wtorek, 01 sierpień 2017 08:40

Sukces polskich żołnierzy w spadochroniarstwie.

Napisane przez 4SLSZ / OSWRiS
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 28-30 lipca 2017 r. odbyła się trzecia edycja Pucharu Świata w celności lądowania. Po Chorwacji i Słowenii przyszedł czas na szczęśliwe dla polskich żołnierzy Niemcy. Polscy żołnierze przywieźli dwa medale: złoty i srebrny.

Złoty medal w klasyfikacji indywidualnej zdobył sierż. Rafał Zgierski (6BPD), który z niesamowitym wynikiem – 3 cm (na 8 skoków) zdeklasował rywali i pokazał, że jego chwila nadeszła. Przypomnijmy, że w Słowenii miał drugi wynik, lecz z mniejszą ilością wyniku 0 wylądował na 4. miejscu. Po trzech edycjach zajmuje 2. miejsce za Włochem Paulo Filippinim.

Natomiast drużyna Poland Military Team wywalczyła srebrny medal w klasyfikacji drużynowej i w klasyfikacji PŚ po trzech zawodach również są na 2. miejscu. W skład srebrnej drużyny wchodzą żołnierze z Ośrodka Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego z Poznania oraz z 6 Brygady Powietrzno-Desantowej z Krakowa:

- st. chor. szt. Andrzej LAMCH (OSWRiS);

- sierż. Rafał ZGIERSKI (6BPD);

- st. kpr. Tomasz PODSTAWKA (6BPD);

- kpr. Tomasz RAPITA (OSWRiS);

- st. szer. Piotr KUT (OSWRiS).

Zawody rozgrywały się w niemieckiej miejscowości Peiting. Trudne warunki nie przeszkodziły jednak polskim spadochroniarzam. Po 8 kolejkach skoków udało się im po raz pierwszy w historii serii Pucharów Świata - World Cup Series stanąć na wysokim drugim miejscu. Następna szansa na walkę o najwyższe miejsce już w połowie sierpnia, kiedy to spadochroniarze będą reprezentować naszą armię we Włoskim Belluno.

Tekst: ppłk Wojciech Polczyk / OSWRiS
Zdjęcia: st. szer. Rafał Filus / OSWRiS

Czytany 1248 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 01 sierpień 2017 08:47

Artykuły powiązane

Top