środa, 09 sierpień 2017 10:51

Spotkanie przy samolocie. W cieniu Miga-21.

Napisane przez MLP Kraków
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Autor: Fot. Adam Szulczewski (Praca własna (own photograph)) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) lub CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], Wikimedia Commons Autor: Fot. Adam Szulczewski (Praca własna (own photograph)) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) lub CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], Wikimedia Commons

W niedzielę 13 sierpnia 2017 w samo południe w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbędzie się spotkanie przy samolocie MiG-21.

Muzeum Lotnictwa Polskiego zaprasza serdecznie na kolejne spotkanie prowadzone przez Jana Hoffmanna. Zapraszamy zarówno młodzież jak i dorosłych na opowieść o historii lotnictwa.

Porozmawiamy o radzieckim legendarnym myśliwcu MiG-21. Powstało szereg wersji tego ponaddźwiękowego samolotu, różniących się przeznaczeniem i konstrukcją. Poznamy historię powstania i rozwoju oraz konstrukcję tego udanego samolotu bojowego. MiG-21 był na uzbrojeniu lotnictw wojskowych wielu krajów, uczestniczył ze zmiennym szczęściem w kilku konfliktach zbrojnych. Produkowano go też w Czechosłowacji, Indiach i Chińskiej Republice Ludowej.

Bardzo prosimy o zgłoszenie w kasie chęci uczestnictwa w spotkaniu, gdyż wszyscy słuchacze będą mogli wykupić specjalne bilety wstępu.

Źródło informacji: http://www.muzeumlotnictwa.pl/

Czytany 490 razy Ostatnio zmieniany środa, 09 sierpień 2017 11:09

Artykuły powiązane

 • SAAB 37 Viggen. Spotkanie przy samolocie w Muzeum Lotnictwa Polskiego.

  W niedzielę 22 października 2017 o godzinie 12.00 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbędzie się spotkanie przy samolocie SAAB 37 Viggen.

 • Kraków Airport wspiera rozwój kosmicznych technologii.

  Kraków Airport podpisał umowę z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie w sprawie współpracy z Kołem Naukowym AGH Space Systems. Zawarta umowa z Kraków Airport pozwoli studentom AGH w Krakowie na rozwój projektu łazika planetarnego Kalman. Technologie zastosowane w łaziku mogą sprawdzić się także w pojazdach autonomicznych, umożliwiających dotarcie do trudnodostępnych miejsc. Studenci z Koła Naukowego AGH Space Systems podzielą się swoją wiedzą w Centrum Edukacji Lotniczej w Kraków Airport.

 • SAAB 35 Draken w Muzeum Lotnictwa Polskiego. Spotkanie przy szwedzkim samolocie.

  W niedzielę 15 października 2017 o godzinie 12.00 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbędzie się kolejne spotkanie przy samolocie, tym razem przy SAAB 35 DRAKEN.

 • Dzisiaj otwarto Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

  Dzisiaj dzieci przejęły we władanie Centrum Edukacji Lotniczej w Kraków Airport. To unikatowe przedsięwzięcie. Krakowskie lotnisko jest jedynym w Polsce portem lotniczym posiadającym taki ośrodek. Zadaniem centrum jest przybliżenie, w ciekawy i przystępny dla różnych grup wiekowych sposób, wiedzy z zakresu lotnictwa. W centrum będzie można m.in. poznać zasady funkcjonowania i organizacji lotniska.

 • Otwarcie Centrum Edukacji Lotniczej na krakowskim lotnisku.

  Już w połowie października na terenie Kraków Airport rozpocznie swoją działalność Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Jest to unikatowy na skalę kraju ośrodek edukacyjny przybliżający zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację.

 • Już prawie 6 tys. osób skorzystało z bezpośredniego połączenia lotniczego Chicago – Kraków.

  Uruchomiony na początku lipca transatlantycki kierunek to szansa na nawiązanie wzajemnych relacji gospodarczych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi oraz Krakowem i Małopolską. Promocja bezpośredniego połączenia lotniczego, prezentacja gospodarczych i turystycznych walorów Małopolski i Krakowa oraz nawiązanie kontaktów handlowych były celem misji gospodarczej w Chicago. Ze strony polskiej uczestniczyli w niej przedstawiciele rodzimych firm oraz przedstawiciele Małopolski, Krakowa, PLL LOT i Kraków Airport.

 • North American T-6 Texan samolotem o którym będzie się mówić w najbliższą niedzielę.

  W niedzielę 8 października 2017 o godzinie 12.00 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbędzie się kolejne spotkanie przy samolocie.

 • We wrześniu krakowskie lotnisko obsłużyło 545 835 pasażerów. Jest to wynik o 16% lepszy niż we wrześniu 2016 roku.

  We wrześniu krakowskie lotnisko obsłużyło 545 835 pasażerów. Jest to wynik o 16% lepszy (ok. 76,5 tysiąca dodatkowych pasażerów) niż we wrześniu 2016 roku. W minionym miesiącu odnotowano łącznie 4 238 startów i lądowań tj. o 12 % więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

 • Wirtualna rekonstrukcja samolotu PZL. 37 Łoś. Głosować może każdy kto ukończył 16 lat.

  Muzeum Lotnictwa Polskiego serdecznie zaprasza do zapoznania się z  niezwykle ciekawym projektem; "Wirtualnej rekonstrukcji samolotu PZL. 37 Łoś". W ramach Budżetu Obywatelskiego Małopolski można głosować na zadanie, które pozwoli na cyfrowe odtworzenie legendarnego bombowca PZL. 37 Łoś. Do dziś nie zachował się żaden egzemplarz tej maszyny.

 • Podsumowanie wakacji i zapowiedź sezonu zimowego na lotnisku w Krakowie.

  W lipcu i w sierpniu pasażerowie spędzali urlop głównie w Hiszpanii. Bardzo dużą popularnością cieszy się zainaugurowane na początku lipca połączenie PLL LOT do Chicago. Pasażerowie chętnie latają do Wielkiej Brytanii - oferowane przez czterech przewoźników loty stale cieszą się dużym zainteresowaniem. Niemal połowa pasażerów planujących urlop z przesiadką w jednym z europejskich hubów skorzystało z usług Lufthansy. W miesiącach wakacyjnych najczęściej z usług krakowskiego lotniska korzystali Polacy, Brytyjczycy i obywatele Stanów Zjednoczonych.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top