czwartek, 27 lipiec 2017 12:08

Maja Kuczyńska: Latanie w innym wymiarze.

Napisane przez Redbull.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Maja Kuczyńska © Lauri Aapro / Red Bull Content Pool Maja Kuczyńska © Lauri Aapro / Red Bull Content Pool

„Wolność przestrzeni jest większa, ale pojawia się inne ograniczenie – czasu” – Maja opowiada o kursie spadochronowym.

Co się stanie, jeśli czołowa indoor skydiverka świata opuści tunel i spróbuje skakać ze spadochronem? Maja Kuczyńska właśnie to sprawdza i podzieliła się pierwszymi wrażeniami.

Maju, jesteś właśnie w Hiszpanii na kursie spadochronowym, jak wrażenia? Czy skydiving bez przedrostka „indoor” też daje radę?

Maja Kuczyńska: Jest super! Mam już za sobą 25 skoków i muszę przyznać, że skakanie ze spadochronem bardzo mi się podoba. Jestem w Hiszpanii w miejscowości Empuriabrava obok tunelu Windoor, gdzie często trenuję i startuje w zawodach. Ludzie są w porządku, organizacja perfekcyjna, nic tylko skakać! Według planu mam zaliczyć 40 skoków, także jeszcze trochę przede mną.

Opowiedz o pierwszych skokach, to był dla ciebie prawie debiut, bo jeden skok już kiedyś zaliczyłaś, ale jako dziewczynka…

…dziesięcioletnia. Zgadza się, skakałam z tatą, ale wtedy to była czysta zabawa, właściwie dobrze już tego nie pamiętam. Teraz po raz pierwszy mam profesjonalny kurs. Po 25 skokach dostałam już najniższą spadochronową licencję „A”. Ten drugi skok w życiu tutaj miałam w tandemie, żeby się oswoić jak to wszystko wygląda i co po kolei się robi. Ale potem skakałam już sama.

Całość wywiadu na : https://www.redbull.com/pl-pl/maja-kuczynska-wywiad-skoki-ze-spadochronem

Czytany 1412 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 27 lipiec 2017 12:12

Artykuły powiązane

 • North American T-28 Trojan na Air Show w Radomiu.

  North American T-28 Trojan – amerykański samolot treningowy z silnikiem tłokowym używany przez wojska amerykańskie w latach 50. i 60. Po wycofaniu ze służby wiele z nich przeszło w ręce prywatne.

 • Amerykański Lockheed P-38 Lightning na Air Show w Radomiu.

  Lockheed P-38 Lightning to amerykański samolot myśliwski dalekiego zasięgu z okresu II wojny światowej. Szybki, silnie uzbrojony samolot używany do wielu zadań w różnorodnych warunkach walki. Samolot był zbudowany w układzie dwukadłubowym (tzw. latająca rama).

 • Austriacki spadochroniarz skacze z samolotu na którym za chwilę ląduje.

  Paul Steiner dołączył do swojej długiej listy skok spadochronowy, lądując na skrzydle tego samego samolotu, z którego wyskoczył wcześniej. 55-latek wyskoczył z hydroplanu 1500 metrów nad jeziorem Wolfgang w Salzburgu w Austrii i zatrzymał się na lewym skrzydle tuż po tym, jak samolot wylądował i zatrzymał się na wodzie.

 • 35 urodziny Łukasza Czepieli. Red Bull przygotował 5 filmów z tej okazji.

  „Panie pilocie, dziura w samolocie!” – wołał zapewne mały Łukasz do przelatujących odrzutowców w czasach, kiedy dzieci jeszcze nie przesiadywały całymi dniami z nosem w telefonie. A dziś?Czas leci, a Łukasz Czepielanieprzerwanie lata. Zobaczcie 5 filmów z udziałem niesamowitego, polskiego pilota, który obchodzi 35 urodziny.

 • Historia pierwszego skoku z ziemi wprost do samolotu. To było takie proste.

  Widzieliście film, w którym dwóch BASE jumperów w wingsuitach wsiada do samolotu w powietrzu? Sprawdźcie, jak kręcono „A Door in the Sky”.

 • Łukasz Czepiela przebiegł 15 km w Światowym Biegu Wings for Life.

  Ponad 100 000 osób na całym świecie pobiegło dla tych, którzy nie mogą. 6 maja w Poznaniu, spośród ponad 8000 uczestników, najszybszy okazał się Dariusz Nożyński, który uciekając przed Samochodem Pościgowym, kierowanym przez Adama Małysza, pokonał 66,86 km. Wśród kobiet, z wynikiem 48,13 km, lokalną zwyciężczynią została Wioletta Paduszyńska.

 • Rekord świata Skydive pobity przez Amy Chmelecki, która zebrała w jednym miejscu kobiece liderki sportowe.

  Amy Chmelecki od dawna uważana jest za jedną z najlepszych na świecie, a także wzór dla skoczków spadochronowych. Niedawno zaprosiła ponad dwadzieścia innych skoczków i jedne z najlepszych kobiet w innych dziedzinach na dwudniowy szczyt na Florydzie.

 • Wspomnienia Michała Gierlacha z Red Bull X-Alps 2017 cz. II.

  Michał Gierlach to znany wszystkim paralotniarz, który łączy ten sport z wędrówką wysokogórską. Jest najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w rankingu światowym pilotów FAI nieprzerwanie od 2013 roku.

 • Wspomnienia Michała Gierlacha z Red Bull X-Alps 2017.

  Michał Gierlach to znany wszystkim paralotniarz, który łączy ten sport z wędrówką wysokogórską. Jest najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w rankingu światowym pilotów FAI nieprzerwanie od 2013 roku.

 • Dwaj B.A.S.E. Jumperzy wsiedli do samolotu w powietrzu.

  Pamiętacie jak James Bond w odcinku pt: "Goldeneye" skacze w przepaść za Pilatusem PC-6/B2-H4 Turbo-Porter i po krótkim pościgu wskakuje w locie do środka tego samolotu? Scena ta rozgrywała się na autentycznym lotnisku Courchevel, usytuowanym we francuskich Alpach. Po 22 latach od sfilmowania tej zapierającej dech w piersiach scenie Fred Fugen i Vince Reffet skoczyli w przepaść, a wylądowali w samolocie zupełnie jak 007. Redakcja Redbull.pl zapytała ich jak do tego doszło.

Top