niedziela, 06 sierpień 2017 19:09

W rytmie Mazurka Dąbrowskiego. Sebastian Kawa w Morawskiej Trebowej.

Napisane przez Sebastiankawa.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Morawskiej Trebowej dwukrotnie zabrzmiały wczoraj dźwięki naszego hymnu.

Zdaje się, że ledwie przed godzinami w pięknej scenerii zamku otwierano 19 Szybowcowe Mistrzostwa Europy a one wczoraj przeszły już do historii. W tym radosnym dla nas dniu dwukrotnie przypominano lotnikom Europy i uczestnikom ceremonii skoczną melodię Mazurka Dąbrowskiego.

2-20170805_104145

Po raz pierwszy podczas dekorowania medalami zwycięskiej załogi Sebastian Kawa i Mirosław Matkowski,

3-20170805_103751

a ponownie dla uczczenia tryumfu reprezentacji Polski w klasyfikacji drużynowej.

Sebastian  już po raz  26. stanął na podium najważniejszych  konkursów szybowcowych. Jest to już jego 26 medal, a 21. złoty, zdobyty w mistrzostwach świata, Europy, lub Światowych Igrzyskach Lotniczych. W jego koszyku znajduje się aż 12 złotych krążków mistrzostw świata. Dokonał też kolejnej rzeczy nie spotykanej dotąd w annałach naszego pięknego sportu. Sięgnął po swego rodzaju koronę szybowcową  zdobywając  na przestrzeni roku dwa tytuły mistrza świata, oraz jeden Europy ( i dodatkowo drużynowy):

Worlds in Benalla 2017

pierwszy zimą w Australii  na „Dianie” wyprodukowanej w Bielsku-Białej,

1-IMG_5752-001

drugi na Węgrzech na  GP14  skonstruowanym w krośnieńskiej firmie Peszke Gliders dla nowo utworzonej klasy szybowców 13.5 metrowych. Mistrzostwo Europy jest dopełnieniem tej złotej korony. Nikt dotąd w historii szybownictwa nie osiągnął takich sukcesów i raczej niemożliwa będzie powtórka .

1-1-IMG_0221

Każdy z tych medali to kilkanaście dni trudnych, czasem niebezpiecznych, zmagań z rywalami, siłami natury i własnymi słabościami. Mistrzostwa na Morawach też nie były łatwe.

Więcej przeczytasz na: http://www.sebastiankawa.pl/11602/w-rytmie-mazurka-dabrowskiego/

Czytany 1208 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 06 sierpień 2017 19:15

Artykuły powiązane

 • Sebastian Kawa otrzymał nagrodę im. Benedykta Polaka.

  W romańskiej archikolegiacie, znajdującej się w Tumie koło Łęczycy po raz czwarty zostały wręczone Nagrody Benedykta Polaka. W tym roku wyróżnienie odebrał Sebastian Kawa, pilot, sportowiec i niezłomny propagator „polskich skrzydeł”.

 • Akt oskarżenia w sprawie wypadku z udziałem szybowców w Pile.

  Prokuratura Rejonowa w Pile skierowała akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi S., oskarżonemu o spowodowanie wypadku lotniczego podczas zawodów szybowcowych w Pile. - taki komunikat umieszczono na stronie Prokuratury Krajowej.

 • "Zostań pilotem szybowcowym" - afisz z lat 60' w zbiorach Muzeum Sił Powietrznych.

  "Podczas Nocy Muzeów miłą niespodziankę sprawił nam pan Jakub Gołębiowski, przekazując do zbiorów Muzeum Sił Powietrznych ciekawy dokument życia społecznego." - można przeczytac na stronie dęblińskiego muzeum - "Afisz zapraszający na Pokazy Lotnicze 11 września 1960 roku w Białej Podlaskiej, organizowany przez Wojskowy Aeroklub Dębliński jest typowym akcydensem informacyjnym, wykonanym jako druk jednostronny w formacie A3. Na przykładzie tego akcydensu możemy prześledzić, jak bardzo zmienił się język wypowiedzi na przestrzeni blisko 60 lat. Afisz składa się prawie w całości z tekstu, towarzyszy mu prosta oprawa graficzna."

 • Polska Śmigłowcowa Kadra Narodowa na Otwartych Mistrzostwach Śmigłowcowych Rosji. Są pierwsze sukcesy!

  Jak możemy przeczytać na profilu Śmigłowcowej Kadry Narodowej właśnie w Rosji odbywają się Otwarte Śmigłowcowe Mistrzostwa Rosji. Marysia Muś należąca do Kadry pisze: - "Jesteśmy po pierwszym dniu Otwartych Mistrzostw Rosji...

 • Mistrzostwa Polski Modeli Małych Form i Latających Skrzydeł.

  W dniach 26 – 27. 05. 2018 r. na lotnisku w Gliwicach zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Modeli Małych Form i Latających Skrzydeł. Zgłoszenia zawodników odbywają się do 20 maja 2018. Gliwickie zawody będą rozgrywane w kategorii OPEN w klasach modeli: F1A/M, F1H, F1G, F1K, F1S, F1J, F1Q.

 • Sebastian Kawa - Jak tu nie pokochać Prievidzy?

  Zawody w Prievidzy dały dobry start do lotniczego sezonu. Dwie ostatnie konkurencje zawodów FCC w Prievidzy dały pilotom dużo cennych doświadczeń. Nad Europą środkową, jak pizza z  grubym ciastem, pojawił się wysoki wyż i raczej jak w kuchni, a nie według sztuki meteorologicznej, placek ten przeciął na pół mało aktywny front, którego tam być nie powinno. Kreskę rysował komputer, więc znajdując dwie różne masy nakreślił ją nie zważając na zasady meteorologii.

 • Sebastian Kawa - Lotnicze boje nad Karpatami.

  "W szybownictwie jak w życiu - trzeba mieć szczęście. Można być świetnie przygotowanym, wkładać serce i duszę w działania, a przypadek, lub niekorzystny zbieg okoliczności zniweczy wszystko." - Czytamy na stronie Sebastiana Kawy.

 • Klaudia Bułgakow najlepsza w klasyfikacji kobiet w Brazylii.

  Klaudia Bułgakow w świetnym stylu wywalczyła pierwsze miejsce wśród kobiet podczas 3. Paralotniowych Mistrzostw Panamerykańskich FAI. W klasyfikacji generalnej zawodów Polka zajęła dziesiątą lokatę.  

 • Sukces młodych konstruktorów z dęblińskiej Szkoły Orląt!

  W dniach 9-11 marca 2018 r. w Lakeland na Florydzie odbyły się zawody SAE Aero Design East, które polegały na zbudowaniu jak najlżejszego modelu zdolnego do uniesienia możliwie największego ładunku. Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych godnie reprezentowało Naukowe Koło Młodych Konstruktorów - na 77 drużyn z całego świata zajęli piąte miejsce, natomiast wśród zespołów z Europy osiągnęli zaszczytne - pierwsze miejsce!

 • Niebiańskie kruszce Sebastiana Kawy. Co zrobić z taką ilością?

  Klub kibiców tworzy pudło na medale zdobyte przez Sebastiana w szybowcowych mistrzostwach świata, Europy, światowych igrzyskach lotniczych.

Top