wtorek, 08 sierpień 2017 14:20

„Przełamywanie barier” - piątka nowych pilotów!

Napisane przez Fundacja Podaj Dalej
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Na zdjęciu: Kamil Więckiewicz Na zdjęciu: Kamil Więckiewicz

Od 31 lipca 2017 do lotniczej braci dołączyła piątka nowych pilotów! Wielkie gratulacje dla Michała Woźniaka, Kamila Więckiewicza, Sławka Pilarskiego, Rafała Michalczyka i Piotra Mazura. Pięciu wspaniałych pilotów, którzy choć na lądzie mają problemy z przemieszczaniem się, to w powietrzu radzą sobie doskonale. Uzyskali licencję pilota paralotni!

Dziękujemy WAM, bo przygoda z lataniem rozpoczęła się w ramach naszego projektu ROZWIŃ SKRZYDŁA, a Wasz upór dowodzi, że to co robimy ma sens. Podziękowania należą się również ludziom drugiego planu, bez których by tego nie było. Dziękujemy Jędrzejowi Jaxa-Rożen i  Pawłowi Trzęsowskiemu za czas, cierpliwość, wiedzę i prowadzenie zajęć!

Sam egzamin najpiękniej podsumował Pan Leszek Mańkowski;

To „przełamywanie barier”, bo czymże innym jest pragnienie samodzielnego unoszenia się człowieka w przestrzeni, gdy los pozbawił go możliwości ludzi pełnosprawnych? 
Mowa tu o "kulawych", jak sami siebie z uśmiechem na twarzy nazywają :)
Wczoraj przeprowadziłem egzamin na paralotniowe świadectwo kwalifikacji na lotnisku w Michałkowie. Organizatorem był Paweł Trzęsowski ze Szkoły Paralotniowej PAT-Paragliding. Udział wzięło 31 przyszłych paralotniarzy swobodnych i napędowych. Pragnę podkreślić, że było bardzo dobre przygotowanie uczniów do egzaminu. Mimo termicznych warunków wszyscy dali sobie świetnie radę. Największy podziw mam dla pięcio-osobowej grupy uczniów niepełnosprawnych, którzy dwa lata temu postanowili przełamać bariery i zostać pilotami. Przez dwa lata Instruktor Paweł pracował z nimi, aby wczoraj zebrać plon. Plon w postaci pięknych egzaminacyjnych lotów Jego podopiecznych. Jestem zachwycony Ich postawą, wyszkoleniem, chęcią pomocy innym. Mimo ograniczonych możliwości poruszania się, znakomicie radzili sobie ze startami na specjalnie dla nich skonstruowanym wózku. Przyznam, że jak zobaczyłem w pierwszej chwili Michała, nie bardzo wierzyłem w powodzenie naszego egzaminu. Jakże się przeliczyłem. Cała wesoła gromadka wspomagana przez najbliższych i kolegów dała sobie świetnie radę zdając pomyślnie egzamin :)
Wielkie gratulacje dla Was wszystkich oraz instruktora Pawła wraz z małżonką, która dzielnie holowała na wyciągarce egzaminowanych.

fundacja podaj dalej pilociNa zdjęciu: Michał Woźniak

fundacja podaj dalej pilociNa zdjęciu: Piotr Mazur

fundacja podaj dalej pilociNa zdjęciu: Rafał Michalczyk

fundacja podaj dalej pilociNa zdjęciu: Sławek Pilarski

Moi nowi przyjaciele - do zobaczenia na podniebnych szlakach!”

„ROZWIŃ SKRZYDŁA” to autorski projekt Fundacji im . Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ z Konina, skierowany do dorosłych osób z niepełnosprawnością ruchową z terenu całej Polski zainteresowanych sportami lotniczymi. Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz wpłat uzyskanych przez Fundację z 1 proc. podatku. Szczegółowych informacji udziela: Karol Włodarczyk, tel. 63 211 22 19, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., http://podajdalej.org.pl.

Źródło informacji i zdjęć: Fundacja Podaj Dalej

Czytany 1030 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 08 sierpień 2017 14:32

Artykuły powiązane

  • "Miałem być lotnikiem, a będę księgowym" - Wycisnąć z życia ile się da.

    Miałem być lotnikiem, a będę księgowym. Musiałem się przebranżowić. Bezwładnymi rękoma nie uchwycę już sterów. Nie będę osiągał kolejnych pułapów nieba, ale mogę wspinać się po stopniach innej kariery. Nawet siedząc na wózku inwalidzkim. Jestem zdeterminowany i mam wokół siebie ludzi, którzy mi pomogą. Pomogą i wam. Znajdziecie ich w Koninie, w „Akademii Życia” Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.

  • Piękno jest w nas. Piękno jest w Paulinie.

    Uwielbiała prowadzić wszystko, co miało konie mechaniczne pod maską. Półtora roku po wypadku wzięła udział w kampanii „Piękno jest w nas”, która przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością.

Top