poniedziałek, 24 lipiec 2017 14:07

Polski pilot Łukasz Czepiela najszybszy w Rosji!

Napisane przez Redbull.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Podium Challenger Cup za Chibę / Autor: Mihai Stetcu / Red Bull Content Pool Podium Challenger Cup za Chibę / Autor: Mihai Stetcu / Red Bull Content Pool

Łukasz Czepiela wygrał jeden z dwóch wyścigów Challenger Cup rozegranych w Kazaniu.

W miniony weekend, w sportowej stolicy Rosji – jak nazywany jest Kazań – odbył się niesamowity spektakl jakim były zawody Mistrzostw Świata Red Bull Air Race. Podczas nich dwukrotnie rozegrano wyścigi serii Challenger Cup – przeznaczonej dla pilotów pretendujących do klasy mistrzowskiej. Choć pierwotnie miał rywalizować w niedzielę, sobotnie zmagania wygrał polski pilot - Łukasz Czepiela.

„Miałem się ścigać jutro. Okazało się, że ze względu na bardzo dużą ilość strąconych pylonów podczas treningów, nasze kwalifikacje zostały odwołane. Stwierdzono, że będzie lepiej, jeśli dzisiaj będzie się ścigało ośmiu, a jutro sześciu pilotów” – mówił w sobotę wieczorem Łukasz Czepiela. Sobotnim wyścigiem „odrabiano” nierozegrane zawody w Chibie, jednak Polak nie miał startować w Japonii, dlatego nie spodziewał się takiego rozwoju wypadków. „Mój wyścig z Kazania został przekwalifikowany na wyścig z Chiby. Myślę, że ta niespodzianka podziałała na umysły reszty, która się trochę spaliła – mieliśmy bardzo dużo kar. Ja postawiłem nie na najszybszy czas, ale na bezbłędny przelot, no i zadziałało. Wyszło bardzo fajnie. Daniel (dop. Ryfa) mnie martwił, ale na ostatniej bramce trochę mu nie wyszło i dzięki temu się udało”.

Więcej przeczytasz na : https://www.redbull.com/pl-pl/red-bull-air-race-challenger-cup-kazan-2017-lukasz-czepiela

Czytany 1946 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 24 lipiec 2017 14:13

Artykuły powiązane

Top