piątek, 18 sierpień 2017 11:57

Iranka z obcym paszportem próbowała przejść kontrolę na lotnisku w Warszawie.

Napisane przez Nadwiślański Oddział Straży Granicznej
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podróżna podczas kontroli granicznej posłużyła tureckim paszportem. Wygląd jej znacznie odbiegał od wizerunku umieszczonego w dokumencie. Jak się okazało podczas szczegółowej kontroli, posłużyła się paszportem innej osoby.

Kobieta stawiła się do odprawy granicznej po przylocie samolotu z Tbilisi na warszawskim lotnisku Chopina. Do kontroli przedstawiła oryginalny turecki paszport. Jednak wizerunek osoby przedstawionej w paszporcie znacznie odbiegał od tej, która stawiła się do kontroli. W paszporcie zamieszczona była wiza, po jej wprowadzeniu do systemu wymuszona została weryfikacja biometryczna. Po sprawdzeniu odcisków palców okazało się, że nie są zgodne z tymi zamieszczonymi w systemie.

Podczas dalszej kontroli cudzoziemka oświadczyła, że jest 31-letnią obywatelką Iranu. Kobieta nie udzieliła wyjaśnień, co do okoliczności uzyskania paszportu tureckiego.

W związku  z usiłowaniem przekroczenia granicy RP na kierunku wjazdowym, podstępem, okazując do kontroli paszportowej autentyczny paszport należącej do innej osoby, kobiecie wydano decyzję o odmowie wjazdu. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno - Śledczej PSG Warszawa - Okęcie wszczęli postępowanie przygotowawcze wobec ob. Iranu o czyn z art. 13§1 kk w zw. z art. 264§2 kk w zb. z art. 275§1 kk w zw. z art. 11§2 kk. Kobieta przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu, złożyła wyjaśnienia i po pouczeniu o treści art. 335 kpk i art. 447§5 kpk dobrowolnie poddała się karze pozbawienia wolności na 6 miesięcy w zawieszeniu na okres próby 2 lat, podanie wyroku skazującego do publicznej wiadomości oraz przepadek zabezpieczonego dowodu rzeczowego w postaci paszportu. Jeszcze tego samego dnia 31-letnia Iranka odleciała do Istambułu.

Źródło informacji i zdjęcia: http://www.nadwislanski.strazgraniczna.pl/wis/aktualnosci/23617

Czytany 577 razy Ostatnio zmieniany piątek, 18 sierpień 2017 12:02

Artykuły powiązane

 • Dźwigi budowlane w otoczeniu lotnisk - komplet informacji.

  Przypominamy, że postawienie dźwigu budowlanego o wysokości naruszającej powierzchnię ograniczającą lotniska wymaga złożenia do Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego wniosku o wydanie zgody na odstępstwo od wymogów dotyczących powierzchni ograniczających.

 • Sezon 2018 na lotnisku w Szymanowie. Poznaj harmonogram lotniczych imprez.

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bogatym programem imprez które przygotował dla Was Aeroklub Wrocławski na sezon 2018. W tym roku świętujemy 100-lecie lotnictwa polskiego, więc nikt nie powinien czuć się rozczarowany.

 • Mąż z fałszywym paszportem na pomoc żonie z podrobionym paszportem na lotnisku w Modlinie.

  Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki Warszawa-Modlin we wtorek (13.02.2018r.), zatrzymali kobietę, która podawała się za obywatelkę Grecji. Jak się okazało następnego dnia z Aten wyruszył jej na pomoc mąż.

 • Oficjalne uruchomienie nowej wieży kontroli lotniska w Kraków Airport.

  Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zakończyła proces uruchamiania operacyjnego nowej wieży kontroli lotniska w Kraków Airport. Zakończył się tym samym rozpoczęty jeszcze w 2017 roku transfer wszystkich służb ruchu lotniczego do nowego obiektu. W nowej wieży kontroli lotniska prowadzona jest służba kontroli zbliżania (APP), kontroli lotniska (TWR) oraz FIS, czyli służba informacji powietrznej.

 • Zapalił papierosa na pokładzie. Został ukarany.

  25-lelni pasażer został ukarany mandatem przez funkcjonariuszy Straży Granicznej za zakłócanie porządku na pokładzie samolotu. Mężczyzna nie potrafił odmówić sobie zapalenia papierosa w trakcie rejsu.

 • 1,5 miliona pasażerów odprawionych w Porcie Lotniczym Lublin.

  6 lutego Port Lotniczy Lublin odprawił 1 500 000 pasażera. Wyjątkowy podróżny skorzystał z połączenia realizowanego przez linie lotnicze Wizz Air z Lublina do Tel Awiwu.

 • Port Lotniczy Zielona Góra - Babimost zaprasza do udziału w konkursie walentynkowym.

  Miłość może być podróżą i to odlotową! Z okazji Walentynek Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost zaprasza do udziału konkursie. Do wygrania m.in. ipad i bilety lotnicze. Prace można przesyłać do 11 lutego. Liczy się kreatywność.

 • Niesłabnąca popularność oferty Kraków Airport.

  W styczniu Kraków Airport obsłużył 440 657 pasażerów. Jest to wynik o 20% lepszy (74 tys. dodatkowych pasażerów) niż w styczniu 2017 roku. W minionym miesiącu odnotowano łącznie 3 664 startów i lądowań tj. o 13 % więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

 • Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka z nowymi najemcami.

  700 mkw. powierzchni biurowej zostało wynajęte w Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka. Najemcami zostały firmy Kuehne + Nagel, Airport Handling Services Sp. z o.o. oraz Availo Sp. z o.o. Inwestorem obiektu o łącznej powierzchni 6 700 mkw. jest spółka należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. Wartość inwestycji wyniosła ponad 30 milionów złotych.

 • Nowe udogodnienia dla dzieci na lotnisku Chopina.
  Z myślą o wygodzie najmłodszych pasażerów otwarty został dwupoziomowy plac zabaw, pierwszy z trzech, które pojawią się na terenie Lotniska Chopina. Pozostałe dwa, które znajdą się w Strefie Schengen i Non Schengen, zostaną udostępnione dzieciom jeszcze w lutym.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top