niedziela, 06 sierpień 2017 19:09

W rytmie Mazurka Dąbrowskiego. Sebastian Kawa w Morawskiej Trebowej.

Napisane przez Sebastiankawa.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Morawskiej Trebowej dwukrotnie zabrzmiały wczoraj dźwięki naszego hymnu.

Zdaje się, że ledwie przed godzinami w pięknej scenerii zamku otwierano 19 Szybowcowe Mistrzostwa Europy a one wczoraj przeszły już do historii. W tym radosnym dla nas dniu dwukrotnie przypominano lotnikom Europy i uczestnikom ceremonii skoczną melodię Mazurka Dąbrowskiego.

2-20170805_104145

Po raz pierwszy podczas dekorowania medalami zwycięskiej załogi Sebastian Kawa i Mirosław Matkowski,

3-20170805_103751

a ponownie dla uczczenia tryumfu reprezentacji Polski w klasyfikacji drużynowej.

Sebastian  już po raz  26. stanął na podium najważniejszych  konkursów szybowcowych. Jest to już jego 26 medal, a 21. złoty, zdobyty w mistrzostwach świata, Europy, lub Światowych Igrzyskach Lotniczych. W jego koszyku znajduje się aż 12 złotych krążków mistrzostw świata. Dokonał też kolejnej rzeczy nie spotykanej dotąd w annałach naszego pięknego sportu. Sięgnął po swego rodzaju koronę szybowcową  zdobywając  na przestrzeni roku dwa tytuły mistrza świata, oraz jeden Europy ( i dodatkowo drużynowy):

Worlds in Benalla 2017

pierwszy zimą w Australii  na „Dianie” wyprodukowanej w Bielsku-Białej,

1-IMG_5752-001

drugi na Węgrzech na  GP14  skonstruowanym w krośnieńskiej firmie Peszke Gliders dla nowo utworzonej klasy szybowców 13.5 metrowych. Mistrzostwo Europy jest dopełnieniem tej złotej korony. Nikt dotąd w historii szybownictwa nie osiągnął takich sukcesów i raczej niemożliwa będzie powtórka .

1-1-IMG_0221

Każdy z tych medali to kilkanaście dni trudnych, czasem niebezpiecznych, zmagań z rywalami, siłami natury i własnymi słabościami. Mistrzostwa na Morawach też nie były łatwe.

Więcej przeczytasz na: http://www.sebastiankawa.pl/11602/w-rytmie-mazurka-dabrowskiego/

Czytany 731 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 06 sierpień 2017 19:15

Artykuły powiązane

 • Wyniki szybowcowych zawodów na celność lądowania.

  W dniu 30 września br. na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego zostały rozegrane Szybowcowe Zawody na Celność Lądowania.

 • Północny wiatr nie taki najgorszy. Sebastian Kawa: - Jeśli nie ma tego co lubisz, bierz co dają.

  Sebastian Kawa: - Gdy Andrej zapowiedział wczoraj, że przyjedzie polatać do Kisłowodzka, nawet mu trochę współczuliśmy, bo nie zapowiadano dobrej pogody. Smaczku dodał fakt, ze Elmer od 2 dni próbuje zdalnie przez telefon uruchomić z Rosji swoje serwery pogodowe w Estonii i jakiś chochlik stale mu przeszkadza.

 • Dziś wesoło i na "Arcusie". Sebastian Kawa.

  Wiatry hulały w odległych stronach a jesienne, niskie, chmury zbyt wcześnie osiadły na stokach tych wielkich gór. Dziś silne prądy strumieniowe falistą rzeką toczyły się wartko po południowej stronie masywu, ale boczny nurt był wystarczająco silny. Przed frontem pojawiło się w naszym rejonie słoneczne i wietrzne okienko. Niestety. Pędzony zachodnim wiatrem front nie dawał nadziei na latanie nad Kisłowodzkiem przez cały dzień.

 • Sebastian Kawa. Kaukaz nie jest dla wszystkich.

  Po udanych wyprawach z zeszłego roku, gdy „Arcusami” Antona  i Andrieja latem na termice, a jesienią z wykorzystaniem zjawisk fenowych skutecznie polataliśmy w najdzikszych górach Europy, przyszedł czas na dogrywkę, bo jak do tej pory nie udało się nikomu przelecieć nad Kaukazem okrągłego 1000km.

 • Sebastian Kawa. Z wyciągarką z Lipowej.

  U stóp Skrzycznego, wśród mozaiki górskich poletek, znajduję się kilka dużych pól , które szczęśliwie uniknęły parcelacji w okresie powojennym. Wielokrotnie ratowały one z opresji polotów z Bielska Białej i Żaru. Służyły też  „czerwonym beretom” do skakania wśród gór.Jedno z pól jest położone na grzbiecie wzniesienia , więc nawet długotrwałe opady nie zamieniają darni w błoto.

 • Krok po kroku do samodzielnego lotu. Sprawdź, jak zrealizować marzenie o lataniu.

  Marzenia się nie spełniają. Trzeba je realizować. Nic nie dzieje się samo i nikt nie zrobi niczego za nas w ich kierunku. Jeśli chcesz latać samodzielnie, nie odkładaj tego na później. A jeśli nie wiesz jak się do tego zabrać, albo masz wątpliwości, może rozwieje je ta historia i porady w niej zawarte.

 • Sebastian Kawa. GP14 na górskich szlakach.

  Podczas mistrzostw świata na Węgrzech ze względu na ograniczenie obciążenia powierzchni skrzydeł do 35 kg/m2 z GP14 trzeba było wypreparować system napędowy, oraz parę innych elementów, a Sebastian musiał się odchudzić o 7 kg, aby spełniać niezbyt mądre zapisy regulaminu.

 • 55. Latawcowe Mistrzostwa Polski w Kruszynie.

  Aeroklub Włocławski zaprasza na 55. Latawcowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniu 21 października br. na lotnisku aeroklubowym w Kruszynie.

 • XXVII Warszawskie Zawody Samolotowe na 90. rocznicę powstania Aeroklubu Warszawskiego.

  W dniach od 29 września do 1 października 2017 r. na lotnisku Warszawa-Babice EPBC odbędą się XXVIII Warszawskie Zawody Samolotowe.

 • Zawody Speed Star w Gliwicach „Antek – Gliwicka Gwiazda” odbędą się w ostatni weekend września.

  Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego zapasza do udziału w zawodach Speed Star – „Antek – Gliwicka Gwiazda”, które odbedą się 30.09.2017 r. na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top