wtorek, 01 sierpień 2017 08:47

Mistrzostwa Świata FAI Modeli Śmigłowców dla Seniorów i Juniorów w konkurencjach F3C i F3N 2017 dobiegły końca!

Napisane przez Aeroklub Włocławski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 21 - 30 lipca na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego im. Stanisława Skarżyńskiego w Kruszynie, odbyły się Mistrzostwa Świata FAI Modeli Śmigłowców dla Seniorów i Juniorów w konkurencjach F3C i F3N 2017 – Włocławek, Polska.

Po oficjalnej ceremonii otwarcia, która odbyła się w dniu 22 lipca na lotnisku Kruszyn, 124 zawodników z 17 krajów - Anglii, Austrii, Belgii, Chin, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Japonii, Korei Południowej, Niemiec, Rosji, Szwajcarii, Tajwanu, USA oraz Włoch przez osiem kolejnych dni rywalizowało ze sobą na podwłocławskim niebie o tytuł najlepszego na świecie pilota modeli śmigłowców. Modelarze współzawodniczyli w dwóch klasach – F3C, w której zadaniem pilotów było wykonanie określonej „wiązanki” manewrów oraz w kategorii F3N, czyli tak zwanym freestyle’u, w której piloci wykonywali dowolne serie manewrów, zgodnie z indywidualnie dobranym podkładem muzycznym. W obu konkurencjach sędziowie oceniali poprawność i precyzję wykonywanych manewrów, a w konkurencji F3N - dodatkowo ich synchronizację z melodią muzyki.

29 lipca o godzinie 16.00 na terenie lotniska Kruszyn Aeroklubu Włocławskiego im. Stanisława Skarżyńskiego koło Włocławka, odbyło się uroczyste zakończenie Mistrzostw Świata FAI Modeli Śmigłowców dla Seniorów i Juniorów w konkurencjach F3C i F3N 2017 – Włocławek, Polska z udziałem zaproszonych gości, oficjeli oraz organizatorów i uczestników, podczas którego zwycięzcom wręczono medale i dyplomy Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI oraz puchary ufundowane przez członków Komitetu Honorowego zawodów.

Były to mistrzostwa szczególnie udane dla reprezentantów Francji, Niemiec, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Piloci tych krajów najwięcej razy wchodzili na podium w trakcie ceremonii zakończenia zawodów. W poszczególnych konkurencjach, w kategorii Seniorów, najlepsi okazali się:

Konkurencja F3C Senior

Miejsce

Imię i Nazwisko

Kraj

1.

Ennio Graber

Szwajcaria

2.

Hiroki Ito

Japonia

3.

Pierre Gutierrez

Francja

Konkurencja F3N Senior

Miejsce

Imię i nazwisko

Kraj

1.

Ko Huan Chen

Tajpej

2.

Eric Weber

Niemcy

3.

James Robertson

USA

Zawodnikom, którzy w tych kategoriach zajęli pierwsze miejsca, wręczono również puchary przechodnie.


Najlepszymi zawodnikami w obu konkurencjach, w kategorii Junior, okazali się:

Konkurencja F3C Junior

Miejsce

Imię i nazwisko

Kraj

1.

Axel Mondet

Francja

2.

Thomas Rettenbacher

Austria

3.

Tianshi An

Chiny

Konkurencja F3N Junior

Miejsce

Imię i Nazwisko

Kraj

1.

Aaron Cole

Wielka Brytania

2.

Samuel Aunbirk Jensen

Dania

3.

Marcel Doring

Niemcy

     

Natomiast w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Świata Modeli Śmigłowców 2017 w poszczególnych kategoriach zwyciężyły reprezentacje następujących krajów:

Konkurencja F3C

Miejsce

Kraj

1.

Francja

2.

Szwajcaria

3.

Japonia

Konkurencja F3N

Miejsce

Kraj

1.

Niemcy

2.

Wielka Brytania

3.

Dania

Specjalny puchar, wręczono również najmłodszemu zawodnikowi w kategorii Junior, którym okazał się być Dongche LEE, reprezentant Korei Południowej.

Zawody przebiegły wzorowo pod względem organizacyjnym i w całkowicie sportowej atmosferze. Zdjęcia z zawodów, jak i pełne wyniki znajdą Państwo na oficjalnej stronie zawodów – www.rcheli-wchs2017.pl, na oficjalnym fanpage’u zawodów na Facebooku, jak i na stronie internetowej Aeroklubu Włocławskiego – www.aeroklub.wloclawek.pl.

Źródło informacji: Kacper Kolibowski / Aeroklub Włocławski

Czytany 857 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 01 sierpień 2017 08:55

Artykuły powiązane

Top