poniedziałek, 21 sierpień 2017 12:39

Incydenty i wypadki lotnicze ostatnich dni. Zderzenie J-15 z ptakiem.

Napisane przez Jakub Mrugała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Screen z filmu: https://www.youtube.com/watch?v=IGNL35nE1ME Autor: New China TV Źródło zdjęcia: Screen z filmu: https://www.youtube.com/watch?v=IGNL35nE1ME Autor: New China TV

Na lotnisku w Mombaju załoga B777 linii Air India przez przypadek otworzyła trapy ewakuacyjne. Samolot był jeszcze w ruchu i nie zatrzymał się na stanowisku.

Francuskie Mirage 2000 eskortowały nad terytorium Francji B737 linii Jet2 lecącego do Birmingham. Powodem takiej sytuacji była utrata komunikacji z maszyną, a konkretniej nie zgłoszenie się maszyny do kontrolerów francuskich po pojawieniu się jej nad Francją. Jak wyjaśniły później władze linii lotniczych powodem takiej sytuacji było nieporozumienie między pilotami.

Podczas nocnego lotu z Seattle do Newark na pokładzie linii United, 16-letnia dziewczyna była napastowana przez innego pasażera. Mężczyznę po wylądowania aresztowała policja.

Na lotnisku w Nowym Jorku doszło do kolizji B737 linii Delta z B757 linii Amercian Airlines.

Pilot chińskiego J-15 musiał awaryjnie lądować z powodu zderzenia z ptakiem tuż po starcie do lotu treningowego. Na poniższym filmiku inscenizacja zdarzenia i moment uderzenia zarejestrowany przez kamerę na hełmofonie pilota.

W Szwajcarskich Alpach rozbił się Piper Warrior II. Maszyna rozbiła się o zbocze góry w skutek czego na miejscu śmierć poniosły 3 osoby.

Przegląd przygotował: Jakub Mrugała

Czytany 511 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 sierpień 2017 12:48

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top