niedziela, 06 sierpień 2017 19:09

W rytmie Mazurka Dąbrowskiego. Sebastian Kawa w Morawskiej Trebowej.

Napisane przez Sebastiankawa.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Morawskiej Trebowej dwukrotnie zabrzmiały wczoraj dźwięki naszego hymnu.

Zdaje się, że ledwie przed godzinami w pięknej scenerii zamku otwierano 19 Szybowcowe Mistrzostwa Europy a one wczoraj przeszły już do historii. W tym radosnym dla nas dniu dwukrotnie przypominano lotnikom Europy i uczestnikom ceremonii skoczną melodię Mazurka Dąbrowskiego.

2-20170805_104145

Po raz pierwszy podczas dekorowania medalami zwycięskiej załogi Sebastian Kawa i Mirosław Matkowski,

3-20170805_103751

a ponownie dla uczczenia tryumfu reprezentacji Polski w klasyfikacji drużynowej.

Sebastian  już po raz  26. stanął na podium najważniejszych  konkursów szybowcowych. Jest to już jego 26 medal, a 21. złoty, zdobyty w mistrzostwach świata, Europy, lub Światowych Igrzyskach Lotniczych. W jego koszyku znajduje się aż 12 złotych krążków mistrzostw świata. Dokonał też kolejnej rzeczy nie spotykanej dotąd w annałach naszego pięknego sportu. Sięgnął po swego rodzaju koronę szybowcową  zdobywając  na przestrzeni roku dwa tytuły mistrza świata, oraz jeden Europy ( i dodatkowo drużynowy):

Worlds in Benalla 2017

pierwszy zimą w Australii  na „Dianie” wyprodukowanej w Bielsku-Białej,

1-IMG_5752-001

drugi na Węgrzech na  GP14  skonstruowanym w krośnieńskiej firmie Peszke Gliders dla nowo utworzonej klasy szybowców 13.5 metrowych. Mistrzostwo Europy jest dopełnieniem tej złotej korony. Nikt dotąd w historii szybownictwa nie osiągnął takich sukcesów i raczej niemożliwa będzie powtórka .

1-1-IMG_0221

Każdy z tych medali to kilkanaście dni trudnych, czasem niebezpiecznych, zmagań z rywalami, siłami natury i własnymi słabościami. Mistrzostwa na Morawach też nie były łatwe.

Więcej przeczytasz na: http://www.sebastiankawa.pl/11602/w-rytmie-mazurka-dabrowskiego/

Czytany 894 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 06 sierpień 2017 19:15

Artykuły powiązane

 • Sebastian Kawa - Latanie na szybowcach ma wiele form.

  Możesz w chwili oderwania się od ziemi zostawić pod sobą codzienne troski i w locie rekreacyjnym oddać się błogiemu kontestowani przestrzeni wolnego świata,albo wycinać różne fikołki podnoszące ciśnienie krwi.

 • Sebastian Kawa ponownie u bram Ukrainy. Od poprzedniej próby uchylenia furtki nad Ukrainę minął miesiąc.

  Wypełniły go znów starania na szczeblu ministerstw, ambasady w Kijowie, Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej itp. o uzyskanie zgody na lot docelowo- powrotny przez Gorgany do granicy z Rumunią.

 • Młodzi modelarze AZZ UKS „Jedynka” Hrubieszów na zawodach w Bochni.

  Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N, „IV Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N o Puchar Prezesa Kopalni Soli” w Bochni odbyły się 3 grudnia 2017 r.

 • Sebastian Kawa - Stukamy do bram Karpat Wschodnich.

  Po Himalajach, Kaukazie, warto sprawdzić jak jest w Gorganach. Wystarczy mocniejszy powiew wiatru nad zboczem aby podeprzeć skrzydła ptaka, lub szybowca, toteż w górach rodziło się szybownictwo.

 • Najszybciej latającym w tunelu człowiekiem na świecie jest 16-letni Polak.

  Ponad 200 zawodników z 23 krajów uczestniczyło w drugich halowych mistrzostwach świata w akrobacjach powietrznych - bez spadochronów. Impreza odbyła się w Kanadzie. Chociaż większość złotych medali zgarnęli Francuzi, w kilku kategoriach - indywidualnie i zespołowo - polscy zawodnicy zajęli pierwsze, drugie i trzecie miejsca.

 • Sebastian Kawa: Grzegorz, nie Grzegorz, latać trzeba.

  Cyklon Grzegorz sieje spustoszenie, ale nie wystraszył szybowników. Paskudne deszczowe dni zamieniły okoliczne lotniska w błotne wybiegi dla kaczek. Wiatr łamiący drzewa, zrywający dachy i linie energetyczne nie zachęcał do wychodzenia z domu, a tym bardziej do latania na szybowcach które lubią słoneczną pogodę.

 • 55 Latawcowe Mistrzostwa Polski 2017 zakończone.

  W minioną sobotę, 21 października 2017 na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie odbyły się 55. Latawcowe Mistrzostwa Polski w klasie FLP i FLS pn. „Świeto Latawca 2017”, które odbyły się przy wsparciu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Prezydenta Miasta Włocławek.

 • Wyniki szybowcowych zawodów na celność lądowania.

  W dniu 30 września br. na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego zostały rozegrane Szybowcowe Zawody na Celność Lądowania.

 • Północny wiatr nie taki najgorszy. Sebastian Kawa: - Jeśli nie ma tego co lubisz, bierz co dają.

  Sebastian Kawa: - Gdy Andrej zapowiedział wczoraj, że przyjedzie polatać do Kisłowodzka, nawet mu trochę współczuliśmy, bo nie zapowiadano dobrej pogody. Smaczku dodał fakt, ze Elmer od 2 dni próbuje zdalnie przez telefon uruchomić z Rosji swoje serwery pogodowe w Estonii i jakiś chochlik stale mu przeszkadza.

 • Dziś wesoło i na "Arcusie". Sebastian Kawa.

  Wiatry hulały w odległych stronach a jesienne, niskie, chmury zbyt wcześnie osiadły na stokach tych wielkich gór. Dziś silne prądy strumieniowe falistą rzeką toczyły się wartko po południowej stronie masywu, ale boczny nurt był wystarczająco silny. Przed frontem pojawiło się w naszym rejonie słoneczne i wietrzne okienko. Niestety. Pędzony zachodnim wiatrem front nie dawał nadziei na latanie nad Kisłowodzkiem przez cały dzień.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top