wtorek, 01 sierpień 2017 09:00

Airbus Helicopters oferuje H145 o masie startowej zwiększonej do 3800 kg.

Napisane przez Airbus Helicopters
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opcjonalne zwiększenie maksymalnej masy umożliwi użytkownikom H145 wykonywanie startu z ładunkiem płatnym zwiększonym o maksymalnie 100 kg. Przyniesie to dodatkowe korzyści zwłaszcza podczas misji porządku publicznego, reagowania kryzysowego, czy wojskowych, dając możliwość przewiezienia większej ilości paliwa, wyposażenia, czy liczby pasażerów.

Axel Humpert, szef programu Airbus Helicopters H145 powiedział: „Od czasu wejścia do służby nowego H145 w 2014 r. Airbus Helicopters kontynuuje prace mające na celu polepszenie mocy i osiągów śmigłowca zgodnie z potrzebami naszych klientów. Opcjonalne zwiększenie masy startowej do 3800 kg jest znaczącym osiągnięciem dla lekkiego śmigłowca dwusilnikowego i stanowi prawdziwą wartość dodaną dla użytkowników H145”.
Opcjonalne zwiększenie masy startowej do 3800 kg jest związane z czasowym ograniczeniem parametrów lotu, aż do zużycia przez śmigłowiec 100 kg paliwa po ok. 20 minutach. Wymaga to zapisania czasu eksploatacji przy zwiększonej masie startowej, ale ma niewielki wpływ na bezpośrednie koszty użytkowania. Opcjonalne zwiększenie masy startowej nie ma zastosowania do lotów w Kategorii A, gdzie ważne są osiągi z jednym silnikiem niepracującym.
H145 jest najnowocześniejszym członkiem rodziny wielozadaniowych śmigłowców dwusilnikowych Airbus Helicopters. Rodzina EC145/H145 wylatała łącznie ponad cztery miliony godzin, a obecnie na całym świecie eksploatowanych jest ponad 1100 śmigłowców.
Dzięki niewielkim gabarytom, przestronnej kabinie, której konfigurację można elastycznie zmieniać, mocnym silnikom i najnowocześniejszej awionice Helionix z czteroosiowym pilotem automatycznym, H145 jest podstawowym śmigłowcem do wykonywania różnorodnych misji.

Źródło informacji i zdjęć: Airbus Helicopters

Czytany 580 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 01 sierpień 2017 09:05

Artykuły powiązane

 • Airbus Helicopters na Heli Expo: 3 śmigłowce H145 dla ratowników z Bostonui 4 H175 dla Meksyku.

  Boston MedFlight, amerykańska organizacja non-profit świadcząca usługi powietrznego transportu medycznego dla pacjentów z oddziałów intensywnej terapii szpitali w Bostonie i całego wschodniego Massachusetts, zamówiła 3 wszechstronne maszyny Airbus H145. Jest to część kompleksowego planu uzupełnienia floty o nowocześniejsze śmigłowce z większymi zdolnościami.

 • Airbus Helicopters na Heli Expo: 4 śmigłowce dla Niemiec i 3 dla Japonii.

  Airbus Helicopters i Helicopter Travel Munich (HTM) podpisały podczas największych amerykańskich targów Heli-Expo umowę na zakup czterech wiropłatów H125, dzięki czemu flota operatora obejmuje obecnie 25 śmigłowców Airbusa.

 • Airbus Helicopters z udziałem śmigłowca H145M celnie strzela w Szwecji.

  Trwa skuteczne rozwijanie zdolności bojowych H145M. W pierwszych tygodniach grudnia 2017 r., Airbus Helicopters zademonstrował odpalenia pocisków kierowanych laserowo (Thales FZ275 LGR) z nowego śmigłowca na poligonie Alvdalen w centrum prób w locie szwedzkiej agencji ds. zakupów uzbrojenia. W surowym i wymagającym środowisku broń działała bezbłędnie.

 • Śmigłowiec Mi-8 z czterema osobami na pokładzie rozbił się na Ukrainie.

  W dniu wczorajszym śmigłowiec Mi-8 nr rej. UR-CCM z prawdopodobnie z czterema osobami na pokładzie rozbił się w miejscowości Krzemieńczuk w regionie Połtawa na Ukrainie.

 • Awaryjne lądowanie śmigłowca W-3 Sokół z 2 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej.

  Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych wydało komunikat w sprawie lądowania śmigłowca W-3 w terenie przygodnym. W dniu 23 stycznia w trakcie wykonywania lotu treningowego załoga śmigłowca W-3 Sokół z 2 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w Mińsku Mazowieckim stwierdziła uruchomienie sygnalizacji awarii silnika.

 • Pierwszy zmodernizowany Tiger HAD dostarczony francuskiemu lotnictwu wojsk lądowych.

  Airbus Helicopters dostarczył pierwszy śmigłowiec Tiger, zmodernizowany do wersji HAD, francuskiemu lotnictwu wojsk lądowych, po uprzednim zakończeniu formalnego procesu jego odbioru przez francuską agencję ds. zamówień wojskowych (DGA).

 • Bell V-280 Valor odbył swój pierwszy oficjalny lot.

  18 grudnia zmiennowirnikowiec Bell V-280 Valor z powodzeniem ukończył swój pierwszy oficjalny lot próbny. Próbny lot stanowi kamień milowy dla rozwoju programu opracowywania V-280 i tym samym zbliża Bell Helicopter do ukończenia kolejnej generacji startujących wertykalnie statków powietrznych dla armii amerykańskiej.

 • Badaniem przyczyn wypadku SW-4 w Dęblinie zajmie się specjalnie powołana do tego wojskowa komisja.

  W środę wieczorem na lotnisku w Dęblinie doszło do wypadku śmigłowca SW-4 Puszczyk. Maszyna została uszkodzona podczas lądowania, w wyniku czego poszkodowanych zostało dwóch pilotów. Lotnicy są w szpitalu, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przyczyny zdarzenia wyjaśni wojskowa komisja badania wypadków lotniczych.

 • Falcon Aviation zwiększa swoje zaangażowanie w H160.

  Falcon Aviation i Airbus Helicopters podpisały nowe porozumienie (Memorandum of Understanding) podczas pokazów lotniczych w Dubaju, rozszerzając swoje zaangażowanie w zakup śmigłowca H160, przez dodanie trzech dodatkowych śmigłowców do oryginalnego listu intencyjnego (LOI) podpisanego w maju 2016 r.

 • 150. śmigłowiec H145 dostarczony niemieckiemu operatorowi HTM.

  Helicopter Travel Munich (HTM) niedawno odebrała 150. śmigłowiec H145 wyprodukowany w Donauwörth. Niemiecki operator, którego flota obejmuje również śmigłowce H125 i H135, będzie używać H145 od stycznia w bazach na Morzu Północnym. Przed wejściem do eksploatacji w bazie w Emden wyposaży śmigłowiec we wciągarkę i pływaki awaryjne.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top