poniedziałek, 07 sierpień 2017 14:31

Kolejna interwencja w celu zabezpieczenia pozostawionego bagażu na lotnisku.

Napisane przez Nadwiślański Oddział Straży Granicznej
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pod koniec poprzedniego tygodnia tj, w piątek (4.08.2017) kolejny raz pirotechnicy z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin interweniowali wobec pozostawionego bez opieki bagażu.

Zdarzenie miało miejsce na lotnisku w Nowym Dworze Mazowieckim. Około godziny 21:10 funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali informację od pracowników SOL o pozostawionym bez opieki bagażu. Szaro-czarna torba podróżna znajdowała się przed Terminalem. Po przeprowadzeniu analizy ryzyka, wyznaczono wstępną strefę bezpieczeństwa, po czym Dyżurny Portu ogłosił ewakuację hali ogólnodostępnej w strefach przylotów i odlotów oraz dróg dojazdowych. Po przybyciu na miejsce służb lotniskowych dokonano rozpoznania pirotechnicznego bagażu, wynik – negatywny. W torbie znajdowały się rzeczy osobiste.

Następnego dnia ok. godz. 05:00 do punktu informacji, po odbiór bagażu zgłosił się właściciel torby, który oświadczył, że zostawił bagaż przez nieuwagę. Za naruszenie Ustawy Prawo Lotnicze funkcjonariusze SG ukarali mężczyznę mandatem karnym gotówkowym w wysokości 500 zł.

Źródło informacji: http://www.nadwislanski.strazgraniczna.pl/wis/aktualnosci/23510

Czytany 541 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 sierpień 2017 14:35

Artykuły powiązane

 • Nie wykonywał poleceń załogi - został ukarany mandatem.

  Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie interweniowali wobec pasażera, który naruszył przepisy porządkowe na pokładzie samolotu lecącego z Zurichu.

 • Ryanair wprowadzi nowe zasady przewozu bagażu w styczniu 2018r.

  Linia lotnicza Ryanair poinformowała, iż nowe zasady przewozu bagażu wejdą w życie 15 stycznia 2018r. Tym samym pasażerowie Ryanaira będą mieli więcej czasu do zapoznania się ze zmianami, szczególnie w okresie wzmożonych podróży podczas świąt. Nowa polityka przewozu bagażu obejmuje m.in. obniżenie opłaty za bagaż rejestrowany (ze 150 zł do 105 zł).

 • Udaremniona próba wylotu do Glasgow z narkotykami i nielegalnymi papierosami.

  Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy ujawnili w bagażu rejestrowanym należącym do obywatela Polski 5 000 szt. papierosów oraz narkotyki ukryte m.in. w pudełkach po jogurcie. W ten sposób mężczyzna z podejrzanym bagażem próbował wylecieć do Glasgow.

 • Cudzoziemiec zatrzymany na lotnisku z paszportem częściowo wydrukowanym na domowej drukarce.

  W minioną sobotę (07.10.2017 r.) podczas kontroli legalności pobytu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali mężczyznę podającego za ob. Pakistanu posługującego się sfałszowanym hinduskim paszportem.

 • Na Lotnisku Chopina dostępny jest nowy punkt foliowania bagażu.

  Dla wygody pasażerów jest on zlokalizowany w strefie AB na poziomie odlotów. Dotychczas jedyne takie stanowisko znajdowało się między strefami D i E. Punkt jest obsługiwany przez firmę Safe Bag, która ma wieloletnie doświadczenie z zakresu foliowania bagażu. Firma oferuje takie usługi, m.in., na lotniskach w Rzymie (FCO), Wenecji (VCE), Paryżu, (CDG, ORY), Nicei (NCE), Lyonie (LYS), Genewie (GVA), Zurychu (ZRH), Lizbonie (LIS), czy Montrealu (YUL).

 • Pasażer skazany za żart o bombie na pokładzie samolotu Small Planet.

  W listopadzie 2015 r. załoga samolotu Small Planet Airlines lecącego z Warszawy do Hurghady otrzymała informacje o potencjalnym zagrożeniu. Jeden z pasażerów twierdził, że ma ładunek wybuchowy.

 • Nietrzeźwy pasażer nie poleciał z Modlina do Londynu.

  Zamiast polecieć do Wielkiej Brytanii, pasażer trafił do izby wytrzeźwień - tak zakończyła się wczorajsza podróż 31 - letniego obywatela RP. Mężczyzna nie został dopuszczony do lotu przez pracownika obsługi naziemnej z uwagi na jego stan wskazujący upojenie alkoholowe.

 • Ryanair, chcąc ograniczyć opóźnienia lotów, obniża ceny przewozu bagażu.

  Linia lotnicza Ryanair wczoraj tj. 6 września, w ramach realizacji 4. roku programu “Always Getting Better”, poinformowała o obniżeniu cen przewozu bagażu (oraz zwiększeniu limitu wagi). Ryanair tym samym zachęca pasażerów do nadawania bagażu do luku. Z uwagi na rekordowe obłożenie samolotów (97% w sierpniu) oraz ograniczone miejsce w kabinie pasażerskiej, wprowadza także nowe zasady podróżowania z 2 bagażami podręcznymi. Nowa polityka ma ograniczyć opóźnienia lotów.

 • Rozpoznanie pirotechniczne na Lotnisku Warszawa-Modlin.

  W dniu 18.07.2017 r. Służba Dyżurna PSG Warszawa-Modlin otrzymała informację o pozostawionym bagażu w strefie ogólnodostępnej lotniska. Na miejsce zdarzenia skierowano Interwencyjny Zespół Minersko-Pirotechniczny Straży Granicznej.

 • Podrobione stemple rosyjskiego małżeństwa przylatującego z Kaliningradu.

  Rosyjskie małżeństwo przylatujące z Kaliningradu przedstawiło do kontroli granicznej paszporty, w których ujawniono podrobione stemple kontroli granicznej.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top