piątek, 18 sierpień 2017 11:57

Iranka z obcym paszportem próbowała przejść kontrolę na lotnisku w Warszawie.

Napisane przez Nadwiślański Oddział Straży Granicznej
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podróżna podczas kontroli granicznej posłużyła tureckim paszportem. Wygląd jej znacznie odbiegał od wizerunku umieszczonego w dokumencie. Jak się okazało podczas szczegółowej kontroli, posłużyła się paszportem innej osoby.

Kobieta stawiła się do odprawy granicznej po przylocie samolotu z Tbilisi na warszawskim lotnisku Chopina. Do kontroli przedstawiła oryginalny turecki paszport. Jednak wizerunek osoby przedstawionej w paszporcie znacznie odbiegał od tej, która stawiła się do kontroli. W paszporcie zamieszczona była wiza, po jej wprowadzeniu do systemu wymuszona została weryfikacja biometryczna. Po sprawdzeniu odcisków palców okazało się, że nie są zgodne z tymi zamieszczonymi w systemie.

Podczas dalszej kontroli cudzoziemka oświadczyła, że jest 31-letnią obywatelką Iranu. Kobieta nie udzieliła wyjaśnień, co do okoliczności uzyskania paszportu tureckiego.

W związku  z usiłowaniem przekroczenia granicy RP na kierunku wjazdowym, podstępem, okazując do kontroli paszportowej autentyczny paszport należącej do innej osoby, kobiecie wydano decyzję o odmowie wjazdu. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno - Śledczej PSG Warszawa - Okęcie wszczęli postępowanie przygotowawcze wobec ob. Iranu o czyn z art. 13§1 kk w zw. z art. 264§2 kk w zb. z art. 275§1 kk w zw. z art. 11§2 kk. Kobieta przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu, złożyła wyjaśnienia i po pouczeniu o treści art. 335 kpk i art. 447§5 kpk dobrowolnie poddała się karze pozbawienia wolności na 6 miesięcy w zawieszeniu na okres próby 2 lat, podanie wyroku skazującego do publicznej wiadomości oraz przepadek zabezpieczonego dowodu rzeczowego w postaci paszportu. Jeszcze tego samego dnia 31-letnia Iranka odleciała do Istambułu.

Źródło informacji i zdjęcia: http://www.nadwislanski.strazgraniczna.pl/wis/aktualnosci/23617

Czytany 452 razy Ostatnio zmieniany piątek, 18 sierpień 2017 12:02

Artykuły powiązane

 • Lotnisko Chopina liderem wzrostu w Unii Europejskiej.
  W opublikowanym przez międzynarodowe stowarzyszenie europejskich lotnisk, ACI Europe  komunikacie  nt. ruchu lotniczego nasz port pod względem wzrostu liczby obsłużonych pasażerów zajął trzecie miejsce w swojej grupie. Pod tym względem od początku roku znajdujemy się w ścisłej czołówce i jesteśmy jednocześnie najszybciej rozwijającym się lotniskiem w tej kategorii spośród lotnisk Unii Europejskiej.
 • Można już obejrzeć Malucha dla Toma Hanksa na Lotnisku Chopina.
  Tylko do czwartku, 23 listopada na Lotnisku Chopina w Warszawie w hali odlotów pomiędzy strefami D i E, przy strefie PLL LOT będzie można odwiedzać ekspozycję wyjątkowego Fiata 126p, który za kilka dni poleci bezpośrednio do Los Angeles, gdzie zostanie wręczony wybitnemu hollywoodzkiemu aktorowi Tomowi Hanksowi.
 • Posadzka do hangaru lotniczego – 6 elementów, na które warto zwrócić uwagę.

  Wraz z rozwojem komunikacji powietrznej, zarówno lotniska jak i linie lotnicze, inwestują w infrastrukturę naziemną dla samolotów. Na co zwrócić uwagę przy wyborze posadzki do hangaru lotniczego? Flowcrete Polska, wiodący ekspert od posadzek żywicznych, przedstawia 6 praktycznych porad.

 • Maluch dla Toma Hanksa jutro na Lotnisku Chopina!

  Polskie Linie Lotnicze LOT zapraszają jutro na briefing prasowy, podczas którego zostaną zaprezentowane szczegóły finału akcji "Bielsko-Biała dla Toma Hanksa", czyli o tym co Maluch robi na Lotnisku Chopina i jak  będzie wyglądać jego podróż na pokładzie Dreamlinera LOT-u do swojego nowego właściciela w Los Angeles.

 • Lotnisko Poznań Ławica zanotowało 19,7% wzrostu w październiku 2017.

  Dwucyfrowy wzrost za październik! 19,7 % WZROSTU! W całym uprzednim miesiącu lotnisko w Poznaniu obsłużyło 152 222 pasażerów. Październik na poznańskim lotnisku to jeden krok przed nowościami od Ryanair i startem lotów transatlantyckich do Dominikany.

 • Akcja na lotnisku w Modlinie i Warszawie. Jeden pasażer nie poleciał drugi wylądował w areszcie.

  Przedwczoraj tj.13.11.2017 r.na lotnisku F. Chopina oraz Warszawa-Modlin doszło do incydentów, które zakończyły się w jednym przypadku wycofaniem z rejsu i postawieniem zarzutu krewkiemu pasażerowi za znieważenie funkcjonariusza oraz zatrzymaniem i osadzeniem w areszcie poszukiwanego przez polski wymiar sprawiedliwości 27-latka. W obydwu zdarzeniach zmuszeni byli interweniować funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych z placówek Straży Granicznej.

 • Rekord Lotniska im. Fryderyka Chopina z 2016 roku został pobity.
  W ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy 2017 roku na Lotnisku Chopina obsłużono więcej pasażerów, niż w całym roku ubiegłym. Do końca października z warszawskiego portu skorzystało 13 mln 480 tys. pasażerów. To o ponad 24 proc. więcej w porównaniu z tym samym okresem  roku poprzedniego, a także o ponad 5 proc. więcej od całorocznego wyniku za 2016.
 • Nie wykonywał poleceń załogi - został ukarany mandatem.

  Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie interweniowali wobec pasażera, który naruszył przepisy porządkowe na pokładzie samolotu lecącego z Zurichu.

 • Święto Niepodległości na Lotnisku Chopina.
  99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości nie przejdzie niezauważona na warszawskim lotnisku. Ponad sto monitorów z specjalną grafiką, dziesiątki flag oraz biało czerwone kotyliony dla służb i pracowników lotniska.
 • Ostatnie loty Bielików nad przyfabrycznym lotniskiem Venegono.

  Dzięki uprzejmości kolejnego miłośnika fotografii lotniczej mamy przyjemność zaprezentować serię zdjęć kolejnych maszyn M-346, szykowanych do dostawy do Polski. To już ostatnie loty Bielików nad przyfabrycznym lotniskiem w Venegono.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top