czwartek, 27 lipiec 2017 12:08

Maja Kuczyńska: Latanie w innym wymiarze.

Napisane przez Redbull.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Maja Kuczyńska © Lauri Aapro / Red Bull Content Pool Maja Kuczyńska © Lauri Aapro / Red Bull Content Pool

„Wolność przestrzeni jest większa, ale pojawia się inne ograniczenie – czasu” – Maja opowiada o kursie spadochronowym.

Co się stanie, jeśli czołowa indoor skydiverka świata opuści tunel i spróbuje skakać ze spadochronem? Maja Kuczyńska właśnie to sprawdza i podzieliła się pierwszymi wrażeniami.

Maju, jesteś właśnie w Hiszpanii na kursie spadochronowym, jak wrażenia? Czy skydiving bez przedrostka „indoor” też daje radę?

Maja Kuczyńska: Jest super! Mam już za sobą 25 skoków i muszę przyznać, że skakanie ze spadochronem bardzo mi się podoba. Jestem w Hiszpanii w miejscowości Empuriabrava obok tunelu Windoor, gdzie często trenuję i startuje w zawodach. Ludzie są w porządku, organizacja perfekcyjna, nic tylko skakać! Według planu mam zaliczyć 40 skoków, także jeszcze trochę przede mną.

Opowiedz o pierwszych skokach, to był dla ciebie prawie debiut, bo jeden skok już kiedyś zaliczyłaś, ale jako dziewczynka…

…dziesięcioletnia. Zgadza się, skakałam z tatą, ale wtedy to była czysta zabawa, właściwie dobrze już tego nie pamiętam. Teraz po raz pierwszy mam profesjonalny kurs. Po 25 skokach dostałam już najniższą spadochronową licencję „A”. Ten drugi skok w życiu tutaj miałam w tandemie, żeby się oswoić jak to wszystko wygląda i co po kolei się robi. Ale potem skakałam już sama.

Całość wywiadu na : https://www.redbull.com/pl-pl/maja-kuczynska-wywiad-skoki-ze-spadochronem

Czytany 1524 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 27 lipiec 2017 12:12

Artykuły powiązane

Top