czwartek, 10 sierpień 2017 14:15

Łukasz Pieprzyk skomponuje muzykę do filmu "Dywizjon 303". Posłuchaj promo track.

Napisane przez Aviation24.pl / Red
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Łukasz Pieprzyk - kompozytor filmowy i producent muzyczny. Łukasz Pieprzyk - kompozytor filmowy i producent muzyczny.

Łukasz Pieprzyk (ur. 1985) jest kompozytorem i producentem tworzącym muzykę filmową, koncertową i elektroniczną.

W dziedzinie kompozycji zdobył wszechstronne wykształcenie - oprócz studiów kompozytorskich w Akademii Muzycznej w Krakowie (doktorat u prof. Krzysztofa Pendereckiego), ukończył podyplomowe studia muzyki filmowej w Łodzi, a następnie odbył specjalistyczny kurs hollywoodzkiej metody komponowania do filmu na New York University (NYU/ASCAP Film Scoring Workshop).
Zdobył również kilka znaczących nagród, m.in.: Nagrodę Publiczności na uświetniającym obchody 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem konkursie Wawel Musica Festiva (2010), III Nagrodę oraz Nagrodę Specjalną Sony/ATV w konkursie Film Music Competition na Festiwalu Transatlantyk (2013), a także III miejsce w konkursie Young Talent Award na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie (2013).
Jego utwory koncertowe wykonywane były m.in. w Filharmonii Krakowskiej, na Festiwalu Muzyki Filmowej, w NOSPR czy w Filharmonii Gorzowskiej.
W twórczości kompozytorskiej Łukasz porusza się pomiędzy wyrafinowaniem muzyki poważnej a energetycznością muzyki elektronicznej czy rockowej.
Na swoim koncie ma już muzykę do wielu produkcji filmowych (m.in. "Art of Freedom", "Circus Maximus", "Pars Pro Toto"), lecz dopiero w "Dywizjonie 303" Denisa Deliča oraz "Asymetrii" Konrada Niewolskiego zadebiutuje na wielkim ekranie.


Więcej informacji na profilu Łukasza Pieprzyka - fb.me/pieprzyk.music

Źródło informacji: Magdalena Sroka
Czytany 4180 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 10 sierpień 2017 14:25

Artykuły powiązane

Top