku w Krakowie.

  W lipcu i w sierpniu pasażerowie spędzali urlop głównie w Hiszpanii. Bardzo dużą popularnością cieszy się zainaugurowane na początku lipca połączenie PLL LOT do Chicago. Pasażerowie chętnie latają do Wielkiej Brytanii - oferowane przez czterech przewoźników loty stale cieszą się dużym zainteresowaniem. Niemal połowa pasażerów planujących urlop z przesiadką w jednym z europejskich hubów skorzystało z usług Lufthansy. W miesiącach wakacyjnych najczęściej z usług krakowskiego lotniska korzystali Polacy, Brytyjczycy i obywatele Stanów Zjednoczonych.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top